ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття отримало перші 6 млн.грн. із 80 млн.грн. для фінансування протипаводкової програми

    17 июня 2024 понедельник
    24 переглядів

    Кабмін приступив до виділення коштів з держбюджету для фінансування програми комплексного протипаводкового захисту в басейні ріки Тиса і в область надійшов перший транш – 6 із 80 мільйонів. Водогосподарники планують їх освоїти на продовження будівництва гідротехнічних споруд. Про це вчора під час виїзного засідання на Закарпатті оперативного штабу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи повідомив командувач сил МНС України Григорій Марченко.

    Ситуація, яка склалася в Закарпатській області у березні, дещо подібна до тієї, що пережив регіон аналогічної пори 2001 року, коли танення снігу обумовило додатковий стік води, а промерзання ґрунту сприяло зростанню її поверхневих стоків. Минулого місяця у передгірних і гірських районах висота снігового покриву перевищувала один метр. Однак, як зауважив начальник закарпатського обласного гідрометеоцентру Михайло Данилюк, сніг цей "збитий" і у випадку дощів паводок може стати реальною загрозою для краю.

    Фахівці Гідрометеоцентру, спеціалісти МНС та водогосподарники схиляються до думки, що можливого погіршення ситуації слід очікувати після 27 березня. Для того, щоб зустріти стихію у всеозброєнні вже заготовлено півмільйона мішків, які сконцентровано вздовж так званих "проблемних" річок. Сьогодні з них можна вибудувати півметрову дамбу довжиною у 70 км. Особлива увага приділяється найбільш вразливим 55 населеним пунктам у 5 районах області – Іршавському, Виноградівському, Хустському, Тячівському та Берегівському. Як наголосив Григорій Марченко, даний перебіг подій вимагає дієвої роботи оперативного штабу, місцевих органів виконавчої влади, обласних та районних служб цивільного захисту і в першу чергу щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій.

    Учасники засідання штабу проаналізували ситуацію та обговорили комплекс всіх можливих заходів для попередження і ліквідації наслідків стихії.

    В роботі оперативного штабу взяли участь й рятувальники з інших областей, які залучатимуться для ліквідації можливого паводка. Наразі вже уточнено можливі місця їх дислокації на території області. Тож у випадку водної стихії: мешканцям Чопа, окрім місцевих допомагатимуть рятувальники з Вінниччини; Берегова та Іршавського району – з Житомира; Виноградова – з Полтави; Хуста – з Хмельницька; Тячева – з Тернополя. Окрім того два спеціалізовані загони, у разі потреби, прибудуть з Києва та Дрогобича.

    Григорій Марченко також розповів, що загалом область вже у перший день може розраховувати на допомогу 1100 рятувальників з інших областей та близько 300 одиниць важкої техніки.

    Синоптики ж запевнили, що зможуть спрогнозувати паводок за добу до його початку, тож допомога повинна надійти вчасно, повідомляє "ЗІК".

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору