ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Досі немає декларації про доходи голови Закарпатської ОДА О.Ледиди

  19 февраля 2019 вторник
  Аватар пользователя Олег

  Чи вистачить мужності голові Закарпатської ОДА Олександрові Ледиді оприлюднити декларацію про доходи, як він і обіцяв?

  Свого часу я вже звертався до губернатора краю з приводу публічності його персони. Тоді мені як журналісту видалося дивним, чому більш як два місяці від дня призначення на посаду голови Закарпатської ОДА, на офіційному Інтернет-представництві обладміністрації не було жодної інформації про біографію Олександра Ледиди, окрім дати народження. У той час як новинна стрічка постійно оновлювалася численними заявами, інтерв’ю, коментарями.

  Зізнаюся, я був приємно здивований, коли наступного дня, після публікації блогу, на сайті ОДА з’явилася практично уся інформація, на відсутність якої я звертав увагу: і біографія, і фото, і графік прийому, і функціональні обов’язки керівника області.

  Єдине, чого досі нема – декларації про доходи голови Закарпатської ОДА.

  Вкотре зауважу, що під час чат-інтерв’ю на порталі «Мукачево.нет» Олександр Ледида запевнив: «Моя декларація про доходи не є секретом». А відповідаючи на запитання, коли можна буде з нею ознайомитися, губернатор повідомив, що подав усю необхідну інформацію до державної служби та послався на процедуру, стандартну для всіх чиновників.

  Правду кажучи, згідно із законодавством, голови ОДА відсутні у переліку держслужбовців, які зобов’язані оприлюднювати свої доходи.

  Але ж, як то кажуть, Олександра Олександровича ніхто за язика не тягнув.

  Більше того, після закінчення останньої прес-конференції керівник області, якого я «впіймав» уже в дверях конференц-залу, люб’язно зазначив: «Прийдіть на наступну прес-конференцію, і я Вам зачитаю усе, що Вас цікавить».

  При нагоді, обов’язково відгукнуся на пропозицію губернатора. Втім, якщо зустріч з журналістами анонсують як і попередню – всього за день до події, то навряд.

  Водночас, виникає запитання: чи є обов’язковим для того, аби керівник області дотримав слово, присутність чи відсутність конкретного журналіста?

  Хотів би наголосити, що мої звернення до Олександра Ледиди з приводу його декларації не є нашою з ним приватною, чи то особистою справою. Йдеться про публічну політику, здатність та зрілість ЗМІ контролювати владу, готовність останньої бути відкритою, а головне – адекватно реагувати на прискіпливість з боку речників громадськості.

  До речі, під час останньої прес-конференції Олександр Ледида фактично згодився на такий формат діалогу, назвавши журналістів представниками найсильнішої з гілок влади.

  На початку запису йшлося про те, як голова ОДА одного разу вже довів, що його слова – не просто загравання з медіа, а натяк на позицію. То чому б губернаторові не підтвердити це ще раз, оприлюднивши декларацію про доходи, скажімо, на сайті, – як то зробив його попередник Олег Гаваші, – аби з нею могли ознайомитися всі охочі?

  Дмитро Тужанський
  Політичний оглядач

  Рейтинг: 
  Загрузка...