Зарядка для всього життя

- Зараз Збройні сили України переживають складний етап, пов'язаний із реформуванням, - говорить він, - яке намічено провести в 2003-2005 роках. З цим і пов'язана зараз наша діяльність. Значна кількість військовослужбовців тепер звільняється, маємо поставити їх на облік, призначити в команди. Цьогоріч буде відмінена така категорія військовослужбовців, як прапорщики. Взагалі їх не буде. Проводимо приписку юнаків 1987 року народження до призовних дільниць. Готові й до проведення призову, який офіційно почнеться з першого квітня. В березні почнуть працювати медичні комісії.
- А скасування "касти" прапорщиків викликане численними анекдотами про них?
- Так можна пожартувати, а якщо серйозно, то прапорщики - це добросовісні військовослужбовці.
- Істинні трударі армійської ниви!
- Саме так. Бо є посади, які не взмозі "тягнути" новоспечений контрактник через освітній чи професійний рівень. А офіцер, займаючи її, втратить можливості службового росту. Тож прапорщики - наші справжні трудяги.
Та й анекдоти, якщо на те пішло, складають про тих, хто дуже популярний. У цьому не насмішка, а любов народу.
- Тепер іде якісний підбір армійської молоді. Які ваші завдання в світлі цього процесу?
- Справді, в 2004 році планується зменшити чисельність нашої армії до двохсот тисяч чоловік. Відповідно скорочується і кількість призовників. Не будемо призивати в деякі види військ. В які саме - невдовзі стане ясно. Призов для тих, хто не має вищої освіти, на півтора року. Для тих, хто з відповідним дипломом, дванадцять місяців. Великі вимоги до фізичного здоров'я і морально-психологічного стану призовників.
- Якщо в дусі демократії мислити, то чи враховується бажання призовників про те, де служити, в яких родах військ?
- На засіданнях призовної комісії ми питаємо кожного про його бажання, але враховуємо і рівень його фізичного розвитку та реальні можливості для направлення в ту чи іншу місцевість. Бо коли, за нарядом, в області залишається двадцять відсотків призовників, то ми ніяк не залишимо зі власної волі більше.
- День захисника Вітчизни традиційно вважається чоловічим святом, і що би Ви хотіли побажати нашим чоловікам, які служили, ще будуть служити і служать нині?
- Тих, котрі служили і ще служать, хотів би привітати з цим святом. Бо це і їх, і… наше свято. А ще - побажати успіхів у службі: щоб і на службу йшли з радістю, і додому поверталися піднесено. Міцного здоров'я! Призваним - загартуватися, в здоров'ї повернутися до своїх батьків і подруг, а юнакам - готуватися до армії, гартувати себе. Армія ж, як ранкова зарядка, це - зарядка для всього життя. Службі треба радіти, а не боятися.… Вітаю щиро ветеранів, які служили ще в армії Радянського Союзу. Здоров'я їм і пережити трохи складний період становлення держави. Розмовляв Василь ЗУБАЧ