ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ялиновим насадженням Карпат загрожує коренева гниль?

  15 апреля 2024 понедельник
  57 переглядів

  Під час доповіді на розширеному виїзному засіданні колегії Державного комітету лісового господарства України на тему «Проблеми всихання ялинових насаджень в Карпатському регіоні» заступник голови Держкомлісгоспу України Микола Ведмідь зазначив, що аналізом динаміки розвитку кореневих гнилей встановлено, що за 10 років їх площа зросла в 1,6-2 рази і становила під час останнього базового лісовпорядкування у 1991 році 12,3 тис. га.

  При такій тенденції через 20-25 років всі ялинові насадження будуть уражені кореневими гнилями.

  «Суцільні санітарні рубки в ялинниках щороку проводяться на площі близько 250 га (60 тис. кубометрів), вибіркові санітарні рубки – на площі 1185 га (25 тис. кубометрів). Тоді як для покращення санітарного стану насаджень, необхідно за 2-3 роки вирубати близько 1 млн. кубометрів сухостою», – зазначив М.Ведмідь.

  Результатом розширеного виїзного засідання колегії Державного комітету лісового господарства України на тему «Проблеми всихання ялинових насаджень в Карпатському регіоні» стане прийняття постанови щодо вжиття термінових заходів з оздоровлення, поліпшення стану ялинників Карпат.

  Згідно з постановою, об’єднання «Укрдержлісгосп» у 2006 році має провести лісовпорядкування ялинників, передбачити фінансування цих програм, підготувати пропозиції щодо змін до Державної програми «Ліси України» в частині збільшення санітарно-оздоровчих заходів, запровадження екологічно безпечних технологій лісозаготівлі для подання їх у Кабмін до 1 грудня цього року. Також постанова передбачає зменшення віку рубки ялини та проведення санітарних, лісозахисних заходів в усіх похідних ялинниках з метою їх оздоровлення.



  Похідні ялинників в Карпатському регіоні охоплюють 184,3тис. га, в тому числі в Закарпатській області – 33,1 тис. га, Івано-Франківській – 105,1 тис. га, Львівській – 27,9 тис. га, Чернівецькій – 18,2 тис. га.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору