ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Сімейна медицина потребує допомоги

    23 июня 2024 воскресенье
    Аватар пользователя Гость

    Та не все так "безхмарно", як здається на перший погляд. Що саме створює ці "хмаринки в чистому небі", ми намагались з'ясувати під час розмови з завідувачем сімейної амбулаторії - Івановою Світланою Василівною та асистентом кафедри терапії та сімейної медицини, кандидатом медичних наук, сімейним лікарем - Колесником Павлом Олеговичем.



    [b]Світлана Іванова[/b]

    [foto]2004/10/15/182_12.jpg[/foto]

    [i]- Світлано Василівно, які лікарі працюють в амбулаторії?[/i]

    С.В.: У нас працює чотири сімейних лікаря, два дільничних терапевти та семеро медсестер. Але Ви самі розумієте, що це дуже мало, враховуючи кількість людей, яку ми обслуговуємо. До речі, є багато людей, що звертаються до нас за консультацією і з інших ближніх вулиць. Це і вагітні жінки, і молоді мами з дітьми, і люди похилого віку. Прийти, наприклад, на щеплення чи консультацію з маленькою дитинкою сюди набагато простіше і зручніше, ніж їхати в поліклініку чи лікарню. На жаль, ми не можемо обслуговувати тих, хто не належить до цього району, не тому, що нема бажання, а тому, що не маємо змоги це робити.

    [i]- З якими проблемами до Вас найчастіше звертаються пацієнти?[/i]

    С.В.: Ми консультуємо людей різного віку і в них, відповідно, різні проблеми. Найчастіше до нас звертаються матері з маленькими дітьми, яких потрібно зважити, зробити щеплення, або оглянути. Дорослі приходять вже тільки тоді, коли їх щось турбує, або по виклику в диспансер. Сімейний лікар несе відповідальність не лише за одного певного пацієнта, а за всю сім'ю.

    [i]- До речі, у Вас дуже гарні стенди в коридорах. Чия це заслуга?[/i]

    С.В.: Ми намагаємось зробити все, що в наших силах. Стенди "Родина сімейної медицини" (про амбулаторію), "Чемпіони здоров'я" (про діток, яких годують грудним молоком) та ін. зроблені за сприяння студентки-інтерна Джени Ласкі, яка приїздила до нас з США, та ініціативи працівників амбулаторії. Настінні матеріали щоразу оновлюються і пацієнти ними цікавляться.



    [b]Павло Колесник[/b]

    [foto]2004/10/15/182_13.jpg[/foto]



    [i]- Що потрібно, Павло Олеговичу на вашу думку, для того, щоб покращити роботу в амбулаторії?[/i]

    П.О.: По-перше, - потрібна муніципальна допомога. Зрушення у кращий бік не можуть відбутися без активної участі органів місцевої влади. Адже у нас в амбулаторії склалась не надто втішна ситуація. Для роботи просто необхідна лабораторія, більше приміщення та штат працівників. Все це має бути на належному рівні. Сімейна медицина - це майбутнє! Ми не маємо змоги взяти в пацієнтів навіть найпростіші аналізи й повинні відсилати людей до лікарні, що знаходиться на БАМі. У нас постійно протікає стеля, регістратура та перший кабінет під час дощу постійно підтоплює. Нічого вже й говорити про мотивацію лікарів сімейної медицини до поліпшення якості роботи та професійного удосконалення.

    [i]- А Ви вже звертались до когось по допомогу?[/i]

    П.О.: Звичайно, але поки що безрезультатно. Всі обіцяють, а в результаті стеля в амбулаторії й далі протікає і пацієнти надалі стоять в довгих чергах лікарні чи поліклініки для того, щоб зробити аналізи. Ми навіть зібрали одного разу підписи 300 сімей в підтримку організації тут лабораторії, які потім передали для вирішення завідувачу по поліклінічній роботі Капірній Л.П. Це питання розв'язується вже протягом року, але коли воно буде вирішено, невідомо. Нам залишається тільки надіятись на те, що колись цей день настане.

    [i]- Дякую за розмову і бажаю успіху в Вашій нелегкій, але надзвичайно потрібній роботі.[/i] Розмову вела Наталія Гренджа