ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Іван Качур: "Нові завдання вимагають нових підходів і вищого рівня відповідальності"

    02 июня 2024 воскресенье
    24 переглядів

    На підсумковій колегії Міністерства праці та соціальної політики, яка відбулася вчора (8 лютого) у Києві, виступили Прем’єр-міністр України Віктор Янукович та міністр праці Михайло Папієв. Оскільки деякі засоби масової інформації розповсюдили чутки про “п’ять голів державних адміністрацій”, над якими нібито завис Дамоклів меч звільнення, ситуацію щодо нашої області прояснив заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Іван КАЧУР, який був присутній на цій колегії.— Віктор Янукович вважає за необхідне постійне зростання рівня відповідальності всіх керівників виконавчої влади. І про це він дійсно заявив під час розширеної колегії Міністерства праці та соціальної політики. У виступі Прем’єр-міністра область згадувалася один раз із іншими через ріст заборгованості по зарплаті. Втім, ні про які санкції проти керівника краю не йшлося. Але міністр праці у виступі назвав три проблемні області з виплат зарплатні — Харківську, Миколаївську, Кіровоградську — і запропонував вжити заходи щодо доцільності перебування на займаних посадах керівників регіонів.

    Зрештою, відповідаючи згодом на запитання журналістів, Віктор Янукович уточнив: “Сьогоднішні зауваження на адресу окремих керівників не означають їх негайного звільнення. Але необхідно попередити керівників усіх рівнів про те, що дисципліна по всій вертикалі виконавчої влади завжди буде жорсткою. А поруч з повноваженнями завжди буде відповідальність”.

    Водночас на колегії детально йшлося про “питання людини”, соціальну проблематику. Прем’єр-міністр позитивно оцінив роботу міністерства за 2006 рік. Завдяки здійсненим заходам, рівень життя населення підвищився. Зокрема, доходи громадян по Україні зросли на 28,2%, зросла середньомісячна зарплата на 29,2%. До речі, упродовж минулого року досягнуто її зростання і на Закарпатті. Середньомісячна зарплата працівників, зайнятих у галузі економіки, зросла з 704,67 гривень у січні 2006 року до 1070,45 гривень у грудні 2006. Тобто на 51,9 %.

    Щодо заборгованості із виплат заробітної плати. На 1 січня у співвідношенні до фонду оплати праці у нас в області вона становила 1% (по Україні — 5,4%), а питома вага заборгованості Закарпаття у загальнодержавному боргу становить 0,2%. В області досягнута позитивна тенденція щодо скорочення заборгованості. До кінця 2006 року призупинено зростання боргу, яке мало місце в І півріччі (борг на 1 серпня 2006 року становив 4593,9 тис.грн.). Борг зростав внаслідок аварій на шахтах Солотвинського солерудника (який є державним підприємством) та на державному підприємстві радгосп

    „Виноградівський” — до речі, структурах, що підпорядковуються Мінагрополітики, на адресу якого й звучала критика, як і на адресу інших міністерств, яким підзвітні підприємства-боржники. За статистикою, станом на 1 січня цього року заборгованість із виплати заробітної плати у нас становить 2157,2 тис.грн. і порівняно з січнем минулого року зросла лише на 43,9 тис.грн.

    Звичайно, нам є над чим працювати, щоб підвищити соціальні стандарти, усунути недоліки. І це природно. Приміром, найближчим часом ми ще раз запропонуємо розірвати контракти з тими керівниками, де накопичилися борги. Розробляємо програму реабілітації і працевлаштування інвалідів. Створюємо нові робочі місця, працевлаштовано майже 30 тисяч осіб. Але нові завдання вимагають нових підходів, і, звісно, нового, вищого рівня відповідальності.



    Управління інформації та зв’язків із громадськими організаціями Закарпатської облдержадміністрації.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору