ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Знайти свою стежину до кожної людини...

    30 April 2025 Wednesday
    Гость's picture

    В її ході підвищується увага громадськості до проблем життя і діяльності людей похилого віку, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян, багатодітних сімей, солдатських вдів, інших слабозахищених у соціальному сенсі категорій громадян. Тому й активно здійснюється на теренах краю комплекс добровільних заходів, спрямованих на адресну підтримку тих, хто опинився зараз за межею бідності, не може підтримувати мінімальний споживчий кошик для себе і своєї родини…. Про проходження гуманної акції в Закарпатті взявся розповісти заступник начальника головного управління праці і соціального захисту населення обласної державної адміністрації Василь Коваль:

    - Всеукраїнська благодійна акція започаткована в 1999 році за ініціативою Міністерства праці та соціальної політики України. Головна мета - дійти до кожного, хто потребує уваги і турботи, підтримки і допомоги. Нині ж у нашій області проживають понад 280 тисяч пенсіонерів, серед яких майже 50000 інвалідів війни та праці, 19000 ветеранів війни, понад 70000 ветеранів праці, більше 23000 одиноких непрацездатних громадян похилого віку. 1173 особа цієї категорії перебувають на повному державному утриманні в семи інтернатах області. Серед них майже чотириста дітей-інвалідів. Тринадцять тисяч одиноких непрацездатних осіб користуються соціальними послугами територіальних центрів області. Більшість таких громадян потребує моральної, матеріальної - грошової та натуральної - допомоги. Через центри й здійснюється в основному наша допомога малоімущим. У ході благодійної акції прагнемо дійти до кожного нужденного, допомогти людям у підготовці до зими, віднайти бодай мінімальну кількість картоплі та капусти, інших овочів на зиму, подбати про необхідну кількість палива, надати допомогу щодо утримання їхніх помешкань, в збиранні врожаю з присадибних ділянок тощо. Серед цих категорій громадян є особи, котрі потебують допомоги продуктами харчування, медикаментами, одягом, взуттям та іншими речами побутового призначення. Тут відповідну роль відіграють загальноосвітні школи, молодіжні та громадські організації, меценати та бізнесмени, просто порядні люди.

    …Позитивний і приємний цей поступ, а наразі підбиті підсумки першого етапу акції "Милосердя", проведені благодійні обіди, зустрічі голів райдержадміністрацій та міськвиконкомів з активом ветеранських та інвалідських організацій, а в будинках-інтернатах, в територіальних центрах з обслуговування пенсіонерів, непрацездатних громадян похилого віку відбулися "Дні відкритих дверей", СВЯТКОВІ ОБІДИ ТА КОНЦЕРТИ КОЛЕКТИВІВ ХУДОЖНЬОЇ САМОДІЯЛЬНОСТІ, ВИСТАВКИ РОБІТ ХУДОЖНЬО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА ПІДОПІЧНИХ ТА ІНШІ ЦІКАВІ ЗАХОДИ. Під час проведення акції надано грошову допомогу 2404 чоловікам на суму 200,1 тис.грн. та натуральну допомогу 25979 чоловікам на суму 558,7 тис. грн., в тому числі одягу, взуття на 55,9 тис. грн., продуктів харчування на 271,8 тис. грн. пічного палива на 114,9 тис.грн. та інше. Надана допомога будинкам-інтернатам системи соцзахисту населення на суму 131,9 тис.гривень. Фермерське господарство "Коник" із села Сторожниця Ужгородського району базкоштовно надало інвалідам, одиноким непрацездатним особам похилого віку, дітям-інвалідам, дітям-сиротам та найбіднішим сім'ям, котрі проживають на території району і Ужгорода, 38 тонн вирощеної картоплі та 14 тонн яблук на загальну суму 26,7 тис. гривень. Ужгородська міська рада прийняла рішення про виділення з місцевого бюджету 45000 гривень на закупку картоплі та овочів для інвалідів, одиноких непрацездатних осіб похилого віку. Заходи щодо проведення всеукраїнської акції "Милосердя" продовжуються. Остаточні підсумки підіб'ються в грудні цього року до Міжнародного дня інвалідів.

    - А все ж хотілося би дізнатися глибше про соціальний захист інвалідів, ветеранів війни та праці, громадян похилого віку? - запитую у пана Коваля.

    - Забезпечено твердим паливом 7761 особу пільгових категорій громадян, що становить 99 відсотків, в порівняні з минулим роком цей показник збільшився на 71 відсоток. Інвалідів війни забезпечено повністю твердим паливом, учасників бойових дій на 98,8 відсотка, учасників війни забезпечено на 99 відсотків. В 12 районах та містах області забезпечено твердим паливом повністю пільгові категорії громадян.

    Скрапленим газом забезпечено 5816 осіб пільгової категорії, що становить 94 відсотки. Цей показник до відповідного періоду минулого року зріс на 68,4 відсотка. Незабезпечення декількох відсотків боумовленне об'єктивною причиною - відсутністю обмінної тари у пільговиків.

    Забезпечення інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників війни та інших пільгових категорій громадян твердим паливом і скрапленим газом знаходиться на постійному контролі голови облдержадміністрації І.М. Різака.

    - На забезпечення комплексного розв'язання проблем соціального захисту цієї категорії населення краю розроблені відповідні програми, зокрема програми професійної реабілітації та зайнятості інвалідів, соціально-медичного забезпечення ветеранів війни, реабілітації дітей з ураженням нервової системи у реабілітаційному центрі "Еліта" в Трускавці, зубопротезування інвалідів гірських районів, додаткове придбання для інвалідів області слухових апаратів, надання відчутної матеріальної допомоги слабозахищеним громадянам похилого віку тощо. На реалізацію цих програм у 2003 році з обласного бюджету спрямовано 2,09 млн.гривень. Приміром, з початку року інвалідам, ветеранам війни та праці виділено 1483 санаторно-курортних путівки, 419 засобів реабілітації та пересування, протезовано ортопедичним взуттям та ортопедичними виробами 2043 інваліда, встановлено 308 телефонних апаратів пільговій категорії громадян, 177 будівель громадського користування пристосовано до безперешкодного доступу інвалідів тощо. З початку року за рахунок місцевих бюджетів, залучених додаткових коштів грошової та натуральної допомоги одержали 56366 осіб пільгової категорії на суму 2626,6 тис.грн., в тому числі 20724 інваліди на суму 1025,2 тис.грн. Робота в цьому напрямі продовжується.

    Відтак Василь Коваль розповідає про ближні перспективи до кінця року:

    - Ми маємо забезпечити формування Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, котрі мають право на пільги відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні". Здійснимо заходи щодо збільшення санаторно-курортних путівок для інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів за рахунок Державного, обласного, місцевих бюджетів та залучених додаткових коштів. Виділимо додатково 271 засіб пересування та реабілітації громадянам з обмеженими фізичними можливостями. Завершимо також роботу щодо інвентаризації об'єктів соціальної інфраструктури з метою пристосування їх до безперешкодного доступу інвалідів. І, звичайно, здійснимо заходи щодо проведення в грудні Міжнародного дня інвалідів.

    - Щасти Вам на нелегкому, але благородному шляху!

    - Дякую. Користуючись нагодою, хочу привітати всіх працівників соціальної сфери області з професійним святом. Щастя, здоров'я та успіхів у Вашій нелегкій праці! Розмовляв Василь Танасійчук