ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатське ДПА: Обмеження для підприємців відмінено

    02 мая 2024 четверг
    25 переглядів

    Державна податкова адміністрація у Закарпатській області, враховуючи зміни у правовому полі, що регулюють спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб‘єктів малого підприємництва, які пов‘язані із набранням чинності Законом України від 3 червня 2005 р. №2642-ІV “Про внесення змін до деяких законів України”, а також з метою врегулювання суперечностей, що виникли у зв‘язку з прийняттям Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2005 рік” та деяких інших законодавчих актів України” від 25.03.2005 №2505-ІV згідно відповідного роз”яснення ДПА України повідомляє наступне.Законом України від 3 червня 2005 р. №2642-ІV відмінено обмеження, які передбачалося встановити з 1 липня цього року, щодо застосування спрощеної системи фізичними особами- підприємцями, які займаються діяльністю у сферах торгівлі лікарськими засобами та виробами медичного призначення, архітектури, надання консультацій та роз‘яснень з юридичних питань, аудиту, діяльністю з надання в оренду нерухомого майна та ріелторською діяльністю.

    У зв‘язку з цим, якщо фізичні особи – суб‘єкти господарювання, що обрали спрощену систему оподаткування та які вже здійснювали зазначені види діяльності, до 1 липня п.р. скасували державну реєстрацію суб‘єкта господарської діяльності та повернули Свідоцтво про сплату єдиного податку до податкового органу, а в зв‘язку із зазначеними змінами законодавства виявили бажання знову зареєструватися платником єдиного податку та отримати Свідоцтво на такі види діяльності, податкові органи за місцем їх реєстрації повинні видати Свідоцтво про сплату єдиного податку як новоствореним підприємцям в порядку, передбаченому Указом Президента “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб‘єктів малого підприємництва”.

    Якщо платники єдиного податку за цей період з вищезазначених видів діяльності скасували тільки спрощену систему оподаткування і перейшли на загальну систему, за бажанням (заявою) такій категорії платників податкові органи можуть поновити видачу Свідоцтва про сплату єдиного податку.



    Крім того? “UA-Reporter.com” в ДПА в Закарпатській області повідомили, що Законом України від 03.06.2005 р. № 2642-IV "Про внесення змін до деяких Законів України" внесено зміни до Закону України "Про податок на додану вартість", зокрема з підпункту 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону про ПДВ вилучено слова "незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством". Таким чином, суб’єкти спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності (юридичні особи, що сплачують єдиний податок за ставкою 10%, та фізичні особи) з дати набуття чинності вказаних змін незалежно від загальної суми від здійснення ними операцій з поставки товарів та послуг отримали право не реєструватися в якості платників ПДВ.

    Приймаючи до уваги ці зміни в законодавстві, Державна податкова адміністрація України листом від 7 липня 2005р за № 13492/7/15-2417 повідомила, що платники податку на додану вартість, які є суб’єктами спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності (юридичні та фізичні особи) і реєстрація яких в якості платників ПДВ відбулася в період з 31березня 2005 р. до дати набуття чинності вказаних змін до підпункту 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України "Про податок на додану вартість", можуть за власним бажанням бути виключені з Реєстру платників податку на додану вартість з одночасним переходом юридичних осіб на сплату єдиного податку за ставкою 10 %.

    Зняття з реєстрації таких платників відбувається за їх заявою у строки, визначені Законом для анулювання реєстрації, як це передбачено дванадцятим абзацом пункту 9.8 статті 9 Закону.

    Платники, які виключені з Реєстру, зобов’язані подати податкову декларацію з податку на додану вартість за останній податковий період.

    При заповненні та поданні податкової декларації за останній податковий період необхідно враховувати наступне.У разі анулювання реєстрації платник податку позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування, але у строки, визначені Законом, зобов’язаний погасити суму податкових зобов’язань з податку на додану вартість або податкового боргу з цього податку, що виникли до дати такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, що на дату сплати таких податкових зобов’язань або податкового боргу він уже може бути виключеним з Реєстру платників податку на додану вартість.

    Крім того, останнім (сімнадцятим) абзацом пункту 9.8 статті 9 Закону передбачено, що платник податку, в обліку якого на день анулювання реєстрації знаходяться товарні залишки або основні фонди, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, зобов'язаний визнати умовний продаж таких товарів за звичайними цінами та відповідно збільшити суму своїх податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання. Такі податкові зобов’язання також повинні бути відображені в податковій декларації з податку на додану вартість останнього податкового періоду.

    Одночасно повідомляємо, що наказом ДПА України від 15 червня 2005 року №213, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.червня 2005 року за № 702/10982, затверджено нову форму податкової декларації з ПДВ та нову редакцію Порядку заповнення та подання податкової декларації з ПДВ. Отже за червень або другий квартал податкова декларація з ПДВ подається за новою формою.


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору