ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Румунські агросадиби вже зачекались на туристів із Закарпаття

24 января 2018 среда
Аватар пользователя uaengeditor

В останні десять років у Румунії стрімко розвинувся сільський туризм. У всіх регіонах країни виникли пансіонати з традиційною архітектурою, а звичаї та ремесла утверджуються на численних фестивалях та інших заходах.

В останні десять років у Румунії стрімко розвинувся сільський туризм. У всіх регіонах країни виникли пансіонати з традиційною архітектурою, а звичаї та ремесла утверджуються на численних фестивалях та інших заходах.

Відпочинок у румунському селі стане незабутнім досвідом для будь-якого туриста, - каже Крістіан Катане, PR-менеджер Національної асоціації сільського, екологічного і культурного туризму (ANTREC). «Ми запрошуємо всіх особисто ознайомитися з румунською автентичністю. Можна почати з Трансільванії, з бранчу в саксонських місцевостей в районі Кріц та Віскрі. Там у нас є колишній парафіяльний будинок, що був перетворений на пансіонат, а поблизу можна поспостерігати за роботою місцевих ремісників та ознайомитися зі специфікою місцевої кухні. Потім можна здійснити екскурсію до місцевих фортець і укріплених церков: Сігішоара, Рупя, Віскрі, Саскіз. Якщо турист хоче відпочити на румунському узбережжі, ми рекомендуємо відвідати й дунайську дельту для спостереження за птахами або завітати до наших ліпованців, які завжди гостинно зустрічають іноземних туристів. Ми адаптуємо наші рекомендації в залежності від переваг кожного.»

Дуже багато туристів, які відвідали Румунію були вражені ремісничими виробами, виготовленими місцевими майстрами. А найкращим місцем зустрічі з румунськими майстрами є їх майстерня в традиційному селі, а останнім часом все більше туристів зацікавлені домашніми промислами і традиційним ремісництвом, - каже Крістіан Катане. «Ми пишаємося тим, що в останні п'ять років, з року в рік ми мали постійне зростання від 5 до 13%, незалежно від того, чи йдеться про класичні місця призначення: Бран, Моєчу, Фундата, Шірня, або про регіон Ковасна, де сильно розвинувся сільський туризм з історичною специфікою. Іншоим цікавим регіоном є Горж, який є цікавим своїми олтенськими кулами - напівукріпленими будинками. Ми вітаємо ставлення турагентств, які пропонують персоніфіковані пакети, які включають відвідання майстерень ремісників. Наприклад в районі Рукер, Арджеського повіту досить часто на вихідні проводяться ремісничі майстер-класи для для іноземних туристів. У тамтешніх ліцеях, учні та досвідчені майстри приходять одягнені в народні костюми. Крім того, в подібні майстер-класи проводяться і районі Клужу та на Мараморощині. На них старі майстри вчать технікам народних ремесел, студентів Університетів мистецтв або туристів.»

На заході Румунії, в гірських районах Банату, Арад-Орадя, Сату-Маре тощо, був обраний шлях просування старого за допомогою сучасних інструментів, - розповів Крістіан Катане. «Є програми і карти, які можуть бути встановлені на смартфонах. Туристи можуть обрати карту живих музеїв, де можна зупинитися в старих традиційних житлових приміщеннях, як кілька сотень років тому, або взяти участь у ремісничих чи гастрономічних майстер-класах. У нас є спеціальні програми, з травня по жовтень - листопад, коли є вільні місця в пансіонатах. Є спеціальні пакети, які пропонують п'ять ночей плюс одну безкоштовну ніч або безкоштовний обід, які є дуже популярними серед любителів сільського туризму. Багато туристів зацікавлені спеціальними програми «Відпочинок у селі», які проводяться в травні-червні і жовтні-листопаді. Ми дуже добре працюємо з туристичними агентствами і туроператорами як в країні, так і за кордоном.»

А ось на півночі, зокрема на Буковині, є календар подібних заходів, що, як правило складається Національним центром туристичної інформації і доступний в Інтернеті, - дізналися ми від представника асоціації «Рятуймо буковинські села» Кармен Кашовскі. Це організація, яка не виступає проти модернізації, але намагається переконати, що нове не обов'язково займає місце старого, а може стати гармонійним доповненням. Так само «будувати» не обов'язково означає «руйнувати». «Ті, хто бажає взяти участь у цих подіях в сільській місцевості, можуть побувати на Фестивалі форелі або на Фестивалі білого гриба в селі Вама. Є багато видовищних подій. Ми подобається називати Марамуреш і Буковину братом і сестрою. Ці регіони багато в чому схожі: з точки зору традицій, ставлення до минулого, з його добрими та поганими аспектами. Коли я говорю «погане», маю на увазі культурний ландшафт, традиційні дерев'яні хати, які швидко зникають. Що стосується проживання в таких традиційних будинках, пристосованих для розміщення туристів, їх на Буковині теж багато. Ми плануємо більш інтенсивно просувати цю ідею в найближчі роки, з метою запобігання зносу старих, традиційних будинків. Намагаємося пояснити власникам, що вони можуть розвиватися і адаптувати старі хати для розміщення туристів.»

Ніколає Марігьол представляє Асоціацію «Найгарніши села Румунії» і каже, що цей вид туризму має гарні перспективи в Румунії. «Через 10 - 20 років ми можемо стати кращим місцем призначення для любителів сільського туризму, агротуризму і екологічного туризму в Європі. Три наших села: Кирлібаба, Дрегуш і Половрадж в трьох різних повітах вже були оголошені Єврокомісією «Найпопулярнішим напрямком відпочинку». Це села з пансіонатами, традиціями, звичаями, архітектурою, які зберігають традиційні танці, народний костюм. Це переповнені життям місця, які процвітають завдяки спадщині минулого.»

Крістіан Катане, PR-менеджер Національної асоціації сільського, екологічного і культурного туризму каже, що протягом 2016 року, більшість іноземних туристів, які відпочивали в румунському селі походили з Австрії, Німеччини та Франції. Французам дуже сподобались програми дегустації вин класичними маршрутами повітів Бузеу або Прахова. А німці й австрійці були зацікавлені культурою саксів, дворянськими маєтками і загалом Трансільванією.

Данієль Оня, Василь Каптару

Интернет-издание
UA-Reporter.com
Рейтинг: 
Письмо редактору
Загрузка...