ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

"Закарпатагроліс" доводить порушників лісокористування до сліз

    01 July 2024 Monday
    Гость's picture

    - За матеріалами останнього лісовпорядкування, - повідомив головний лісничий Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс" Едуард Турис, - площа фонду реконструкції в лісах агропромислового комплексу області становить 9445,9 га. З них реконструктивні роботи, до приходу на свою посаду генерального директора Миколи Грубого, виконувалися в середньому па площі 38 га, що становить лише 42 відсотки від необхідного. Обсяги робіт з догляду за молодими насадженнями, запроектовані відповідно до матеріалів останнього лісовпорядкування, становлять 1163,1 га. Фактичне ж виконання в 2003 році - 906 га, тобто 78 процентів від потреби. І взагалі, за матеріалами інвентаризації агролісів, затвердженими рішенням сесії обласної ради від 21 грудня 2001 року, 18900 га визнані непридатними для ведення лісового господарства. Загальна площа осередків шкідників і хвороб у 2003-му становить 1120 га. Як бачимо, стан лісів був незадовільним.

    У зв'язку з цим у березні 2003 року на підставі спільного подання ОДА та Закарпатської облради Міністерство аграрної політики України наказом від 7 квітня 2003 року створило "Закарпатагроліс". Протягом квітня-травня, керуючись розпорядженням облдержадміністрації від 8 квітня 2003 року "Про використання лісів АПК", районні державні адміністрації в дев'яти районах законодавчо закріпили право постійного користування лісами АПК за цим підприємством. За 2003 рік практично повністю завершена реорганізація комунального об'єднання в Головне державне спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство "Закарпатагроліс". У де-в'яти районах, зокрема, створено філіали підприємства - держспецлісгоспи, розроблено статути. Була завершена процедура приймання та передачі земель лісового фонду агропромислового комплексу області.

    - За незначний проміжок часу, - говорить для "Репортера" генеральний директор Микола Грубий, - вдалося досягти певних позитивних зрушень. Поліпшився, скажімо, стан виявлення лісопорушень. У 2003 році власними силами наших працівників виявлено близько 5000 кубометрів самовільних рубок. До судових органів працівниками підприємства передано справ на суму шкоди 517,1 тис. гривень тощо. Найліпше щодо охорони лісу спрацювали Воловецький, Перечинський та Свалявський філіали, які змогли не допустити значних самовільних рубок та інших лісопорушень у лісфонді.… Актуальним наразі залишається подальший розвиток побічного лісокористування, розвій рекреаційної інфраструктури, вирощування та переробка лісових ягід та грибів. У наших планах - створення мисливського та рибного господарств, що дозволить підвищити прибутки підприємства.

    …За мого приходу, як і завжди, на підприємстві кипіло життя. З 25 лютого проводилася атестація лісової охорони, що охоплювала всіх - від лісника до головного лісничого. Мета - сконцентрувати увагу лісової охорони на їх безпосередніх функціях у світлі нових підходів держави до лісогосподарювання. Якщо ж кожен буде чітко виконувати свої обов'язки - то не забаряться і результати. Нині розроблене положення про відомчу лісоохорону, посадові інструкції. До нової якісної підготовки фахівців залучені директор лісової науково-дослідної станції Василь Феннич, його заступник Фелікс Гербут. Вони наповнюють усіх розумінням їхніх високих завдань, адже цей рік губернатор оголосив роком лісовідтворення. До процесу підключили й фахівця Головного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Ігоря Сенишина. Він розповідає про організацію схем оповіщення в разі небезпеки тощо.

    Тим більше, що в розпалі підготовка до пожежонебезпечного періоду. Скоро різні "ентузіасти" почнуть підпалювати торішні трави, стерню - недалеко й до біди.