ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Простягнута рука як «стратегія пошуку міжнародних донорів»

  19 февраля 2018 понедельник
  Аватар пользователя Виталий_Цимба

  Кредитна програма співробітництва України та МВФ на даний момент знаходиться під загрозою. Державі (та уряду конкретно) потрібні гроші, а відтягувати прострочені виплати населенню більше неможливо: немає ані формальних причин, ані можливостей стримувати соціальне невдоволення, яке назріває у справжній соціальний бунт. Через це, гроші намагаються отримати якщо не раціональною стратегією (реформи тощо), але, як кажуть, «надавивши на жалість».

  Подібну «стратегію» можна було спостерігати у Арсенія Яценюка, коли той виступав на міжнародних конференціях та бізнес-самітах, «представляючи» Україну. Особливо – на заходях міжнародного масштабу зі співпраці в області економіки. Як тільки маячить загроза дефолту, прем'єр-міністри країни відразу ж звертаються до потенційних донорів і просять їх про якийсь «план Маршалла» для України (ну, або хоча б для своїх гаманців). Екс-керівник НБУ Сергій Арбузов нарахував з боку Яценюка три таких призову.

  «1. У лютому 2014 року пан Яценюк волав в Мюнхені «Ми приїхали, щоб отримати щось на зразок плану Маршалла для України - пакет економічної і політичної допомоги, щоб зупинити насильство, відновити економічне зростання країни, розслідувати всі злочини проти людей і покарати винних в кровопролиття ".

  2. У липні того ж року він був практично готовий представити план

  3. Практично через рік як раз після девальваційного сплеску виявилося що плану як і раніше немає. У квітні 2015 він же говорив в Києві: "Ми не просто просимо гроші, мовляв, дайте нам ще кредит, щоб виплатити попередній. ... Нам потрібно закрити дірки і збалансувати ситуацію. Нам зараз не вистачає грошей, щоб залучити інвестиції. Саме це - кращий план Маршалла для України ".»

  Нещодавно, Володимир Гройсман продемонстрував той факт, що він перейняв стратегію Яценюка. Так, виступаючи в Брюсселі на заході «Заохочення і напрямок: Перезавантаження українських реформ», зажадав від ЄС створення «аналога Плану Маршалла» для порятунку катастрофічної ситуації в нашій економіці.

  «Я вважаю, що до цього питання треба повернутися. Якщо виникає питання, чим Україна може допомогти дружні європейські і світові партнери, то ми повинні відповісти, що чітким план відновлення України. Це "План Маршалла", який ми можемо створити спільно, щоб спільно ми б могли прискорити трансформацію, прискорити зміни в Україні, щоб відновити сектора, які сьогодні постраждали ». - Заявляє він.

  Не забув навіть, що в 2014 році (хоча Гройсман тоді до уряду ніякого відношення не мав) Євросоюз і донори вже пропонували такий план, а на зиму 2015го навіть планували деякі кроки для відновлення України, однак, приблизно тоді ж всі ці кроки накрилися і одним махом відмінилися.

  Цікаво, чи знає прем'єр, що те, про що говорили партнери з урядом до нього, його не стосується? Або те, що нинішня влада давно втратила довіру кредиторів? Схоже, потрібен офіційний відмова ЄС від співпраці (о, повірте, цим все і закінчиться), щоб прем'єри України зрозуміли, нарешті, що треба не принижуватися і руку простягати, а займатися реальними проблемами всередині країни. Тоді, можливо, і зиск буде.

  Рейтинг: 
  Загрузка...