ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатського вина не буде!

    26 июня 2024 среда
    54 переглядів

    Гадаю, закарпатці добре пам’ятають антиалкогольну кампанію Горбачова-Лігачова 80-х років минулого століття, під час якої масово вирубували сотні гектарів виноградників. Область досі відчуває наслідки цих «високоморальних»,
    а головне – надзвичайно «мудрих» діянь тодішніх керівників держави й ту невиправну шкоду, якої було завдано нашій виноробній галузі.

    Хто ж знав, що і в незалежній Україні знайдуться «подвижники», які не менш завзято нищитимуть українське виноробство, цього разу, правда, працюючи вже не сокирою, а більш сучасно і філігранно – ліцензіями.

    У Бобовищі, одному з центрів виноробства на Закарпатті, я востаннє був близько двох років тому. Ще тоді директор АПТП «Бобовищанське» Віктор Дерев’яник передбачав, що на його підприємство чекають нелегкі часи, оскільки держава має запровадити непосильну для маленьких заводів ліцензію на виробництво й торгівлю вином, вартість якої 250 тис. гривень. Правду сказати, тоді не дуже вірилося, що влада таки вдасться до такого необдуманого кроку, та, як з’ясувалося, високих державних мужів більше цікавлять надходження до бюджету, ніж доля невеликих підприємств, які фізично не в змозі сплатити такі кошти за дозвіл на розлив своєї продукції. Як наслідок, АПТП «Бобовищанське» вже півтора року як перестало виробляти й реалізовувати вино, натомість зосередившись на виготовленні соків та первинній переробці виноматеріалів.

    За словами Віктора Дерев’яника, попередня ліцензія ще давала можливість виживати. «Ми сплачували 25000 гривень і мали право як на первинну, так і вторинну переробку. Щоб було зрозуміло: первинна передбачає збір урожаю й переробка самих ягід у виноматеріали, вторинна ж – це, власне, і є виготовлення Діонісового напою. А що таке виробництво вина? Це і власна марка, й обіг коштів, робочі місця – це щоденна праця, внаслідок якої з’являвся продукт, який був обличчям нашого підприємства, візитною карткою села й усього регіону. Деякі підприємства лише розливають вино, ми ж проходили повний процес – від підготовки ґрунту, вирощення лози до збору урожаю, переробки й виготовлення вина. Останнього нас нині фактично позбавили», – бідкається Віктор Петрович.

    Винороби не виключають, що в цій ситуації зіграло свою роль і лобі великих підприємств. «На діяльність виноробних концернів така ліцензія не дуже то й впливає, – каже пан Віктор, – у них великий обіг і після сплати ліцензії собівартість однієї пляшки зросте нехай на 5 копійок. Для нас же це гривня і більше!

    Тому, гадаю, гігантам виноробної промисловості просто не вигідно, щоб їм під ногами пленталися такі дрібні господарства, як Бобовищанське», «Леанка» чи подібні». До цього варто додати, що таку ж саму ліцензію сплачують і виробники, приміром, оковитої. «Горілчані магнати виготовляють півмільйона пляшок за добу, а ми – 50 000 у місяць», – каже Віктор Петрович. Після цього справді замислишся, хто виграв у такій ситуації.

    Тож після такого порядку ліцензування в Україні припинили виноробну діяльність близько 1300 підприємств, на Закарпатті – 8 із 17. Чимало з них не придбали ліцензію навіть на первинну переробку виноматеріалів.

    Зрозуміло, що така ситуація аж ніяк не сприяє поліпшенню якості нашого вина. Деякі спеціалісти стверджують, що 9 із 10 пляшок цього хмільного напою, що стоять на полицях наших крамниць, наповнені не вином, а сурогатом. За словами Віктора Дерев’яника, якщо проаналізувати кількість винопродукції в торговій мережі, то виявиться, що в нашій країні немає стільки винограду, аби її виробити.

    Закарпатські винороби неодноразово зверталися до Прем’єра, в профільні міністерства, до Президента... Просили, щоб влада підійшла до цього питання диференційовано, проаналізувала роботу кожного піідприємства і надавала ліцензії відповідно до масштабів виробництва, так як у Європі. «Ми розуміємо, що це стаття наповнення бюджету. Але як можна ставити на один рівень завод, який розливає мільйон пляшок вина щомісяця, і підприємства, що випускають 50 тисяч? Чи не розумніше було б для гігантів галузі залишити 250 000 гривень, а для таких підприємств, як наше, відновити колишні 25 тисяч?» – запитує владу Віктор Дерев’яник.

    Тож підприємства на кшталт «Бобовищанського» дуже чекали змін, зокрема, сподівалися на бюджет держави на 2007 рік, до того ж зниження плати за ліцензію вимагали й СОТівські директиви. І Верховна Рада нібито почула волання дрібного винороба. У середині листопада ухвалено Закон «Про внесення змін в деякі закони України (про плату за ліцензії і акцизного збору на виробництво спиртів, алкогольних напоїв і тютюнових виробів), де передбачається, зокрема, й зниження плати за ліцензію на виробництво вина до 780 гривень водночас зі збільшенням ставок акцизного збору на вказану продукцію.

    І все здавалося б добре, проблему вирішено, та не все так просто... Фактично тоді ж парламент у другому читанні проголосував за текст законопроекту, де встановлено інший розмір ліцензії на гуртову торгівлю, зокрема й винопродукцію, у розмірі... 500 тисяч гривень!

    Тобто, фактично запустили новий механізм збирання коштів з виноробів, вдвічі збільшивши суму зборів. Через що, як то кажуть, віз і нині там.

    Близько місяця тому в АПТП «Бобовищанське» приїжджав посол Франції в Україні і був просто вражений тутешніми винами. Гостювали в Бобовищі й інші відомі люди та підприємці. Вони вже нині ладні брати в підприємства готовий продукт, бо наші вина справді відрізняються від кримських та херсонських, маючи зовсім інший смак та аромат. «Дуже багато людей хоче в нас купити виноматеріали первинної переробки. Але ми досить прискіпливо ставимося до таких покупців і продаємо лише тим, які працюють якісно, з душею, так би мовити. Є випадки, коли відмовляємося від контрактів із деякими виробниками», – каже Віктор Дерев’яник.

    Нині бобовищанське вино, зокрема й нашу найвідомішу марку «Троянда Закарпаття», можна придбати лише на території заводу. Щоправда, називається воно вже не вином, а виноматеріалом. «Але це чистий продукт, – каже Віктор Петрович, – це ідеальна аура, найкращі смаки, вишуканий аромат. Мушу зізнатися, що для нашого магазину, який на території заводу, це дуже вигідна справа. Щодня приїжджають екскурсії, ми працюємо з усіма санаторіями краю. Приїжджають росіяни, туркмени, казахи, гості з Європи. Із наших підвалів люди приходять із зовсім іншою думкою про вино. І не ми винні, що наш напій можна скуштувати лише тут, на території підприємства».

    Нині, як уже згадувалося, у Бобовищі замість вина зосередилися на виробництві соків. «Зазнаємо відчутних втрат, – бідкається Віктор Дерев’яник. – Соки, звичайно, не приносять великих доходів. Хоча, з іншого боку, наш березовий сік непогано продається в Німеччині. І хто його знає, якщо держава й далі заплющуватиме очі на такі підприємства, як наше, можливо, доведеться зосередитися лише на цьому напрямку роботи».



    ДО ТЕМИ



    «Старий Замок «Паланок» свого часу вже повідомляв, що народний депутат України від Закарпаття, член фракції «Наша Україна» Ігор Кріль подав до парламенту законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (щодо розмірів річної плати за ліцензії)», який передбачає диференційований підхід до ліцензування виробників винопродукції.

    Ми звернулися до нардепа по інформацію про дальшу долю цього, без перебільшення, життєво важливого для виноробів краю законопроекту. «Розроблений і поданий мною законопроект нині на розгляді комітетів Верховної Ради. Сподіваюся, що здоровий глузд все ж переможе і депутати схвалять закон, який передбачає зниження вартості ліцензії для винзаводів, що свою продукцію виготовляють із власних, а не привізних матеріалів. На моє переконання, це не питання наповнення бюджету, це ціна виживання цілої галузі України й Закарпаття зокрема. В іншому разі питимемо лише «порошкове» вино», – зазначив Ігор Кріль.




    "Закарпаття online" з посиланням на "Старий Замок "Паланок"—"Мукачево.net"

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Гратулуву пану Верховынцю к удержаню благодарных традiцiй на Пудкарпатю. Маэте правду ош пестованя грозна и выроба высококачественных вин на Пудкарпатю маэ дуже давнi традiцii. Можно ош иштьи з Дацii (Румунiя) за час рымлянув пестовання грозна и продукцiя вина перейшло ай на Пудкарпатя. Окрем того, археологичнi данны в Микучицях (Южна Морава), Нiтра (Зап. Словакiя) уж за часув Растислава на Велыкуй Моравi, котруй ай Пудкарпатя боло частёв, пестовала грозно и продуковало вино. Пак далша ренесанцiя пестованя грозна и продукцiя высококачественных вин настала за панованя Карла Роберта з Анжу. Aристократичнi iталiянськi сiмйi як Другет (рук.1308) и Перенi з фахманами з Iталii а пак за нiмецькуй колонiзацii територii Берегова (Лампертгоуз, Берегсаз)пестованя грозна и вина ся дуже розширило на Пудкарпатю. Аны Россiя, аны Украина немавуть традiцii пестованя грозна и продукцii вина. Там э культура водкы-горiлки а не вина. Украинська держава бо мала максимально пуддержоваты винну культуру, бо там де э вынна культура там НЕ Э дештруктывного алкоголизму.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    УКРАИНСКИЙ КОНГРЕСС АЛКОГОЛИКОВ, ВОРОВ И АФЕРИСТОВ

    Знаете ли вы, что 90% украинского вина сфальсифициорвано? Что значительная часть винно-коньячных заводов изготовляют, грубо говоря, «голимое паливо»? Что нет у нас в Украине культуры виноделия?

    Я думаю, выпив бокальчик хорошего «Коктебеля», «Королевского замка» или «Таврии», вы усомнитесь в данных утверждениях, которые не только абсолютно лживы, но и играют на руку крупным российским алкогольным монополистам, которые с удовольствием из подхватывают (см., например, http://www.pravda.ru/news/economics/21-08-2006/194294-jek-0 ).

    Говорит это «патриот» отечественного виноделия, по собственным утверждениям, выводящий отрасль из кризиса - Олег Авдеев, председатель «Украинского алкогольного конгресса». Что за конгресс такой, алкогольный, спросите вы? Кто входит в это общество неанонимных алкоголиков? Знаем только одного – Владимир Гисем, человек, укравший у государства десятки винных предприятий, и даже жемчужину отечественного коньячного производства – Ужгородский коньячный завод, по законодательству, вообще не подлежащий приватизации.

    Зачем же этому патриоту от виновладения указанный конгресс? Ведь данную общественную организацию никто не знает, а директор Ассоциации "Виноградари и виноделы Украины" Вячеслав Пономарев хотел подать в суд на данную организацию, но не нашёл её (?!) см. http://www.kv.com.ua/archive/2077/business/2094.html

    Да очень просто – Авдеев, известный аферист от виноделия, журналистики и чёрного пиара, взялся уничтожить в глазах широкого потребителя продукцию компании «Закарпатский Сад» – основного конкурента компаний Гисема, которая существенно теснит его на рынке закарпатских вин и коньяков, а также ещё несколько предприятий по заказу других недобросовестных дельцов.

    Задание Авдеев не выполнил. Его неуклюжие статейки и тенденциозные «расследования» привели к ряду исков к «конгрессу алкоголиков», журналу «Алкоголь и тютюн» (курируемого Авдеевым), и лично О.А.Авдееву, вызвали всеобщее возмущение украинских виноделов…

    Милицией расследуется дело о подделке документов єтой тёплой копанией…

    А денежки тю-тю… Чем же Авдеев рассчитается с Гисемом & Co? Наверно, потерей журналистской «цнотливоcти»? Очередным расследованием и размещением его в жёлтой прессе, способствующим очернению украинской продукции?

    Остаётся готовиться к новым «разоблачениям» украинского виноделия, проведённых известным специалистом от алкоголя и конгрессменом от журналистики за тридцатник сребреников…

    Но если Россанэпидемслужба отреагирует на эти разоблачения так, как отреагировала на молдавские и грузинские вина, и беспочвенно ограничит импорт в Россию украинского вина, можно ли будет квалифицировать «журналистскую деятельность» Авдеева как измену Родине, нанесшую ущерб в особо крупных масштабах?

    А вы как считаете?

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Duže priemno koli lidi svoho kraju znajut istoriju, slava tobi verchovincju.to fakt,csho napisav,ja tak samo to cshitav.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Дурний ти хлопче під іменем Анонім.Ти виспівуєш молитву Путіна і Януковича,та Донецьким бандитам.
    Ви маскалі за нашим вином посилали ще й гонців вашого алкоголіка Пктра І ,це він любив пити наше вино,іменно наше а не Кримське чи Херсонське.Бо в той час Крим і Херсон та і Одеса тільки вчились вирощувати грозно ,а ми вже возили прекрасне вино в Австрію ,Чехію і навіть Іспанію і Італію.Франція пізнала наші вина вже в 1919 році коли наші вина були одними з найкращих в королівському виборі на банкетах.
    Вони вже нині ладні брати в підприємства готовий продукт, бо наші вина справді відрізняються від кримських та херсонських, маючи зовсім інший смак та аромат. «Дуже багато людей хоче в нас купити виноматеріали первинної переробки. Але ми досить прискіпливо ставимося до таких покупців і продаємо лише тим, які працюють якісно, з душею, так би мовити. Є випадки, коли відмовляємося від контрактів із деякими виробниками», – каже Віктор Дерев’яник. ....
    Боїмось зараз утиску Донецьких бандитів а цьому помагав Різак якого зараз ніяк нехоче витягати Янукович хоч співубивцю Сливки Шуфрича він вже прикрив плахтою недоторканості.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Странно смотреть и слышать представителей и промоутеров разных винных торговых марок из Крыма,Одессой,Николаевской и Днепропетровской областей утверждающих о многовековых традициях виноделия.Когда в Закарпатье делали славное вино,употребляемое всеми королевскими дворами Европы с 17 века (как минимум !!!),в Крыму в то время татары на низкорослых лошадях гоняли пыль с одного конца полуострова на другой...В Крыму и рядом с ним нет ни одного родного сорта винограда - все привозное из Европы...
    Давайте,поднимайте будущий российский Крым,лет через 10 по визам туда на отдых будете ездить...
    По итогам 2006 года СП Котнар лучший и самый крупный производитель вина в Украине!!! А ГНАУ даже включило СП Котнар и Ужгородский коньячный завод в список 117 предприятий Украины на возмещение НДС без дополнительной проверки! Это ли не признание чистоты бизнеса...