ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: Невтішний пожежний "прогноз" на весну...

    19 апреля 2024 пятница
    72 переглядів

    Ще кілька років тому березень вважався доволі спокійним і безпечним в пожежному плані місяцем. Однак, сьогодні твердити про це не доводиться – в пожежній охороні Закарпаття очікують, що у березні 2008 року станеться від 65 до 85 випадків загорянь, з яких 28-32 фіксуватимуться у містах та селищах міського типу.

    Переважна більшість пожеж – 97 % виникатимуть у житловому секторі, тобто у приватних оселях.

    Як очікують в пожежній охороні, економічні втрати від вогняного лиха за оптимістичним сценарієм складатимуть близько 0,5 млн. грн., за песимістичним - 1,5 млн. грн.

    І надалі відчутною буде тенденція, яка спостерігається з часів ліквідації більшості підрозділів сільської пожежної охорони – пожежі в сільській місцевості будуть набагато збитковішими, ніж такі що виникатимуть в містах та селищах міського типу, де завдадуть втрат на 150-400 тисяч гривень. Всі інші припадуть на сільську місцевість.

    Окрім того у березні вогонь зазвичай нищить чи пошкоджує 25-35 житлових приміщень та стільки ж споруд господарського призначення, а також 2-6 автомобілів.

    Якщо проаналізувати березневі пожежі 2005-2007 років, то потрібно констатувати, що зазвичай в цей місяць гине двоє-троє людей, а ще 6-7 отримують опікові травми.

    - Березень у пожежній охороні вважається так званим перехідним місяцем – це час, коли весна повністю не вступила у свої права, а зима не повністю здалася, - розповідає начальник управління наглядово-профілактичної роботи МНС в Закарпатській області Юрій Лебедєв. У спрощеному вигляді це виглядає наступним чином: продовжують виникати пожежі, спричинені типово зимовими причинами – пічне опалення і несправні димарі (5-15 випадків), короткі замкнення електронагрівальних приладів (24-34 випадки), однак, вже починає горіти і від причин, поширених у так званий весняно-літній пожежонебезпечний сезон, приміром, необережного поводження з вогнем (18-28 випадків) чи пустощів з вогнем дітей (3-8 випадків). Особливо чітко ця тенденція простежується на прикладі гірських та низинних районів.

    Велику кількість випадків опікового травматизму, пожежники пов’язують з так званим «ефектом весняного прибирання». Зазвичай мешканці низинних районів, переконавшись, що зими вже не слід очікувати, беруться чепурити власні городи та присадибні ділянки. Опале минулорічне листя, галузки, гілки, різного роду сміття згрібається до купи…, а далі слідують невдалі спроби підпалити цей відсирілий мотлох. Щоб прискорити процес в зазвичай іде бензин, саме спалахи його парів найчастіше і відправляють закарпатців до спеціалістів з опікового травматизму.

    А от загибель людей, за правило, фіксується в гірських районах або в населених пунктах, розташованих у передгіррі. Найчастіше це спроби зігрітися або ж наслідки паління в ліжку – причини, через які гине найбільше людей.

    Щоб протидіяти вогню, пожежники збираються у березні запровадити комплекс пожежно-профілактичних заходів, якими намагатимуться охопити якомога більше населення, а також провести відпрацювання населених пунктів, найбільш вражених вогняним лихом. Окрім того до роботи з попередження пожеж, вогнеборці мають намір залучити один з найбільших впливових на Закарпатті інститутів – церкву, а також освітян, установ пенсійного фонду та соціального захисту, повідомили в Центрі пропаганди ГУ МНС в Закарпатській області.
    У закарпатському гірському Рахові ледь не згорів гуртожиток разом із людьми...

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору