ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Володарем Гран-прі VI Всеукраїнського пісенного фестивалю імені Михайла Машкіна став вокальний квартет із Кривого Рогу

    17 июня 2024 понедельник
    27 переглядів

    В Іршаві пройшов VI Всеукраїнський пісенний фестиваль імені Михайла Машкіна. Цьогоріч Гран-прі разом із володарями поїхав у Кривий Ріг, на Дніпропетровщину — вокальний квартет у складі Тетяни Ткаченко, Лесі Леоненко, Вадимо Маршаяковського та Євгена Шинкаренка був безсумнівним переможцем.
    Нестихаючими оплесками присутні на святі вітали патріарха народного мистецтва, заслуженого працівника культури Василя Гичку, який був першим виконавцем усіх творів знаменитого пісняра, у тому числі — безсмертної пісні "Верховино, мати моя".Прекрасна традиція утвердження української пісні знову знайшла вагоме Підтвердження. З ранку до вечора в суботу змагалися виконавці з різних куточків України — Херсонщини й Івано-Франківщини, Миколаївщини й Волині, Хмельниччини й Черкащини... Приємною несподіванкою для учасників фестивалю і водночас виявом добросусід-ства став виступ аматорів народної творчості — ансамблю культурного товариства русинів імені Петра Кузьмяка із міста Нове Орахово, Сербія, запрошених господарями, а також заслуженого артиста України співака Ярослава Музики, інших високих гостей із Києва.

    На жаль, із прикрістю доводиться констатувати, що закарпатські виконавці чомусь (проігнорували? пропустили повз увагу?— Авт.) були дуже і дуже слабо представлені. Єдиним свіжим зблиском серед учасників фестивалю — господарів був виступ студента УжНУ В'ячеслава Корсака, який, до речі, завоював третє місце і став лауреатом. Один із членів журі, народний артист України Петро Матій високо оцінив обдарованість юного виконавця і пророчив йому професійне майбутнє саме в пісенному мистецтві.

    Ще одне відкриття — поет і виконавець авторської пісні Сергій Калінічен-ко із Корсуня-Шевченківського на Черкащині. Те, що він доніс глядачам і слухачам, вражало поетичною довершеністю, змістом і смислом поезії. Та — іронія долі! — він на якісь десяті бала поступився перед Антоніною Лоїк із Лубен на Полтавщині у цій же номінації саме пісенним виконанням. Однак його

    мистецтво справді приємно вразило буквально всіх — і строге журі на чолі Із заступником начальника управління культури ОДА Василем Марюхничем, і сотні слухачів під час гала-концерту на центральному майдан! міста, тому й йому було вручено спеціальний приз. Та особливо приємно здивували аматори народної та естрадної пісні із Волині. Можна по-доброму позаздрити такій активності волинян. І пошкодувати за тим, що наш співочий край не зумів достойно репрезентувати своє мистецтво. Щоправда, треба' віддати належне ентузіастам народної пісні з. Мука-чева — вокальному тріо міського Будинку культури під керуванням Степана Удварі та беззмінній учасниці всіх помітних мистецьких подій області, викладачеві ДШМ смт. Середнє на Ужгород-щині Вірі Сентипал, яка виборола трете місце серед виконавців популярної, естрадної та сучасних обробок народних пісень. Мукачівці представили ще двох виконавців, які одержали подяки фестивалю.

    Доброго слова заслуговують організатори фестивалю. Передусім самі господарі — голова Іршавської РДА Юрій Фельцан, голова райради Степан Бобик, Іршавський міський голова Іван Па-лінчак, начальник відділу культури РДА, поет, член НСПУ Василь Кузан, самодіяльні артисти народного фольклорного ансамблю "Іршава" під керівництвом заслуженого працівника культури України Надії Мельник-Гудь...

    Свято здалося — і це головне. А робочі моменти, недогляди і прорахунки будуть іще вивчатися, аналізуватися і робитимуться з них висновки.



    Стефанія ПІВЕНЬ.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору