ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: Замість берегоукріплення Пилипецька сільська рада побудувала ...дорогу!

    21 мая 2024 вторник
    19 переглядів

    Працівники КРУ в Закарпатській області перевіряли використання коштів субвенції, спрямованої на ліквідацію наслідків стихійного лиха у гірському краї.Зайвим буде й нагадувати, скільки біди завдали Закарпаттю паводки попередніх років. їхні наслідки в області досі ліквідовують, а паралельно з цим триває робота щодо попередження масштабних руйнацій у майбутньому. Серед таких заходів є й будівництво берегоукріплень, розчистка та врегулювання русел річок, потічків тощо, на здійснення яких з Державного бюджету постійно виділяються кошти у вигляді субвенцій. Як використовують ці гроші, чи ефективно й - що найголовніше - чи туди спрямовують, куди треба, з'ясовували працівники контрольно-ревізійного управління в Закарпатській області.

    Так, на виконання плану роботи у першому кварталі поточного року контрольно-ревізійним управлінням в Закарпатській області проведено ревізії використання коштів субвенції, виділеної з державного бюджету в 2006 році обласному бюджету Закарпатської області на ліквідацію наслідків стихійного лиха за бюджетною програмою «Субвенція з державного "бюджету обласному бюджету Закарпатської області на ліквідацію наслідків стихійного лиха у Закарпатській області».

    Зокрема, працівники КРУ в Закарпатській області здійснили в 21-го розпорядника коштів ревізії використання 11,4 млн. гривень субвенції, розподілених на відновлення 47-и об'єктів комунальної власності, зруйнованих внаслідок катастрофічного паводка 2001 року та протизсувні заходи. За матеріалами ревізії, в 19 розпорядників виявлені фінансову порушення на загальну суму 4,1 млн. грн.

    Працівниками КРУ з'ясовано, що із загальної суми встановлених фінансових порушень, 3,7 млн. грн. є порушення фінансової дисципліни, які не завдали збитків державі, а допущені в результаті недотримання нормативно-правових актів. Але 431 тис. грн. - це операції, проведені з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат.

    Питома вага незаконного використання коштів допущена в результаті завищення підрядними організаціями вартості та обсягів виконаних будівельних робіт і складає 332 тисячі гривень, повідомляє прес-служба КРУ в Закарпатській області.

    Крім того, як встановили працівники КРУ, 98 тис. грн. були використані не за цільовим призначенням. Прикладом цього є такі факти.

    Так, Углянською сільською радою 85,8 тис. грн. витрачено на оплату вартості виконаних робіт ВАТ Тячівський „Агрокомплекс". Ці гроші нібито пішли на врегулювання та берегоукріплення річки Мала Уголька в с М. Угля. Однак зустрічною звіркою у підрядній організації ВАТ Тячівський „Агрокомплекс" фактичне виконання робіт і понесення витрат по цих роботах не значиться. За даними бухгалтерського обліку підрядника, по розрахунках із замовником Углянською сільською радою значиться заборгованість на суму 85,8 тис. грн. за роботи, виконані в 2003 році і прийняті Углянською сільською радою. Тобто, сільська рада фактично „закрила" свої попередні борги перед будівельниками, а не ліквідувала наслідки паводку, чим не забезпечила попередження наслідків можливих наступних паводків.

    Або ж ще один факт. Пилипецька сільська рада на берегоукріплення та водорегуляцію потоку Розтока в селі Розтока отримала 28 тисяч гривень із згаданої вже субвенції. Працівники КРУ встановили, що майже половину цих грошей, а саме 12,4 тис. грн., спрямували на оплату вартості ремонту дорожнього полотна автомобільної дороги в селі Розтока. За роботи з берегоукріплення та водорегуляції потоку Розтока навіть ніхто не брався.

    За результатами ревізій в Углянській та Пилипецькій сільських радах направлено вимогу щодо повернення використаної не за цільовим призначенням субвенції. Матеріали ревізії направлено до правоохоронних органів для прийняття рішень та відповідного реагування.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору