В Ужгороді чемпіон України продемонстрував майстер-клас зарубіжним гостям

01 червня 2024 субота
    14 переглядів

«Карпати» кращі не тільки в Україні, а й… у Болгарії. Принаймні чемпіона тамтешньої країни в спорткомплексі «Юність» закарпатська команда рознесла вщент, довівши свою силу Європі та зробивши чудовий сюрприз для своїх уболівальників. Ужгородки просто розтрощили минулої суботи команду «Етар-64» із Велико Трново – 34:17. Тим самим вони гучно відзначили повернення в Ужгород гандбольних єврокубків, яких місцевий фанат не бачив уже досить довго. Минулого року команда зіграла в Європі лише два матчі – і то в Данії, а до цього часу «Карпати» просто не досягали до єврокубкової зони в українській Суперлізі. Тепер настав час європейських звитяг.

Стартове хвилювання та шалений відрив

І почали спортсменки їх дуже вдало. У першому поєдинку 2-го раунду Кубку ЄГФ «Карпати» впевнено перемогли. І, що важливо, з хорошим рахунком. Це дозволить спокійно себе почувати в гостях. Хоча до матчу такий рахунок мало хто міг передбачити. А причина цьому одна – про команду «Етар-64» з Велико Трново нічого не було відомо. Так, з одного боку, болгарський гандбол у Європі далеко не найкращий і помітно поступається українському. З іншого, як запевнив наставник «Карпат» Борис Петровський, ця команда була здатна піднести сюрприз. По-перше, до зустрічі ніхто не знав, як суперники грають. По-друге, останні 4 роки вони ставали чемпіоном своєї країни, що свідчить про їхню силу. По-третє, як стало відомо з офіційного сайту клубу, в складі команди чимало досвідчених гравців, які виступали не один рік разом, а значить, доволі зіграні. Ще один бонус на користь суперника – цього сезону «Етар-64» підписала кращого гравця Ізраїлю – юну Шир Вакрат. Так, ізраїльський гандбол теж не найліпший у світі, але все ж таки… Словом, чого саме слід чекати в день гри – і для тренерського складу, і для вболівальників було незрозуміло. Адже українська Суперліга – це одне, а Кубок ЄГФ – зовсім інший турнір. І як там зіграють «Карпати», нікому не було відомо…

Але вони зіграли добре. Навіть відмінно. Чемпіон України виявився негостинним для південних спортсменок і впевнено переміг у своїй першій єврокубковій грі цього сезону, програючи лише перші 5 хвилин. Варто зазначити, що це стало можливим завдяки підтримці ужгородських уболівальників, яких завітало того дня в «Юність» чи не найбільше за останні роки. Понервувати їх «Карпати» змусили лише перші хвилини матчу. Закарпатські гандболістки розпочали гру досить нервово і часто помилялися. Цим скористалися болгарки і вже в дебюті забили два «сухі» м’ячі. Проте за декілька хвилин «карпатівки» заспокоїлися та зрозуміли, що з чемпіоном Болгарії можна грати, і завдяки двом голам Дарини Кот та влучному удару Олени Уманець вийшли навіть вперед – 3:2. До середини першого тайму команди, швидше обмінювалися ударами. І наскільки добре виступала наша Наталія Гайович, відбиваючи удар за ударом, настільки погано відіграла атака «Карпат», змарнувавши чимало нагод. Проте це тривало недовго. Спочатку Юлія Тарасова вдало реалізувала семиметровий, а потім ужгородок «прорвало». «Карпати» почали забивати і не просто відірвалися, а по-справжньому про-демонстрували, хто в «Юності» господар. Супернадійна гра Наталії Гайович, упевнений захист «Карпат», вдала атака – й господарі вже ведуть у рахунку 10 голів. Але, окрім цього, на користь закарпаток зіграв ще один факт – вилучення з майданчика лідера «Етар-64» Кіри Варнак. В одній із контратак вона просто знесла нашу Наталію Петровську, за що отримала червону картку, а це вилучення до кінця гри. На цьому перший тайм закінчився з рахунком 15:5 на користь господарів.
    Друга половина зустрічі розпочалася з влучного пострілу капітана «Карпат» Наталії Туркало. Болгарки, розуміючи, що відступати нікуди, почали грати все агресивніше, проте господарі вміло ловили їх на помилках, збільшуючи відрив до 15 м’ячів. Так справа дійшла і до 30-го гола у ворота іноземного суперника. А вже на останній хвилині Аліса Шолковська, яка також провела непоганий матч, забила останній м’яч господарів, зафіксувавши рахунок 34:17. До речі, кращим гравцем зустрічі диктор оголосив голкіпера Наталію Гайович.

Могли забити більше

Після гри Борис Петровський виглядав задоволеним. «Трохи переживали за результат, – повідомив він. – Зрештою, насторожено віднеслися до «Етару-64», адже, фактично, нічого не знали про них. До того ж вони мали ігрову практику в своєму чемпіонаті, а в нас була місячна перерва в Суперлізі. Та й міжнародного досвіду в наших гравців практично не було». За словами тренера, через це його гравці нервували на початку та забили так мало м’ячів. «Чесно кажучи, якби мали більше досвіду й упевненості, забили б набагато більше», – додав Б. Петровський.
    А ось представники «Етар-64» не приховували свого розчарування. Як розповів «Закарпатці» президент клубу Атанас АТАНАСОВ, його колектив програв через помилки арбітрів із Латвії, які обслуговували гру. Він зазначив, що його команда гарно виступала до 15-ї хвилини поєдинку. «Потім було 4-5 помилок арбітра, що дозволило «Карпатам» заспокоїтися та вийти вперед. Ми не заслуговували такого рахунку – ну, максимум програли по грі 10 голів, усе інше – через помилки арбітрів. До того ж не слід було так жорстко карати нашого лідера Шир Вакрат – вона ж не спеціально так грубо фолила», – додав він. Ще однією причиною, чому болгарки програли, А. Атанасов вважає високий рівень «Карпат». «Ми готувалися до цієї гри, – зізнався президент клубу. – Дивилися по Інтернету всі 6 стартових ігор ужгородок у чемпіонаті України. Але мушу констатувати, що рівень вашого гандболу набагато сильніший за болгарський. Тим більше, ми останні 4 роки не маємо конкуренції у внутрішньому чемпіонаті. Тому рівень нашої гри поступається українському». Також А. Атанасов зазначив, що в Ужгороді їх дуже добре зустріли й загалом у місті є чудові умови для гандболу.
    А цього тижня «Карпати» вже перевірятимуть аналогічні умови у місті Велико Трново, де зіграють матч-відповідь, про результат якого «Закарпатка» повідомить у наступному номері. «Етару-64», щоб обійти закарпатську команду, треба відіграти перевагу в 17 м’ячів. Сподіваємося, що «Карпати» цього зробити не дадуть і з гарним настроєм повернуться після закордонного вояжу в Ужгород, де будуть готуватися вже до третього раунду Кубку ЄГФ.