ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Поїзд Василь Петрович: Передача секретних матеріалів з ДФС в БЕБ зараз неможливо

  04 августа 2021 среда
  Аватар пользователя Василь Поїзд

  На даний час слідчі та оперативні підрозділи ДФС України отримали вказівку до кінця червня 2021 року підготувати справи, що знаходяться у їх провадженні, до передачі Бюро економічної безпеки України. Залишається незрозумілим чи будуть входити в цей обсяг особові справи осіб, які конфіденційно співпрацюють з оперативними підрозділами ДФС України, заявив голова Департаменту організації протидії митним правопорушенням і міжнародної взаємодії ДФС України Василь Петрович Поїзд.

   

  «У законі про Бюро економічної безпеки України передбачені права БЕБ використовувати гласних і негласних, штатних і позаштатних працівників. Це право формувати та використовувати агентурний апарат. Такий апарат наявний і в органах ДФС України. Однак його пряма передача до БЕБ України не може бути реалізована як з законодавчих, так і з морально-етичних підстав. Зокрема – такі матеріали становлять державну таємницю. Як мені відомо, БЕБу ще не оформлений спеціальний дозвіл СБУ на таку діяльність. Крім цього, залишаються інші питання – відповідальності оперативного співробітника перед особою, яка зголосилася на конфіденційне співробітництво на умовах нерозголошення факту такого співробітництва навіть іншим співробітникам правоохоронного органу. Це питання ширше за вимоги закону про державну таємницю. Невиважений підхід до такого процесу може призвести до втрати усього агентурного апарату та довготривалої недовіри людей до правоохоронних органів. З такими процесами зокрема зіткнулася СБУ у 90-х роках. Витоки інформації також не сприяють довірі з боку конфіденційних помічників», - заявив Поїзд Василь Петрович.

   

  Після прийняття в січні 2021 року Закону України «Про Бюро економічної безпеки України», на створений орган покладено функції боротьби з економічними і податковими злочинами. Зараз відбувається процес ліквідації Державної фіскальної служби України, на даний момент включає слідчі і оперативні підрозділи (податкову міліцію).

  Рейтинг: