У Мукачеві гімнастки змагались за Кубок Закарпаття (фото)

08 травня 2024 середа
    66 переглядів

У мукачівському спорткомплексі СОК ДЮСШ проходив IV міжнародний турнір із художньої гімнастики “Кубок Закарпаття”. Учасниці з 31 команди країн Європи та Азії виборювали першість у 8 вікових категоріях

DSC_2421.jpgМукачево на три дні перетворилося на місто грації та спорту, пише “Експрес”. Змагання відкрили показовими виступами учасниць. Гімнастки кружляли обручі, вимальовували у повітрі довгими різнокольоровими стрічками різноманітні фігури, демонстрували майстерність досконалого володіння м’ячем та булавами. На килим виходять наймолодші гімнастки, які виконують номер у стилі народних українських танців. Маленькі україночки в національних костюмах полонили серця журі, а глядачі стоячи аплодують юним спортсменкам.

Наступного дня – офіційний старт “Кубку Закарпаття”. Команди вишикувалися у просторому залі ДЮСШ. До суддівського столу підходять капітани. Їм довірена висока честь підняти прапор змагань. Звучить державний гімн України. Поважні гості вітають учасників і свято грації починається. Гімнастки виступають в багатоборстві та окремих видах — вільній програмі, вправах зі скакалкою, обручем, булавою, стрічкою та м’ячем.

“Художня гімнастика, безсумнівно, один із найбільш видовищних видів спорту. Вона гармонійно поєднує в собі красу та грацію і неперевершене досконале володіння кожним мускулом свого тіла, -- відмітила головний адміністратор турніру Валентина Плавайко. –Мета змагань полягає в тому, щоб наші спортсменки поліпшили свої результати, а тренери обмінялися передовим досвідом”.

У змаганнях беруть участь відомі спортсменки: чемпіонка України серед юніорів Євгенія Клімантова, трьохкратна чемпіонка Росії у групових вправах, майстер спорту міжнародного класу представниця Москви Тетяна Мартинова, члени збірної В’єтнаму Лінда Чіонг та інші. Втім, вже з перших виступів виокремилися лідери: головну боротьба за кубок вели москвичка Мартинова, Фокіна, з Білої Церкви, дніпропетровські гімнастки Ушакова та Радченко і ужгородка Орсаг. Фантастичне володіння тілом швидких гімнасток нагадує мені живі звуки музики, яка лунає акордами гармонійного руху. О це так клас!

Виступи зовсім юних – 5-6 річних гімнасток не залишають у залі жодного байдужого глядача. Високий рівень організації турніру оцінили як спортсмени так і численна публіка. У залі зібралося чимало поціновувачів Терпсіхори та Грації, після кожного виступу – шквал аплодисментів, щоб підбадьорити юних спортсменок. Адже деякі з маленьких гімнасток вперше виступають на турнірі такого рівня. За вдалий дебют одразу заносять у свій актив перше золото.

За підсумками балів переконливу перемогу у турнірі здобула Тетяна Мартинова, золоту медаль та кубок змагань їй вручив мер Мукачевого Золтан Лендєл. Друге місце у Нюкіної, лише на 17 сотих бала їй уступила Ушакова. Ужгородка Вікторія Орсаг – замикає п’ятірку кращих гімнасток турніру.

Серед гімнасток 1994 р.н. перемогла чемпіонка України серед юніорів Євгенія Клімантова з Дніпропетровська. Каміла Кричфалушій з Ужгорода – на другому місці. У віковій категорії гімнасток 1995 р.н. упевнену перемогу здобула Анастасія Стремецька з Дніпропетровська, у “художниць” 1996 р.н. лідерувала -- Оленою Голосова з Білорусі. Серед дівчат 1997 р.н. перемогу виборола Аліна Ганаженко, яка лише на дві соті бала випередила росіянку Сосніну. Бронза у Анастасії Сакаль із Ужгорода. Переможницями у молодших вікових групах стали Настя Возняк зі Львова та Наталія Шарапова з Києва.

Спеціально для UA-Reporter.com Еліна Савицька.