ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Закарпатським вірникам повертатимуть їхні храми

  16 февраля 2019 суббота
  Аватар пользователя uzhgorod

  Це рішення стало, мабуть, найголовнішим підсумком „круглого столу”, що відбувся в Ужгороді за участі керівництва Закарпатської ОДА та керівників основних релігійних конфесій гірського краю. Парадоксально, але більшість церков в Україні, збудованих колись коштом самих вірників, нині перебувають у державній власності. Громади ж використовують їх на безоплатних умовах. Такою є пострадянська спадщина стосунків церкви і держави, відкоригувати яку в справедливому вимірі не брався жоден з попередніх керівників області. Схоже, тримати церкву в залежності, було одним з елементів політики попередньої влади.

  Керівник ОДА запропонував учасникам „круглого столу” подати конкретні пропозиції по кожному об’єкту, і в тому разі, якщо ситуація буде безспірною, проблем з поверненням храмів на баланс тих чи інших релігійних громад не буде. Так само він гарантував рівне ставлення влади у цьому питанні щодо всіх конфесій.

  Максимально можливе сприяння з боку обласної влади задекларовано і в питанні виділення землі під будівництво нових храмів. Відповідне звернення керівництва області уже направлено усім головам районних адміністрацій.

  Традиційно найбільш проблемним є для поліконфесійного Закарпаття питання почергового богослужіння в церквах. Позиція влади і в цьому аспекті є нейтральною, але однозначною: в селах, де різні громади не можна розвести по різних храмах, люди мають отримати рівне право молитися Богу. І дуже багато тут залежить від позиції душпастирів: там, де вони настроюють паству на порозуміння, а не конфронтацію, проблем, як правило, не виникає. Прикладів цьому більш аніж достатньо: зараз в області у режимі почергового богослужіння використовується 36 церков. З них 20 церков – релігійними громадами греко-католицької та православної церков, 2 церкви використовуються трьома громадами одночасно.


  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору
  Загрузка...