Бої без правил, або "Герої" з вул.Краснодонців СП "Спедітор" здійснює свою ринкову діяльність незаконно?

Спливають в пам'яті тривожні повідомлення про закриття та перенесення ринку біля універмагу "Україна", про черговий початок діяльності ринку "Сату" на Минайській, наведення елементарного порядку зі стихійним ринком на Радванці. Безсумнівно, що пальму першості серед бойових оперативних зведень впевнено утримують події навколо ДКП "Ринок" на пл.Корятовича, де перемішалися і переможні звіти про досягнення директора п.Роберта, які несподівано перетворюються в безнадійне банкрутство з кримінальним присмаком (нагадаємо нашим читачам, що на даному підприємстві за фактом фіктивного банкрутства прокуратурою порушено кримінальну справу). Серед активних фігурантів кулачних розборок на цьому ринку вигідно виділяється наш народний депутат п.Ратушняк, що додає цьому процесу нестримної динаміки та ознак американських action а-ля Рембо - термінатор. Але мова про ці захоплюючі події піде іншим разом. Сьогодні ми поговоримо про не менш цікаві процеси, які відбуваються на найбільшому ринку Закарпаття - на ринку по вул.Краснодонців.
Працював колись на стадіоні "Авангард" в м.Ужгород речовий ринок, на якому багато хто з ужгородців пройшов початкову школу підприємництва. Газдував на той час в обласному центрі аж занадто підприємливий Сергій Миколайович. Звісно, що такий ласий шматок власного збагачення не міг уникнути прискіпливої уваги міського голови. Вирішено - зроблено! Ринок на "Авангарді" закривається і переноситься на майновий комплекс АТП 12107 по вул.Краснодонців. Рішенням Ужгородського виконкому (голова С.Ратушняк) право організації ринкової діяльності надається СП "Спедітор" (власник С.Ратушняк) - схема геніальна, ніякого використання та зловживання службовим становищем, ніхто ні про що не здогадується!
АТП 12107 в добровільно-примусовому порядку підписує договір оренди свого майна з СП "Спедітор" і, як то кажуть, процес пішов!
І все було б гаразд, якби не підходив до кінця термін дії договору оренди. А п.Ратушняку аж ніяк не хотілося втрачати таке стабільне джерело фінансового статку, оскільки, попри широкопропагованих знань та досвіду в галузі розбудови системної економіки наш народний улюбленець далі захоплення та володіння ужгородськими ринками - базарами чомусь не пішов.
Для виходу із загрозливої ситуації було вирішено прибрати до рук землю, на якій знаходиться ринок. Іншого виходу у народного депутата не було, оскільки ніякого (!) власного майна на центральному ринку п.Ратушняк не має. Така от ситуація - не вклавши жодної копійки власних грошей (цей факт підтверджений матеріалами численних судових засідань), Сергій Миколайович роками збирає чималенькі гроші з тисячі ужгородських підприємців за оренду "чогось". Чого - так і не відомо, оскільки нічим там не володіє. Оце системний підхід по-Ратушняківськи!..
А у рамках проголошеного хрестового походу за "святу землю" на вул.Краснодонців починається щось неймовірне. По порядку.
Спочатку забирають землю у АТП 12107 ніби-то за нецільове використання: виділили під автобазу, а там - ринок. Так, автобазу АТП побудувало на 90% і в зв'язку з тимчасовими труднощами власне майно тимчасово здало в оренду СП "Спедітор", яке і здійснює ринкову діяльність. Ніхто не чує! Далі, землю відібрали - так треба ж комусь віддати. АТП 12107 двічі звертається з офіційним листом з проханням виділити землю під власним майновим комплексом, тепер уже під організацію ринку. Логічно? Цілком. Тільки не для керівництва Ужгородського району.
Земля виділяється - вгадайте, шановні читачі, кому? Правильно - СП "Спедітор" (власник п.Ратушняк) та ТОВ "Крістіна - РС" (власник п.Батько О. - директор СП "Спедітор"). Все прозоро і об'єктивно. Ніхто ні про що не здогадується. А те, що на момент підписання розпорядження щодо розподілу землі головою Ужгородської районної адміністрації дані підприємницькі структури ніякого майна на цій землі не мають, нікого не цікавить. А той факт, що ані СП "Спедітор", ані ТОВ "Крістіна - РС" ніякого відношення до Ужгородського району не мають взагалі, оскільки на момент підписання вищезгадуваного розпорядження були зареєстровані в м.Ужгород, - нікого абсолютно не хвилює! Чому б це міським платникам податків так стрімголов і без оглядки виділяли землю в районі, до цього часу залишається великою таємницею для всіх. Навіть для самого керівництва райдержадміністрації. На звернення вищестоящих органів щодо підстав для підписання розпорядження про розподіл землі за повної відсутності аргументів голова райдержадміністрації скасовує дане розпорядження. Ситуація ніби-то починає нормалізуватися і переходити в цивілізоване русло. Так ні. У жовтні районна адміністрація направляє в обласну архітектуру на погодження план генеральної забудови ринку "Спедітор". Виявляється, голова Ужгородської районної адміністрації мабуть не пам'ятає, що підписує, а що скасовує. От так от! Дива та й годі! Яскравий приклад прозорості, відкритості і послідовності дій влади. Як кажуть у народі: "Ай за то!"
От вам і бої без правил. Жодних. Хоча залишається ще надія на те, що в нашій державі існують ще правила гри, обов'язкові для дотримання всіма - Закони України. Та існують установи й організації, які зобов'язані слідкувати за дотриманням цих правил усіма. Без винятку.
Підсумок. У ринок по вул. Краснодонців АТП 12107 вклало декілька сотень тисяч долларів, підприємці разом інвестували туди ж понад 1 млн. доларів, а гроші з усіх збирає п. Ратушняк, який не вклав жодної (!) власної копійки, але при цьому "від усієї душі" вболіває за добробут та процвітання простих підприємців. Головне, щоб платили йому і надалі. А Сергій Миколайович "вболівати" буде завжди...
За коментарем редакція "Р-ра" звернулася до начальника управління з питань розвитку підприємництва Закарпатської ОДА Іштвана Юліусовича Цапа:
- Рішення, яким суб'єкту підприємницької діяльності, що володіє цілісним майновим комплексом, відмовляють у виділенні землі, що знаходиться під комплексом, щонайменше викликає здивування. А враховуючи, що одночасно дана земля надається суб'єкту, який не володіє ніяким майном на даній ділянці, та ще й незареєстрований як платник податку в даній адміністративно-територіальній одиниці, цей факт взагалі мав би привернути пильну увагу компетентних органів.
Та в даній ситуації я б хотів звернути увагу на таке: на ринку здійснюють діяльність понад 50-ти суб'єктів, що за власні кошти збудували кафе, магазини, ресторанчики. Вартість кожного з них в середньому коливається в межах 20-30 тис. доларів. Так ось про цю чисельну категорію підприємців взагалі ніхто не згадує. Якщо районна влада відмовляється розглядати комплекс АТП 12107 по вул. Краснодонців як цілісній, то при підготовці рішення щодо розподілу землі доцільно було виявити всіх суб'єктів, які володіють майном на даній ділянці і рівномірно між ними розподілити землю. Якщо цього не зробити, то може виникнути ситуація, при якій майбутній власник землі ввічливо попросить господарів кафе та магазинів перенести їх об'єкти в інше місце!
Шляхом простих арифметичних дій стає цілком очевидно, що прості наші ужгородські підприємці інвестували в ринок на вул. Краснодонців понад 1 млн. доларів і при цьому позбавляються практично будь-яких прав вільно розпоряджатися своїм майном. Саме тому з метою захисту свого майна я рекомендував би їм терміново замовити власні інвентарні справи в Ужгородському БТІ у відомому всім "Пасажі"… і звернутися з офіційним листом до голови Ужгородської райдержадміністрації з проханням про виділення землі під майном, що їм належить. Андрій Гасинець