"Нові тарифи на комунпослуги затверджені для населення з нульовим рівнем рентабельності"

З 1 грудня в обласному центрі Закарпаття розпочали діяти нові тарифи на комунальні послуги для населення: виконавчим комітетом Ужгородської міської ради було здійснено врегулювання тарифів на водопостачання, водовідведення, теплопостачання та гаряче водопостачання.
Такі дії місцевої влади, повідомив на прес-конференції у вівторок Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов, були зумовлені об'єктивними обставинами: оскільки в Україні спостерігається тенденція до зростання вартості енергоресурсів, то, згідно чинного законодавства, відбувається і коригування тарифів. Врегулювання тарифів на водопостачання, в першу чергу, зумовлене значним підвищенням вартості електроенергії, адже більше половини ціни на воду - це вартість цього енергоресурсу.
З 2001 року для кола споживачів, до якого входить і водоканал м. Ужгород, вартість електроенергії зросла на 44%, тому подальше надання послуг за старими тарифами вело підприємство до повного знищення. По суті, зауважив міський голова Віктор Погорєлов, нові тарифи затверджені для населення з нульовим рівнем рентабельності, тобто водоканал за рахунок цих платежів (питома вага яких складає 82%) зможе перекрити фактичні затрати і не нарощувати збитковість. До того ж врегульовані тарифи в Ужгороді залишаються нижчими за тарифи, які вже роками діють у багатьох районних центрах Закарпаття. У порівнянні з вартістю послуг теплопостачання зміни пройшли незначні.
Наприклад, мешканці квартири загальною площею 55 м.кв. сплачуватимуть в Ужгороді за теплопостачання всього на 1,65 грн. більше. З 2000 року норма на гаряче водопостачання становила 76 літрів на добу. Згідно цього нормативу, Державний комітет України по житлово-комунальному господарству передбачає подачу гарячої води два дні на тиждень по 6-10 годин, у той час як вода в Ужгороді подається протягом всього тижня. В Ужгороді з 1 грудня норму збільшено до 105 літрів на добу. Ця норма враховує тривалість подачі гарячої води протягом 16-24 годин на добу. Керівництво ДКП "Ужгородтеплокомуненерго" найближчим часом повинно визначити коло будинків, у які це підприємство не зможе подавати гарячу воду протягом доби. Для таких будівель буде застосовуватися поправочний коефіцієнт 0,8.