ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Минулоріч на Закарпатті поновлено права понад 5 тисяч неповнолітніх

22 января 2018 понедельник
Аватар пользователя Admin 1

На їх користь відшкодовано 228 тис. грн. пенсій, аліментів, соціальних допомог.

Органами прокуратури Закарпатської області упродовж 2008 року проведено результативні перевірки додержання законодавства, спрямованого на профілактику правопорушень та соціальний захист дітей, які виховуються у неблагополучних сім’ях, попередження їх бездоглядності, втягнення у жебракування, захист житлових, майнових та трудових прав дітей, оздоровлення, повідомила UA-Reporter.com старший помічник прокурора області з питань захисту прав і свобод неповнолітніх Наталії Кузан.

Поновлено права понад 5 тис. неповнолітніх, на їх користь відшкодовано 228 тис. грн. пенсій, аліментів, соціальних допомог.

За результатами прокурорських перевірок порушено 70 кримінальних справ , що на 13% більше ніж торік, з яких 66 - направлено до суду. Внесено 292 документи прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто 289 посадовців (+23,5% порівняно з минулим роком).

За втручання прокурорів у ході перевірок додержання законодавства про охорону дитинства виявлено та вилучено із несприятливого оточення більше 70 дітей, батьки яких не займались їх вихованням та утриманням, примушували до жебракування, вчиняли насильство. Відносно таких батьків порушено 60 кримінальних справ, більше 30 винних службових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Прокуратурою області викрито факти незаконного направлення за рахунок бюджетних коштів дітей на оздоровлення до Українського дитячого центру „Молода Гвардія”. За результатами перевірки відносно начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Перечинської райдержадміністрації складено протокол про вчинення правопорушення, передбаченого Законом України „Про боротьбу з корупцією”, який розглянуто судом.

Прокуратурою вживаються заходи які певною мірою сприяли стабілізації криміногенної ситуації. Протягом минулого року рівень підліткової злочинності знизився на 15,9% – неповнолітніми протягом 2008 року вчинено 298 злочинів, а у 2007 році вони скоїли їх 354.

Слід зазначити, що у минулому році міськрайпрокурорами активізовано роботу з питань виконання батьками покладених на них обов”язків щодо належного утримання, виховання та навчання своїх дітей, викорінення випадків злочинного втягнення їх у бродяжництво та жебракування.

Всього за ст..166 КК України (злісне невиконання обов”язків по догляду за дитиною) прокурорами порушено 55 кримінальних справ.

За ст..304 КК України (втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність) – 5 кримінальних справ, та ще 19 справ порушено за обома названими статтями.
Також варто згадати, що торік міськрайпрокурорами досягнуто хороших результатів з нагляду за додержанням законодавства щодо захисту житлових та майнових прав неповнолітніх.

Зокрема, прокурору Іршавського району завдяки вжитим кримінально-правовим заходам, вдалося реально відновити житлові права двох неповнолітніх, котрі були позбавлені житла та матеріальних благ своїми опікунами, повідомили UA-Reporter.com у прес-службі прокуратури Закарпатської області.

Интернет-издание
UA-Reporter.com
Рейтинг: 
Письмо редактору
Загрузка...