ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

«Нафтогаз України» готовий збільшити імпорт туркменського газу

    26 июня 2024 среда
    25 переглядів

    Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» готова збільшити об’єми імпорту природного газу з Туркменістану. Про це заявив, виступаючи на конференції “Нафта і газ Туркменістану 2004” перший заступник голови правління компанії Вадим Чупрун, повідомили у прес-центрі НАК.

    Як зазначив Чупрун, «Україна й надалі бачить себе провідним споживачем туркменського газу. «Нафтогаз України» уже уклав відповідну 25-річну угоду з компанією RosUkrEnergo AG, яка передбачає збільшення надходжень природного газу з теперішніх 44 до 60 мільярдів куб. м на рік у 2007-2028 роках».

    Компанія почала підготовчі роботи з розширення вхідної потужності газотранспортної системи України з туркменського напрямку. Будівництво нового газопроводу Новопсков-Ужгород в рамках Міжнародного газотранспортного консорціуму значно збільшить можливості України щодо імпорту і транзиту туркменського природного газу, зазначив у своєму виступі Вадим Чупрун.

    За його словам, Україна й надалі активно сприятиме розвитку газотранспортної системи Туркменістану. Протягом останніх років українські підрядні організації виконали значний обсяг робіт з проектування, будівництва і модернізації об’єктів газової галузі, зокрема газопроводу «Казанджик-Кизил-Арват»; компресорних станцій «Котур-Тепе», «Каахка», «Дар‘ялік»; надпотужної газліфтної станції «Сердар»; унікальних газопроводів-переходів через р. Амудар‘я та інших об’єктів. Про це повідомляє «Україна промислова».

    Як наголосив перший заступник голови правління «Нафтогазу», українська сторона готова підтримати будь-які туркменські проекти, які стосуються розвитку газотранспортної системи Середня Азія - Центр (САЦ) або створення нових маршрутів поставки туркменського газу в напрямку України. Він нагадав, що систему САЦ проектував київський інститут «ВНДПІтрансгаз», який має всі можливості для підготовки проекту її реабілітації і розвитку.

    Чупрун також підтвердив зацікавленість української сторони в реалізації проектів, які передбачають геологорозвідувальні роботи, облаштування і розробку родовищ на території Туркменістану.

    ForUm

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору