ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Провокатори паразитують на темі Русинства.

  17 сентября 2021 пятница
  Аватар пользователя Палінкаш Іван Іванович

  Дуже важко писати про провокаторів на темі Русинства.
  Неприємно, що святі для Русинів розуміння Бога, Честі, Совісті, Віри, Ідентифікації попираються з різних сторін.
  Як із сторони української журналістики, спецслужб, які обзивають нас сепаратистами на рідній землі, так і з сторони провокаторів-псевдорусинів, що паразитують на темі Русинства, святої для багатьох Русинів Світу.
  Декілька разів зустрічався з українськими журналістами, які захоплювались на словах Русинськими активістами, а по приказу керівництва, в своїх телепередачах обзивали нас сепаратістами, не вставивши в ефір жодної хвилини з двохгодинного спілкування на камеру? Те саме можна сказати про російських журналістів, поспілкувавшись з колишньою телеведучою "Русинської Родини" Розман, представили її жертвою українських переслідувань, про що в інтерв"ю не було жодного слова. Тому Русинські активісти відмовляють у спілкуванні українським і російським ЗМІ.
  Щемить серце від русинів-провокаторів, які використовують дороге всім Русинство, як дойну корову, на якому можна добре заробляти.
  Це і полковник-пенсіонер КГБ буряк, і голубий аферист гецко(нині громадянин Росії), і нині приєднавшийся данацко.
  Вся різниця між гецком і данацком, що один просив Путіна ввести російські війська на Закарпаття, а другий просить завести допомогу.
  Чим це закінчилось в Донецьку і Луганську ми добре знаємо!!!
  Тисячі КаМАЗів завозять допомогу в ДНР, ЛНР, а вони донині їздять за пенсією і продуктами на Україну. Я вже не говорю, що в конфлікті загинуло 14 тисяч українців.
  Я вже не говорю, що данацко робить заяву від всього Русинського Народу, не перебуваючи в жодній із 40 Русинськиї організацій, не узгоджуючи свої дії з жодним Русином Закарпаття???
  Тому звертаюсь до всьої спільноти Русинства:
  1. Чи має право провокатор звертатись від імені всього Русинського Народу, не отримавши повноважень від Народу???
  2. Хто з Русисинів хоче такої допомоги, яку отримали Донецьк і Луганськ???

  Рейтинг: 

  Комментарии

  Аватар пользователя Veretzky Kalman

  Іване, ізніміть у ФБ бан на "Lorenz Komatnitzky" та увидите переводьі до документув "Операція Грюн", про Волошина тай його банду.

  Аватар пользователя Палінкаш Іван Іванович

  У Русин Закарпаття є організація, що обєдіняє всі Русинські організації - Координаційна Рада Русин, яков керує Сидор з Жупаном. Всі Русини мусят пудчинятися якомусь єдиноначалію і стремитися до обєдінєнія. Данацко положив на вшиткі Русинські організації, де є професура, яка в Русинстві 30 років(такі як Туряниця і браття Попи, покойні Чорі і Алмашій). Іван прийшов у Русинство рук назад і хоче командовати людьми, які перейшли через десятки обиску, тисячі допросу в СБУ. Стоячи єден пуд білов хижов, Іван позорит ушитке Русинство, бо ні єден Русин не хоче стати з ним уєдно. В тот час наші З"їзди і наші фестивалі збирают 400-600 Делегату і гостю з десятка стран. По нашуй просьбі поліція не допускає зриву наших організацій бандеровцями з Львова і Тернополя, котрі сотнями приїзжают для зрива нашого собранія(видно мают інформацію). Пуд наші Прапори стают тисячі Народа, наші організації мают авторитет межи ушиткима Народами Подкарпаття. НРРЗ насчитує 3000 члену і має представництва у вшитких районах. Тому всі Руснаки засужуют провокатору разних мастей, які хотят представити Русин рупором Росії. Русини Закарпаття нігда не боли рупором Росії і нігда не будут!!! Ми стоиме за своє, За рудну землю!!! А тко стоит за Росію, Мадярщину, ай Україну най ся не представляє русином!!! Най ся представляє агентом Росії, вадь Мадярщини, вадь України!!!

  Аватар пользователя Nechuj Levicki

  Pálinkás bácsi, szabad így beszélni a magyarokról? Mi vagyunk az egyedüli testvéretek....

  Аватар пользователя Munkacs

  Most igen de o multba nem! Elsosorba, az igazi magyar testvereknek ara vigyazni kel hogy nacianalista magyar bunko nejojon ugy Karpatalyaro mint 1938 utan, mert Tomas Masarik Cseszlovakia az demokratikus orszag volt, es a magyaroknak meg ma is problemajuk van o demokraciaval.

