ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: Борги — шлях до неприємностей

    29 марта 2024 пятница
    61 переглядів

    В Ужгороді відбулася колегія ДПА у Закарпатській області, на якій обговорювали два актуальні питання — стан мобілізації коштів до бюджетів за рахунок скорочення податкового боргу та адміністрування акцизного збору і контроль за виробництвом та обігом підакцизних товарів у січні-травні поточного року.

    Повернення боргу, як і своєчасне та повне виконання податкових зобов'язань, є однією з найперших вимог дотримання добропорядності та законності при здійсненні господарської діяльності. Проте з об’єктивних чи суб’єктивних причин станом на 1 червня цього року На Закарпатті нараховується 1721 підприємство-недоїмщик, повідомили "UA-Reporter.com" у прес-службі обласної ДПА. Порівняно з 1 січня їх кількість збільшилась на 423. При цьому із загальної кількості боржників 60,9% таких, що мають податковий борг від 1 гривні до 1 тисячі гривень. З 299 керівниками підприємств, які "забувають" вчасно виконати свої зобов'язання, впродовж січня-травня поточного року в податкових інспекціях було проведено 149 засідань робочих груп, в результаті до бюджету спрямовано понад 3 млн. грн.

    Загалом, як зазначив у своєму виступі заступник голови ДПА в області Іван Деркач, за січень-травень до бюджету від підприємств-боржників спрямовано біля 16 млн. грн. Завдання перевиконано як по області загалом, так і по всіх інспекціях зокрема. Проте занепокоєння викликає той факт, що з початку року повний податковий борг (з врахуванням боргу підприємств-банкрутів) по області зріс на 55,7 млн. тис. грн. Основна частина новоствореного боргу припадає на 5 СПД — ТОВ “Меридіан Альфа” (понад 42 млн. грн.), ДП “Хустнафтопродукт” ВАТ “Концерн Галнафтогаз” (понад 5 млн. грн.), ПП “НЕВ” (майже 1 млн. 900 тис. грн.) та ТОВ “Імперіал” (понад 600 тис. грн.). Значна частина новоствореного боргу припадає також на підприємства комунальної форми власності.

    Під час виступу Іван Деркач звернув увагу й на те, що від початку року порушено 52 справи про банкрутство. За поданням податкових органів області 49 підприємств уже визнано банкрутами. Станом на 1 червня здійснюється ліквідаційна процедура стосовно 143 суб’єктів підприємницької діяльності з сумою кредиторських вимог органів державної податкової служби 10,5 млн. грн., з них 115 суб’єктів (70,1%) — по ст.52 Закону про банкрутство на суму майже 7 млн. грн. (спрощена система: відсутність керівника, відсутність активів боржника, не подання звітності більше одного року). Разом з тим на вказану дату за матеріалами працівників підрозділів організації оперативних заходів по скороченню податкової заборгованості порушено 14 кримінальних справ.

    Враховуючи вищевикладене та з метою належної організації роботи податкових інспекцій по забезпеченню надходження прострочених податкових зобов’язань, на колегії було визначено пріоритетні напрями роботи. Зокрема, було вирішено зосередити головні зусилля на профілактичній та масово-роз’яснювальній роботі з СПД-боржниками, активізувати щомісячні заслуховування боржників на засіданнях робочих груп, а також направити подання на розірвання контрактів з керівниками підприємств, що допускають систематичний бог перед бюджетом. Окрім того, — висвітлювати в ЗМІ перелік платників податків, які допускають накопичення податкового боргу, інші порушення податкового законодавства, а також інформації про застосовані заходи впливу з метою формування у платників податків громадської думки про необхідність дотримання податкового законодавства та невідворотність покарання за його порушення.

    Впродовж п’яти цьогорічних місяців робота регіонального управління Департаменту адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом і обігом підакцизних товарів (далі – ДААК ) в основному була зосереджена на контролі за функціонуванням ринку алкогольної та тютюнової продукції. За цей період, як повідомив начальник управління Богдан Ліуш, надходження акцизного збору склали майже 5 млн. 900 тис. грн. (більше понад план на 19,3%). Приріст до відповідного періоду минулого року по даних призначеннях зріс на 23,7%. Виконані також на 122,1 % призначення зі збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. В розрізі призначень забезпечено поступлення до місцевого бюджету за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Щодо запровадження марок акцизного збору нового зразка, то їх реалізацію виробникам підакцизної продукції забезпечено своєчасно і в повному обсязі (у січні–травні реалізовано 11,2 млн. штук нових акцизних марок).

    Наразі регіональне управління ДААК продовжує розпочату роботу по функціонуванню в районах пунктів по прийому та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Поки що такі діють при Мукачівській та Хустській ОДПІ. На часі – створення пунктів прийому та видачі документів з питань ліцензування на базі районних (міжрайонних) ДПІ. В цілому по області регіональним управлінням ДААК за січень – травень ц.р. видано 2312 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, продовжено дію 2761 ліцензії за рахунок внесення чергових квартальних платежів, призупинялася дія 252 ліцензій через несвоєчасне внесення суб’єктами господарювання чергових квартальних платежів, анульовано 206 ліцензій (в т.ч. за заявами СПД - 99 шт. та 107 ліцензій через невнесення чергових квартальних платежів на протязі 30 днів з моменту призупинення),

    Серед питань, які потребують посиленої уваги — вдосконаленні справляння акцизного збору, забезпеченням контролю за цільовим використанням акцизних марок, вирішення питання щодо реалізації продукції у виробників, у яких закінчені терміни дії ліцензій, здійснення належного контролю за обігом виробленої підприємствами продукції, подальше вдосконалення і координація роботи по погашенню податкової заборгованості. До речі, основні суми останньої рахуються за радгосп – заводом “Мукачівський”, ТОВ “Родник” та радгосп–заводом “Великолазівський”. На колегії також було вирішено найближчим часом організувати зустріч голови облДПА з основними платниками, що здійснюють діяльність у сфері оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Як наголосив у заключному слові керівник податкової області Ігор Кріль, така зустріч — не тільки налагодження партнерських відносин, але й безпосередня участь суб’єктів підприємництва у забезпеченні реалізації державної політики у сфері адміністрування акцизного збору контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів.


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость