ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Угорці, які прагнуть потрапити до Києва більше, ніж до Риму

    30 April 2025 Wednesday
    Гость's picture

    Зараз плутанини щодо цього спостерігається значно менше, але упередженість до українців таки є, тому що їх за звичкою огульно асоціюють з якимись напівкримінальними силами. Але є й інші угорці, котрі достеменно знають, що правда про Україну якою була, такою і залишилася. Для них ця держава виглядає зовсім по-іншому.

    Очевидно, немає потреби розводитися про те, який прес на свідомість центральноєвропейців, у тому числі й жителів Угорщини, здійснювали місцеві ЗМІ у змалюванні негативного іміджу українців. Вони буцімто малокультурні, повсякчас займаються грабіжництвом, направо-наліво гґвалтують дівчат, не цураються контрабанди і водяться з мафією. Треба сказати, що не всі подібні повідомлення були професійно об'єктивними. Але сила преси у таких випадках зазвичай перевищувала силу достовірних фактів, і простий люд дуже навіть щиро вірив усіляким нісенітницям. Колись у народі про це влучно сказали: "Де звикли брехати, там годі правди шукати".

    І все ж. Ось переді мною лежить маленька вирізка з провінційної газети під рубрикою "Листи наших читачів". Видається, що ця замітка написана від щирого серця, без жодного натяку на упередженість. Отож наведу уривок з листа угорської читачки в одну з газет шахтарського міста Варпалоти, розташованого на південному заході Угорщини. В перекладі українською мовою. Ця угорка пише:

    "Літературно-мистецький вечір української громади Варпалоти відбудеться такого-то числа місяця о 17-й годині," - прочитала я в запрошенні на своє ім'я. Радо повідомила чоловіка, що цієї неділі в нас буде, як кажуть, конкретна програма. У піднесеному настрої ми вирушили до будинку культури рідного міста.

    Коли ми заходили в середину будівлі, почули, що жіночий хор саме закінчував репетицію перед виступом. Мого серця торкнулася ніжна мелодія, наринули спогади, які нагадали про події останніх п'яти-шести років нашого буття. Так гарно було жити в Україні, у Києві, до всього мала снагу! Заповітна мрія моя зараз - ще хоч раз відвідати це чудове місто. Є такі, кому хочеться до Риму, а ми прагнемо до Києва!..

    Це місто з його чудовими спорудами, парками, тінистими рядами каштанів, добре налагодженою системою транспорту, щирими та дружніми українськими людьми було нам домівкою упродовж двох років.

    У культурі наших двох народів є багато спільного. Тарас Шевченко - це Шандор Петефі для українців. Ми можемо повчитися в них любові до життя, оптимізму, взаємодопомозі - якостям, котрі нами віднедавна дещо занедбані. Дякую українцям Варпалоти і їхній голові Людмилі Сабо за чудовий вечір, на якому ми нібито перенеслися на дві години в Київ. Сім'я Евеґеш". Василь Плоскіна, Будапешт