  Аватар пользователя Тутышний

  Дурниці пишете авторе. На Русинстві заробляти не мош, бо Русини суть бідні а сусіди лем брали од них, віру, землю, ліс, робочі руки итд. Гецко ледва жиє з того, што заробляє в Росії, а Данацко з Росії нич не дустає! Данацка треба честовати, бо має характер и хребетну кость а ви писалко ні! Мав гураж вивісити Русинський прапор перед Областнов радов? Мав! А ви писалко-провокатор маєте гураж зорвати червено-чорні прапори фашистів? Немаєте и зато заткніть свуй писок! Окрем того учіться пан писалко географію! Як Путін може послати війська на Закарпаття, через Румунію або Польшу, держави НАТО, де суть НАТО бази с американцями? Може посилати лем через Уклраїну. Російські війська мусать ити через Галиччину. Най идуть до Галиччини, мені іх не є шкода, бо арогантно галичани цпавуть свуй агресивний нос до Закарпаття, а ми йсме иншакі як галичани. Галичські гілф-полицаї с Гайдрихом, Гімлером а Айхманом зачали Голокост на західній Україні а Бендеру, Шухевича и других "лісних братів" неповішали в Норімбергу. А мали, а типирь сисі кріміналники суть ГЕРОЯМИ.

  Аватар пользователя Палінкаш Іван Іванович

  Мені много раз силовали гроші за роботу на Росію, 10-20 тисяч долару в рук, од того як буду мочи цюльовати в одно місто. Но я все ся одказовав. Іще ми предложат і упят ся одкажу, бо я ся уважаю, в отлічіє од тебе! Лише порядний чилядник годен писати пуд своив фамілійов, а всяка підорасня пише пуд ніками, типа "тутешній".

  Аватар пользователя Палінкаш Іван Іванович

  Коби Палінкаш Іван Іванович став пуд Білу хижу, думаю коло мене стало би мінімум 50 чиляднику, а може й бурше. В тот час Данацко стояв оден, а всі "диванні ботогерої" включилися в защиту. Не писковати в інтернеті треба, а треба боло стати коло Данацка, товди би всі зачали го уважати. А так лише "Бла-бла"

  Аватар пользователя Тутышний

  Честований пан Палінкаш, то йсте вы автором артикля "Провокатори паразитують на темі Русинства." Кідь вы йсте, чого йсте ся вы не пÿдписали? А конкретно, што неправдивого в моєм коменті є?
  Я пÿдписуву ся под псеудонимом "Тутышний" за то, бо в Україні не є правосудіє, котроє поступає по законам цівілізованих євопейских держав, особено, кідь ся порушувуть фундаментальні права людини. Моє фундаментальне право є порушоване типиришнєв Українов зато, бо непризнає націонаьлність РУСИН, як в сусідніх державах, так ай всяде в світі де русини живуть. Україна є понад усе, понад вшиткими державами світа и придержує ся, як колись Тичина писав: "Та нехай собі як знавуть, божеволіють конають нам своє робить!" Робіть своє і процвітайте! То што йсте небрали од мацкалів $20 000, то є од вас дуже благородне, айбо за то ай так РУСИНІВ Україна не визнає, бо сися держава не хоче мати честных людей.

  Аватар пользователя Палінкаш Іван Іванович

  На Світі є 6000 Народу і лише 200 з них мают державность. У Світі є 6000 Народу не всі є признані, многі сут притіснені, принижені. До признанія є два путі: правовий і неправовий(революційний). Типирь 99% Русин ідут правовим путьом, обращаючися в разні українські інстанції ай у расні Світові і Європейські. Но є і другий путь - путь войни і революцій, який бистро міняє ситуацію, но не все в ліпшу сторону - малисьме два Майдани-революції, а толку???
  Ми 70 року боли пуд Російов, а не моглисьме зарегістровати жадну Русинську організацію, а за ідентифікацію "Русином", многі попали в концлагеря. За посіщеніє Церкви людий увольняли з роботи. У многих Православних Храмах боли хліви і склади.
  У мойої сім"ї руські забрали 40-50 гектару пашні і дубовогої хащі, десятки голов худоби, воли і коні, забрали всі вози, плуги і борони!!!
  Та чого я маю любити руських, котрі забрали всьо газдуство та отдало данацкам тай гецкам, котрі лизали гузиці москалям???
  Такі як данацко і гецко чекає што прийдут руські і упят заберут у газд та оддадут руським жополизам. Того, лише Закон про власность(возврат майна і землі) може навести порядок на Україні, як то боло зроблено у Прибалтиці у 1989 році.
  Не треба Русинам на Подкарпаттю войн і Майдану, бо нич доброго з того не маєме. А теба строити правовим путьом цивілізовану Євродержаву з Українов вадь без(аж ся Україна розпаде, бо до того йде).
  Паскуд, котрі хотят строити на Подкарпаттю ЛНР,ДНР я годен задушити голима руками!!!

  Аватар пользователя Бендер Задунайский

  Твого прадіда авать діда,авать отиця авать тебе звідали коли наш край включали у состав Австро-Мадярщини,Чехословакії,СССР,України???Так што і типир тебе нико нибуде звідати,строїтєля Євродержави.Уже давно рішено і понятно што нас чекать будущеє у составі Мадярщини.

  Аватар пользователя Мигаль Кушницькый

  Нитко ни мае права говорити выд всього народа, кидь тым народом ни быв выбраный. А щи май тяжко говорити на сякі темы, кидь знаеме, ож читавый дараб нашōй' чиляди ни знае ид якōму народови они ся выднōсят, рахувучи ото сугубо за паспортом. Бо выд чилядника до чилядника поняття "наші" буде ся рӯзнити.
  А што ся кыват пана Данацка -- ото є доста чудный чōлōвік. Я, ги руснак из Пудкарпатя, ни хōчу обы вӯн говорив за мене.