ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Досі немає декларації про доходи голови Закарпатської ОДА О.Ледиди

  20 мая 2022 пятница
  Аватар пользователя Олег

  Чи вистачить мужності голові Закарпатської ОДА Олександрові Ледиді оприлюднити декларацію про доходи, як він і обіцяв?

  Свого часу я вже звертався до губернатора краю з приводу публічності його персони. Тоді мені як журналісту видалося дивним, чому більш як два місяці від дня призначення на посаду голови Закарпатської ОДА, на офіційному Інтернет-представництві обладміністрації не було жодної інформації про біографію Олександра Ледиди, окрім дати народження. У той час як новинна стрічка постійно оновлювалася численними заявами, інтерв’ю, коментарями.

  Зізнаюся, я був приємно здивований, коли наступного дня, після публікації блогу, на сайті ОДА з’явилася практично уся інформація, на відсутність якої я звертав увагу: і біографія, і фото, і графік прийому, і функціональні обов’язки керівника області.

  Єдине, чого досі нема – декларації про доходи голови Закарпатської ОДА.

  Вкотре зауважу, що під час чат-інтерв’ю на порталі «Мукачево.нет» Олександр Ледида запевнив: «Моя декларація про доходи не є секретом». А відповідаючи на запитання, коли можна буде з нею ознайомитися, губернатор повідомив, що подав усю необхідну інформацію до державної служби та послався на процедуру, стандартну для всіх чиновників.

  Правду кажучи, згідно із законодавством, голови ОДА відсутні у переліку держслужбовців, які зобов’язані оприлюднювати свої доходи.

  Але ж, як то кажуть, Олександра Олександровича ніхто за язика не тягнув.

  Більше того, після закінчення останньої прес-конференції керівник області, якого я «впіймав» уже в дверях конференц-залу, люб’язно зазначив: «Прийдіть на наступну прес-конференцію, і я Вам зачитаю усе, що Вас цікавить».

  При нагоді, обов’язково відгукнуся на пропозицію губернатора. Втім, якщо зустріч з журналістами анонсують як і попередню – всього за день до події, то навряд.

  Водночас, виникає запитання: чи є обов’язковим для того, аби керівник області дотримав слово, присутність чи відсутність конкретного журналіста?

  Хотів би наголосити, що мої звернення до Олександра Ледиди з приводу його декларації не є нашою з ним приватною, чи то особистою справою. Йдеться про публічну політику, здатність та зрілість ЗМІ контролювати владу, готовність останньої бути відкритою, а головне – адекватно реагувати на прискіпливість з боку речників громадськості.

  До речі, під час останньої прес-конференції Олександр Ледида фактично згодився на такий формат діалогу, назвавши журналістів представниками найсильнішої з гілок влади.

  На початку запису йшлося про те, як голова ОДА одного разу вже довів, що його слова – не просто загравання з медіа, а натяк на позицію. То чому б губернаторові не підтвердити це ще раз, оприлюднивши декларацію про доходи, скажімо, на сайті, – як то зробив його попередник Олег Гаваші, – аби з нею могли ознайомитися всі охочі?

  Дмитро Тужанський
  Політичний оглядач