ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

23 січня вдруге в Київському апеляційному суді слухалася справа убитого журналіста Ґонґадзе

    22 мая 2024 среда
    18 переглядів

    Головна новина процесу стосується не його суті, а перебігу. Відтепер, преважна більшість процесу буде відбуватися без камер, фотоапаратів та диктофонів. Якщо під час засідання слухатиметься обвинувачувальний висновок, розглядатимуться матеріали справи, які стосуються державної таємниці, - то журналістів до зали не пустять взагалі. Зараз на лаві підсудних троє екс-правоохоронців - Протасов, Костенко та Попович. Заочно обвинувачується їхній шеф, начальник Департаменту зовнішньої розвідки Олексій Пукач - він і досі у міжнародному розшуку.

    Багато хто з журналістів очікували, що засідання знову відбуватиметься у найменшій залі апеляційного суду столиці, де ледве вміщуються судді, обвинувачувані та адвокати. Преса була налаштована знову брати залу штурмом, як минулого разу, коли їх не пускали попри рішення суду про відкрите слухання справи Ґонґадзе. Але тепер зал суду вибрали найбільший, журналістів впустили. Хоча і не всіх. Але перемогу медійники святкували недовго. Адвокат обвинувачуваного Миколи Протасова подав клопотання, в якому твердив, що його підзахистний хворобливо реагує на відео та фото зйомку. А тому він просить суд слухати справу у закритому режимі. Не пускати пресу попросила і Генпрокуратура. За її клопотанням, справа містить відомості державної таємниці.



    Суддя ухвалює рішення задовольнити клопотання частково. Відтепер операторів та фотографів взагалі не пускатимуть на засідання. А журналістів з блокнотами пускатимуть лише в тому разі, якщо під час слухання не будуть оголошувати секретну інформацію, не зачитуватимуть обвинувачувальний вирок та не допитуватимуть підсудних і деяких свідків. Отже про те, що відбуватиметься на найголовніших засіданнях - суспільство так і не дізнається. Адвокат Лесі Ґонґадзе Андрій Федур здивований таким клопотанням прокурорів. Адже Президент України Віктор Ющенко ґарантував, що судовий процес буде відкритий і гласний.



    Андрій Федур, авокат Лесі Ґонґадзе:

    - То їм треба спрятатися. Бо коли закритий процес - ви не дізнаєтеся багато інших речей. що там відбувається у цій справі, як там відбувається, що за докази в цій справі і так далі. Про допит в суді вищих посадових осіб держави. Як за минулої, як то кажуть, злочинної влади, так і за сьогоднішнього демократичного режиму. І це треба також приховати.



    Після перерви Андрій Федур просить суд запросити на засідання, як свідків, екс-президента Леоніда Кучму, його колишнього охоронця Миколу Мельниченка, спікера Верховної Ради Володимира Литвина, екс-голову СБУ Леоніда Деркача, нардепа Григрія Омельченка, заступника Генпрокурора Віктора Кудрявцева, голову Верховного суду Василя Маляренка та Президента України Віктора Ющенка. Федур вважає, що без свідчень цих людей неможливо дати правильну оцінку діям обвинувачуваних. Але судді клопотання відхилили, мовляв - воно передчасне. Але при цьому додають, що не виключають, що клопотання може бути заявлено пізніше - після оголошення обвинувачувального висновку та допиту підсудних. По закінченні засідання, Андрій Федур заявив, що обвинувачувальний висновок такий самий, як свого часу в інтерв'ю одній із всеукраїнських газет оприлюднив пан Шубін, керівник оперативно-слідчої гупи прокуратури у справі Ґонґадзе. Тому Федур не розуміє, чому не пустили журналістів і слухання далі відбувалося у закритому режимі. 25 січня засідання продовжиться.



    Наступне слухання резонансної справи Ґонґадзе відбуватиметься у закритому режимі. До зали суду не пустять не тільки операторів і фоторграфів, а й журналістів. Адже будуть зачитувати обвинувачувальний висновок.



    Катерина Філіппенко, Дмито Большаков, 5 канал






    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору