ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Водники Закарпаття та Угорщини готують спільний план локалізації паводків

    29 июня 2024 суббота
    23 переглядів

    План локалізації в рамках протипаводкових заходів спільно готують угорські та закарпатські водники. Це - принципово новий комплексний підхід до проблем регіону Берег, що належить до прикордонних зон Угорщини та України. Планом розглядаються наслідки 16 можливих варіантів прориву дамб на річках Боржава і Тиса.

    Річки кордонів не визнають. Це довів катастрофічний паводок у Закарпатті 2001 року, коли прорвало дамби на угорському боці, а під водою опинилися закарпатські села. План локалізації передбачає низку спеціальних протипаводкових заходів із застосування новітніх передових технологій. Реалізація плану відбувається в рамках програмим "Тасіс" із транскордонного співробітництва.

    Володимир Чіпак, начальник Закарпатського облводгоспу: "Цей план локалізації, мається на увазі це математично обраховані, чітко обраховані всі заходи, які потрібно робити у випадку прориву дамби, де саме головне, там чітко описані дії, всі засоби, всі метаріальні ресурси, які потрібно задіяти для ефективного захисту".

    Реалізація проекту вже на фінішній прямій. За рік фахівцям-водникам вдалося здійснити детальну інвентаризацію 22 населених пунктів. Вона включає збір топографічних, геодезичних та гідротехнічних даних, розробку комплексного плану дій у разі паводку, роботу з органами місцевого самоврядування.

    Бейла Товт, голова с.Галабор: "Уже наконец-то решиться наш очень болючий вопрос, потому что наше село, когда было наводнение в 98 и 2001 году, висело на волоске. Если мы внедряем этот план именно конкретно к нашему селу, я думаю, что слабые места дамбы будут отремонтированы и мы будем спать, как говориться, в нашем селе спокойно".

    Локалізаційні лінії, тобто слабкі місця на дамбах, перебувають під постійним контролем фахівців. Вони прорахували усі можливі випадки прориву дамб. І розробили детальні плани дій у таких умовах.

    Боднар Гашпар, директор Верхнє-Тисайської дирекції з охорони довкілля і водних справ: "Наше завдання - утримувати паводкові води в міждамбовому просторі, недопускати проривів дамб і затоплення населених пунктів. Нам необхідно послідовно розвивати захисні споруди, але зміна клімату в Європі призводить до надзвичайних ситуацій. І ми повинні бути завджи до цього готові".

    Експерти проекту вже підготували інформаційні продукти: карти, таблиці, плани локалізації для сільських рад у друкованому та електронному варіантах, інструвкції для користувачів баз даних та програмного забезпечення.

    Логічним завершенням проекту вже незабаром стане відкриття Центру локалізації у Берегові, де буде зосередженна робота збору, обробки та розповсюдження інформації для регіональних та місцевих органів влади. Таким чином, інформаційну базу можуть адаптувати до будь-якого проблемного, в плані паводкового захисту, села і міста, інформують Галина Ярцева та Андрій Гоцуляк (5 канал) із м.Ніредьгаза, Угорщина.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору