Шаховий турнір в Ужгороді виграла партія "Відродження"

25 квітня 2024 четвер
    68 переглядів
    В Ужгороді відбувся шаховий турнір між серед політичних партій

Четвертий рік поспіль в обласному центрі Закарпаття місті Ужгороді проводиться шаховий турнір серед обласних організацій політичних партій України. Ідею цього цікавого змагання керівники обласної шахової федерації запозичили у футболістів, які у 2006 році провели перший подібний турнір.

Щоправда, у прихильників шкіряного м’яча цей "гол" виявився єдиним, а от шахісти ідею розвинули і надали їй другого дихання. Приємно, що останніх активно підтримали керівники обласних управлінь у справах молоді та спорту (Ярослав Свида) та внутрішньої політики (Володимир Дупелич та Надія Токарчик).
    Цей рік виявився складним. Та попри кризову ситуацію, економічні негаразди і навіть біологічні (!) перепони, пов’язані з карантином, спортивно-політичний форум таки відбувся.

За звання кращої команди шахістів-політиків змагалися 8 команд: партії "Свобода", партії "Відродження", Демократичної партії угорців України, дві команди "Російського блоку" з Ужгорода та Мукачева, Соціалістичної партії, КПУ та партії зелених. Збірні у складі трьох спортсменів грали за швейцарською системою в 5 турів з регламентом швидких шахів.
    Потужно стартувала ужгородська команда "Російського блоку", яка після трьох турів одноосібно очолила турнірну таблицю. Однак у 4-му турі росіяни поступилися з рахунком 1:2 сильній команді залізничників з партії "Відродження". Обидва лідери перед заключним туром мали по 8 очок з 12 можливих. Доля чемпіонства вирішилася буквально в останній партії. Росіяни перемогли 2,5:0,5 "соціалістів", а залізничники з таким же рахунком — мукачівську збірну "Російського блока". Отож обидві команди пересікли фінішну пряму з 10,5 очка.
    Долю переможця турніру вирішила особиста зустріч, в якій перемогу здобули шахісти партії "Відродження", і вибороли, таким чином, "золоті" медалі та кубок переможців.
    Це не перший успіх шахістів “Відродження”, які у 2007 році на партійних змаганнях були найсильнішими. Друге місце у традиційно сильного “Російського блоку” (Ужгород) у складі: КМС Олександра Подгорнова, Володимира Артамонова та Анатолія Позднякова. “Бронзовими” призерами несподівано, але цілком закономірно стали спортсмени партії зелених (Володимир Щуренко, Олександр Бабенко та Юрій Кенійз), які здобули 8,5 очка і виявилися в плані досвіду аж ніяк не зеленими! Вони не тільки перемогли у матчі першого туру майбутніх чемпіонів, а й на самому фініші спромоглися обійти своїх головних конкурентів за третє призове місце — минулорічного переможця партійного турніру команду партії "Свобода".
    Подальші місця відповідно посіли збірні КПУ, Соціалістичної партії, Демократичної партії угорців та "Російський блок" (м. Мукачево). Турнір був чудово організований, і чимала заслуга в цьому відомого закарпатського підприємця, депутата Верховної Ради України Сергія Мошака, який підтримує активну роботу шахового клубу в обласному центрі.