ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатське СБУ з’ясовує "авторство" схованки з боєприпасами на Воловеччині

  15 августа 2022 понедельник
  Аватар пользователя Гость

  Як повідомили “UA-Reporter.com” у прес-службі Управління СБУ в Закарпатській області, відділом захисту національної державності та боротьби з тероризмом була отримана оперативна інформація, що мешканець Воловецького району зберігає вибухонебезпечні предмети. У ході перевірки цих даних оперативники зробили висновок, що вони відповідають дійсності. 25-річний місцевий мешканець, який потрапив у їх поле зору показав місце схованки боєприпасів, серед яких були три гранати та набої часів другої світової війни. За оцінкою експертів, озброєння знаходилось в задовільному стані, містило вибухову речовину і могло використовуватись за призначенням. В процесі довірчої розмови оперативниками молодій людині було аргументовано розтлумачено відповідальність перед законом за переховування озброєння та негативні наслідки його можливого застосування. Пояснюючи джерело надходження цих предметів, хлопець розповів, що знайшов їх під час полювання в урочищі поблизу гори Бозева серед значної маси іншого озброєння.

  Співробітниками СБУ було встановлено, що місце розташування засобів ураження знаходилось у безпосередній близькості до залізничного мосту та ліній електропередач. Особливо небезпечним спеціалісти визначили те, що у разі вибуху боєприпасів, радіус розльоту осколків становив би близько одного кілометру, а вибуховою хвилею пошкодило б залізничні споруди, у тому числі залізничну колію, по якій здійснюється інтенсивний рух пасажирських потягів.

  Враховуючи загрозу виникнення надзвичайної ситуації, терміново був проведений комплекс відповідних заходів, зокрема, сформована оперативно-технічна група та негайно організовано оточення небезпечної території.

  При безпосередньому огляді вказаного місця оперативники СБУ спільно з вибухотехніками науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру при УМВСУ та піротехніками МНС виявили склад боєприпасів часів другої світової війни. У схованці знаходились 22 ручні гранати ”М-38”, Ф-1 та РКГ-33, 37 мінометних мін, 28 артилерійських снарядів, велика кількість набоїв та інші вибухонебезпечні предмети німецького, радянського та угорського виробництва. Протягом трьох діб озброєння вилучалося зі схованки і доставлялося у безпечне місце, де потім було знищено.

  Таким чином, своєчасне реагування правоохоронців на вказану ситуацію попередило можливі людські жертви та значні матеріальні збитки державі.

  Слід зазначити, що даний випадок є яскравим, але непоодиноким явищем у роботі закарпатського обласного управління СБУ. Так, у 2004 році було вилучено вибухових речовин в еквіваленті більше 20 кг тротилу, два саморобних вибухових пристрої, а вже у поточному, окрім вищевказаного “складу”, 2 ручних піхотних вогнемета “Шмель”; 1 постріл до гранатомета РПГ-7; три одиниці нарізної вогнепальної зброї та близько двох кг вибухівки.

  Що ж стосується останнього вилову, то на даний час оперативники Служби безпеки з’ясовують “авторство” схованки, зважуючи на те, що боєприпаси вироблені країнами, які під час війни знаходились по різні боки фронту.