ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Ужгород: Експерти банку "Райффайзенбанк Україна" передбачають велике майбутнє ринку житлових кредитів на Україні

  30 ноября 2020 понедельник

  «Поступове зниження відсоткових ставок за іпотечними кредитами та збільшення терміну запозичень призведуть до того, що з кожним роком все більше українців зможуть вирішити свої проблеми із житлом за допомогою банківських кредитів,» - висловили упевненість учасники засідання Ужгородського прес-клубу реформ, що відбулося 1 серпня. На заході, в якому взяли участь керівники "Райффайзенбанк Україна", здебільшого йшлося про те, що наша держава має наслідувати стандарти європейських країн щодо доступності іпотечних кредитів.

  Для мешканців Закарпаття, так само як для жителів України загалом, певні зміни на краще в галузі іпотечного кредитування вже відбулися. Цього року на декілька пунктів впали ставки по житлових кредитах у гривні, активніше запрацював Фонд сприяння житловому молодіжному будівництву. На думку експертів, процес покращення умов іпотечного кредитування продовжуватиметься й надалі.

  Про ситуацію щодо забезпечення житлом молоді в Ужгороді розповіла начальник управління молоді і спорту ОДА Галина Макар. За її словами, минулоріч лише 15 сімей отримали нове житло за державною програмою молодіжного кредитування. 700 сімей, які залишилися на черзі, такої можливості досі не мають. Цього року для Закарпаття з держбюджету передбачено виділити 1 543 000 грн. Райцентри та сільська глибинка краю у цьому процесі, на жаль, займають маргінальну позицію. Рятує ситуацію, зі слів Галини Макар, співпраця з комерційними банками, які надають кредит на придбання житла з вторинного ринку чи на будівництво будинку. Протягом першого півріччя такою пропозицією скористалися вже 98 закарпатських сімей.

  Член правління „Райффайзенбанк Україна” Володимир Лавренчук розповів, що розмір житлових кредитів в Україні становить лише 1 % внутрішнього валового продукту. Тоді як, наприклад, у Мозамбіку, Таїланді, інших слабо розвинених державах їх частка сягає близько 25 %. Щодо України, то ситуація покращиться у найближчі 2-3 роки, — прогнозує В. Лавренчук. За два роки діяльності в Україні „Райффайзенбанк” видав кредитів на суму понад 100 млн. євро. „На Закарпатті банк працює лише рік, однак вирізняється якісними послугами та доступними продуктами”, — сказав керівник Закарпатської філії «Райффайзенбанк Україна» Максим Гордійчук. Він також запевнив присутніх, що банк готовий забезпечити усіх бажаючих закарпатців кредитами на житло, при чому відповідну домовленість можна підготувати по телефону.

  Володимир Лавренчук навів декілька порад „грамотного” отримання кредиту, щоб уберегти сім’ю від можливих збитків. Так, перед підписанням угоди спочатку дізнайтеся справжню реальну ціну без так званих прихованих комісій. Працівнику банку зобов’язані продемонструвати розрахункову суму, яку клієнт повинен буде вносити щомісяця. По-друге, уважно вивчіть умови договору. Угода не повинна виключати можливість дострокового погашення кредиту або погашення його за рахунок дешевшої позики. По-третє, ознайомтеся з умовами зміни відсоткової ставки, що повинно бути чітко прописано у договорі.

  «Найчастіше мешканці Австрії беруть іпотечний кредит під 3-5% річних на 30 років. Для Угорщини, звичні параметри кредиту - 5-6% та 35 років. Банки вважають іпотечний кредит одним з найменш ризикових видів кредитування, тому відсотки за таким кредитом традиційно найнижчі», - навів статистику Володимир Лавренчук, член правління Райффайзенбанк Україна, що входить до європейської банківської групи Райффайзен із центром у Відні. «Здешевлення кредитів в Європі відбувається також і за допомогою банківської послуги рефінансування. Вона полягає в тому, що банк перекупає житловий кредит в іншого банку, пропонуючи позичальнику більш вигідні кредитні ставки. Ця послуга працює у всіх європейських банках нашої групи», - підсумував банкір.  Райффайзенбанк Україна є стовідсотковим дочірнім банком Райффайзен Інтернешнл, холдингової компанії дочірніх банків Райффайзен Центральбанку (РЦБ) в Центральній та Східній Європі. РЦБ є центральною установою Австрійської Банківської Групи Райффайзен, найпотужнішої банківської групи в Австрії. Райффайзен Центральбанк працює в країнах Центральної та Східної Європи як на внутрішніх ринках та здійснює свою діяльність через Райффайзен Інтернешнл в 16 країнах регіону, де має 15 дочірніх банків з більш як 900 філіями.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору