ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Спокій у святкові дні забезпечувала міліція

    04 мая 2024 суббота
    Аватар пользователя Гость

    - Давайте, Володимире Васильовичу, перед тим, як поговорити про початок нового року, згадаємо рік минулий...



    - 2004-ий був особливим для всього українського народу, у т.ч., звісно, й для міліції. Такої громадсько-політичної активності ми не бачили вже давно. Тільки в нашій області торік проведено 3104 масові заходи, що на 2251 більше, ніж у попередньому році (853). У різних акціях взяли участь 1895000 чоловік, що на 1295000 більше, ніж у 2003-му. Міліція зробила все можливе, щоб усі ці заходи проходили без інцидентів та зіткнень. Результат: в області не допущено надзвичайних подій, масових порушень громадського порядку, резонансних злочинів та втрат серед особового складу. Це, певна річ, не може не радувати.



    - 2004-ий добігав кінця, наближалися свята Нового року та Різдва Христового. Як закарпатська міліція готувалася до цих празників?



    - Взагалі-то ми вже маємо певний досвід забезпечення громадського порядку у цей період, тобто у першій декаді нового року. В управлінні щоразу створюється оперативний штаб, формуються мобільні групи, міліція переходить на тризмінний режим несення служби. До охорони громадського порядку залучаються працівники різних служб і підрозділів - апарату УМВС, ЗМОП «Беркут», УДАІ, військовослужбовці внутрішніх військ МВС України і т.д. Попередньо вивчається ситуація в місцях можливого скупчення людей, туди висилаються посилені наряди правоохоронців. Згаданий штаб оперативно аналізує інформацію, що надходить з місць, і вживає необхідних заходів щодо уникнення можливих спалахів насильства.



    Знаємо, що напередодні свят злочинність активізується: і злодії прагнуть мати святковий стіл, але “накривають” його собі у неправедний спосіб. А після свят злочинність також “підстрибує”: дається взнаки накопичений за свята алкогольний дурман, що заважає декому контролювати свої вчинки...



    - І як з точки зору міліції відбулося святкування Нового року на Закарпатті?



    - Скажу відразу: ні Новий рік, ні Різдво Христове цьогоріч не були затьмарені якимись тяжкими злочинами. У ніч з 31 грудня на 1 січня в краї відбулося чимало святкових заходів культурно-розважального характеру, у т.ч. й на вулицях та площах. В охороні громадського порядку у новорічний період було задіяно близько тисячі чоловік.



    Крім того, напередодні Новорічних свят проведено й чималу профілактичну роботу, зокрема, щодо недопущення незаконної торгівлі піротехнічною продукцією та попередження нещасних випадків внаслідок її використання.



    - Втім, Ужгород салютував-таки Новому року такою «канонадою», якої давно вже не було...



    - А якби ще в «роботу» були запущені ті 1360 піротехнічних засобів, які ми вилучили з незаконної реалізації! Не виключаю, що це призвело б до негативних наслідків, нещасних випадків і т.д.



    - До речі, Володимире Васильовичу, чи не сталися в області якісь НП через застосування петард?



    - На щастя, ні. Не зафіксовано ні фактів травмування громадян, ні виникнення пожеж з вини самодіяльних «піротехніків».



    - Але на цьому святкові клопоти міліції не вичерпалися: за Новим роком прийшло Різдво...



    - Так, і ми знову розгорнули свої сили, щоб ніхто не смів затьмарити краянам різдвяні урочистості і святковий настрій. Як відомо, 6-9 січня відзначали Різдво Христове вірники трьох конфесій - православні Київського та Московського патріархатів і греко-католики. Головним для нас було - забезпечити належний порядок і спокій під час богослужінь, у яких, за нашими підрахунками, взяли участь понад 460 тисяч чоловік. На різдвяних заходах в області також було задіяно близько тисячі правоохоронців.



    - Як би ви охарактеризували криміногенну ситуацію в краї на Різдвяні свята?



    - Як контрольовану. Адже в такі святкові дні, помічено, кількість злочинів завжди зменшується. І все ж у період з 6 по 9 січня ц.р. в краї зафіксовано 11 кримінально-карних діянь, скоєних у громадських місцях і на вулицях: чотири з них розкрито, три - по гарячих слідах. Серед згаданих злочинів - одне тяжке тілесне ушкодження, що зумовило смерть, три грабежі, два тілесні ушкодження, чотири крадіжки і т.д. Найбільше злочинів сталося в Ужгороді, Мукачеві та Виноградівському районі.



    - Будь ласка, наведіть кілька прикладів.



    - Рано-вранці 8 січня у Перечинський райвідділ УМВС надійшов сигнал із Порошкова: неподалік сільського бару «Еквітес» двох місцевих жителів побив невідомий у нетверезому стані. Після цього він сів у авто і поїхав у напрямку Перечина. Під час переслідування автомобіля з п’яним водієм за кермом міліціонерам довелося застосувати табельну зброю. Вони зробили один попереджувальний постріл і два по колесах з метою зупинки машини. Водія-хулігана затримано (він виявився місцевим приватним підприємцем). Проводиться розслідування. Застосування зброї міліціонерами визнано правомірним.



    А в Мукачеві потерпіли три іноземці - два громадяни Угорщини та один італієць. Всі вони перебувають у службових справах на одному з місцевих підприємств. О 3 годині 9 січня на вулиці Лермонтова на них напали невідомі і, побивши, відібрали два мобільні телефони «Нокіа-6100». Мукачівська міліція розшукує грабіжників.



    До речі, у першій декаді ц.р закарпатська міліція затримала й 40 нелегальних мігрантів - громадян шести країн Близького Сходу та Південно-Східної Азії. Не послаблювали ми уваги й до лісової сфери. І не марно. Тут також було виявлено чимало фактів розкрадань «зеленого золота», зокрема, незаконної вирубки ялинок (418 деревцят).



    - Отже, Володимире Васильовичу, Новий рік і Різдво Христове позаду. Нарешті міліція може розслабитися?



    - Навряд. Адже на черзі старий Новий рік (14 січня) і Водохреща (19 січня). Це також улюблені народні свята, під час яких нам слід постійно бути напоготові. Отож я хочу поздоровити своїх колег-міліціонерів, усіх читачів вашої газети з цими празниками, побажати їм щастя, здоров’я, Божої благодаті, добра і достатку, миру і злагоди у їхніх сім’ях.



    Гадаю, не вдасться нам розслабитися й опісля. Адже на свята, як я вже казав, злочинів стає менше. «Надолужують прогаяне» кримінальні елементи після празників, коли в людей починаються трудові будні, повсякденні клопоти й турботи. І ми це мусимо враховувати. Така вже наша доля міліцейська! Адже якщо стається якась трагедія - на свята чи в будні, - люди завжди питають: а де була міліція?



    - Спасибі за розмову.

    [a href="http://mvsinfo.gov.ua"]посилання[/a]





    Ярослав Ядловський