ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

На закарпатському базарі, на риночку...

    19 апреля 2024 пятница
    54 переглядів

    Люблять закарпатці купувати і продавати на базарах. Навіть постійно зростаюча кількість магазинів неспроможна витіснити цю стихію. Нині на території області їх - 129. "Найбазарнішим" районом є Тячівський. Тут налічується 21 ринок. В обласному центрі Закарпаття місті Ужгороді їх трохи менше - 18, в Мукачівському районі - 9.

    Протягом останніх двох років практично всі ради на місцях, де зареєстровані ринки, збільшили ставки ринкового збору. Так, мінімальна ставка для торговців, які продають власну сільськогосподарську продукцію, вже становить 85 копійок, для фізичних осіб - 2,55 гривні, для юридичних - 17 гривень. Це дало змогу за 11 місяців поточного року забезпечити надходження ринкового збору до місцевих бюджетів у сумі близько 5,5 мільйона гривень. А це 62,3% від усіх надходжень місцевих податків і зборів. До відповідного періоду минулого року надходження збору збільшилися на понад 500 тисяч гривень.

    На рівні міст і районів створено постійно діючі комісії по роботі ринків. Такі мобільні групи складаються із представників податкової служби, правоохоронних органів, управління у справах захисту прав споживачів, санепідемстанції, директорів ринків. Саме вони постійно контролюють стан справ на базарах, розглядають проблемні питання та ліквідовують стихійні ринки. Тільки за один грудневий тиждень по області ними здійснено 51 перевірку громадян та підприємців - фізичних осіб, у ході яких виявлено 31 порушення податкового законодавства. Зокрема, виявилося, що у 15 випадках підприємницька діяльність здійснювалася без державної реєстрації. На семи торгових точках "забули" про касові апарати. П'ять порушень стосувалися сплати місцевих податків і зборів. Тож довелося порушникам заплатити понад 5 тисяч гривень нарахованих штрафних санкцій і понад 2 тисячі гривень адміністративних штрафів.

    Податкові органи з метою виконання бюджетних призначень у 2004 році по ринковому збору провели також інвентаризацію рішень органів місцевого самоврядування щодо їх відповідності вимогам чинного законодавства України. Слід відзначити, що не всі самоврядні органи прийняли економічно обґрунтовані ставки ринкового збору. Це, в цілому, негативно вплинуло на стан наповнення місцевих бюджетів. Так, у Сваляві ставка ринкового збору для фізичних осіб, що проводять роздрібну торгівлю промисловими та продовольчими товарами і зареєстровані у Свалявській МДПІ, встановлена рішенням 2 сесії ІV скликання від 17.05.2002 р. Свалявської міської ради у розмірі 1 гривні 15 копійок, для інших суб'єктів підприємницької діяльності - 2 гривні 30 копійок. При цьому надходження ринкового збору в поточному році у цьому районі становлять всього 140 тисяч гривень (для порівняння, надходження ринкового збору за відповідний період у Міжгірському районі становлять 245 тисяч гривень).

    Одним із проблемних питань у цій сфері залишається відсутність технічної документації більшості ринків області та паспортизації торгових місць, що, до того ж, негативно впливає на стан адміністрування ринкового збору та належного контролю за повнотою сплати. З цієї ситуації податківці бачать такий вихід: варто було б органам місцевого самоврядування, на території яких створені ринки (особливо у великих населених пунктах області), передбачити у місцевих бюджетах на 2005 рік окремі суми (5 - 10% від фактичних надходжень ринкового збору) для технічного облаштування ринків - паспортизації, нумерації, огорожі тощо.

    З початку року податкова області здійснила 439 рейдових перевірок ринків з питання повноти та своєчасності обілечування торговців. Довелося нарахувати понад 6 тисяч гривень штрафних санкцій до торгуючих та оштрафувати адміністрації ринків на 59 тисяч гривень. Особливо пильно податківці області контролюють крупні ринки. Про це ДПІ на місцях звітуються щотижня. Власне, ніхто не заперечує той факт, що перевірки та контроль триватимуть і надалі. Адже цьогоріч кошти, отримані від сплати ринкового збору, повністю зараховуються до місцевих бюджетів за місцем розташування ринків. Тому від повноти сплати цього збору залежить значна частина місцевої скарбнички.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору