Ціни на хліб у регіоні диктують монополісти!

Хто саме був її учасником, за словами керівника краю, з'ясовуватимуть відповідні органи.
При існуючому обмеженні ставки рентабельності в регіоні та їх відсутності в інших областях, при однаковій ціні на сировину в різних регіонах, хліб на Закарпатті значно дорожчий, ніж, до прикладу, на Львівщині. З причинами подібного явища нині розбираються фіскальні органи.
Однак "старання" останніх поки що призвели тільки до того, що минулих вихідних в обласному центрі вишикувались давно призабуті черги за хлібом. Цю ситуацію губернатор прокоментував так: "Комплексні перевірки співпали у часі, і чимало приватних підприємців просто припинили роботу."
Керівник області погодився з тим, що фіскальні органи на такий крок з боку виробників хліба не очікували, як не передбачили і його наслідки: Ужгород на добу залишився практично без хліба!
Іван Різак, зокрема, заявив: "Адміністративне втручання в економіку, як показує досвід, веде до негативних наслідків", водночас зауваживши, що "воно має бути, проте, дозованим і продуманим".
На сьогоднійшній день, стверджує голова Закарпатської ОДА, забезпеченням сировиною виробників хліба в області займається всього декілька структур. Зокрема, 63% всієї муки в регіоні виробляє СП "Влад" (Ужгород), "Закарпатська продовольча група" з м.Мукачево (постачає половину продовольчих продуктів, в т.ч. муку, в регіоні) та приватний підприємець Бабич з Хустщини. За такої ситуації маємо певні "перекоси" та монополізацію продовольчого ринку. Саме тому поряд з контролюючими органами у створенні ринкових умов і самого ринку повинні брати участь не тільки фіскальні, контролюючі органи, але й підприємці, спроможні створювати ринкове середовище, заявив голова Закарпатської облдержадміністрації.