ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Мойсей, що веде до заможності

    16 June 2024 Sunday
    Гость's picture

    Програма подолання бідності в Закарпатській області прийнята на III сесії четвертого скликання. Розрахована вона наразі на 2002-2004 роки. Відтак, за підсумками нинішнього року, будуть внесені до цієї програми корективи і вона буде діяти до 2009-го. Головна лінія документа полягає в тому постулаті, що подолати бідність не можна тільки шляхом можливої на даний час матеріальної підтримки, а доконечно потрібні комплексні підходи, цілісна система заходів, зорієнтованих як на бідні, так на відносно забезпечені верстви населення.

    — Заходи згаданої програми, — коментує Микола Богданович, — узгоджені з чинними законодавчими актами та передбачають створення економічних передумов, а саме — розширення продуктивної зайнятості, мінімізацію прихованого безробіття і тіньової зайнятості, захист трудових і соціальних інтересів громадян.

    [i]— Виходячи зі сказаного вами, які в програмі передбачені напрямки щодо подолання бідності?[/i]

    — По-перше, поліпшення зайнятості населення та розвитку ринку праці, збільшення доходів від трудової діяльності, запровадження соціального страхування як способу захисту особи та її сім’ї від утрати прибутків. По-друге, вдосконалення системи адресної соціальної допомоги та соціальних послуг. По-третє, соціальна підтримка непрацездатних громадян та осіб з обмеженими фізичними можливостями. По-четверте, поліпшення житлових умов соціально вразливих верств населення.

    [i]— А яка мета програми до фінішу 2004-го року?[/i]

    — Найперше — вдвічі скоротити число населення, котре перебуває за межею бідності, а чисельність вкрай бідних зменшити до трьох відсотків від усього населення краю.

    [i]— Що ж конкретно зроблено для подолання бідності, щоби наша розмова не нагадувала для читача піонерські рапорти зовсім недалекого радянського часу?[/i]

    — Протягом січня-вересня на підприємствах усіх форм власності створено 15323 нових робочих місць, що на 634 більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. За цей же період працевлаштовано 22,8 тисяч незайнятих громадян проти 27 тисяч за відповідний минулорічний період. Зменшилась і чисельність незайнятого населення з 77,3 тисяч осіб до 72,3 тисяч осіб. Пройшли профнавчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації через служби зайнятості 3668 незайнятих осіб проти 3401 у минулому році. Середньомісячна зарплатня в області зберігає тенденцію щодо зростання свого номінального рівня. В економіці вона зросла з 384 гривень у січні до 493-х у серпні. Рівень середньомісячної зарплати у всіх адміністративно-територіальних одиницях, крім Іршавського району, перевищує затверджений урядом розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи і становить 386 гривень 73 копійки. Суттєво зменшилася чисельність штатних працівників, котрим несвоєчасно виплачується зарплата, а саме — з трьох тисяч осіб на перше січня до чотирьохсот осіб на перше вересня. Добре ми спрацювали і щодо надання пільг. Протягом січня — вересня призначено державну соціальну допомогу, згідно Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, і її отримали 18546 малозабезпечених родин, яким було перераховано 28588,7 тис. гривень. За рахунок місцевих бюджетів, а також залучених додаткових коштів від підприємств, організацій та установ із початку 2004 року грошову та натуральну допомогу отримали понад 62 тисячі інвалідів, ветеранів війни та праці, осіб похилого віку на суму більше, як 1,8 млн. гривень, що на двадцять відсотків більше, ніж було надано за 2002-2003 роки. З першого січня 2004 року діє також обласний госпіталь для інвалідів війни та учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС на сорок та двадцять ліжок відповідно.

    …Приємно, що політика подолання бідності є наразі пріоритетним напрямком діяльності органів державної влади в Закарпатській області. Василь Зубач