ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ансамбль "Ужгород" відвідав угорську Марію Повч — місце паломництва греко-католиків

    02 июля 2024 вторник
    28 переглядів

    На запрошення русинів, котрі проживають в Угорщині, ансамбль "Ужгород" побував у древньому паломницькому місці греко-католиків — Марія Повч.Той перший суботній день літа видався досить похмурим і непогожим, але для нас був особливим, святковим і піднесеним. Не завжди вдається побувати в цьому, для багатьох святому місці, стояти поблизу тої Чудотворної Ікони Божої Матері, яка принесла зцілення від недугів не одному Це, вірніше, лише копія ікони, бо оригінал знаходиться у соборі св. Стефана у Відні. Його теж пощастило побачити під час перебування ансамблю в Австрії на фольклорному фестивалі.

    А Маріяповчанська ікона знаходиться у храмі, побудованому нашим славним єпископом Михайлом Ольшанським ще у далекому 1756р., чим він завершив працю єпископів Мукачівської єпархії Генна-дія Бізанція, Сімеона Ольшанського, Гав-риїла Блажовського. Поруч з храмом св. Архистратига Михаїла єпископ Михайло Ольшанський, у 1749-1756 рр., почав будувати і монастир Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ). Сам же єпископ Оль-

    шанський знайшов вічний спочинок під церквою.

    Прекрасний храм у бароковому стилі, з прекрасним іконостасом роботи братів Шпалінських, з окремим боковим вівтарем з копією Чудотворної Ікони Божої Матері, до якої підходять щораз паломники, щиро моляться, просячи Божої милості, зцілення від тілесних та духовних недуг. Вони звертаються до нашої Покровительки і Заступниці - Божої Матері у щирих молитвах. Тому тут і відбуваються багаточи-сельні чуда зцілення, про які красномовно свідчать поміщені на стіні милиці, кривулі і т. п. А ще можна тут побачити чимало мармурових і кам'яних таблиць, з двох боків стіни нефа, з подяками Господу і Божій Матері за поміч, отриману саме тут.

    Особливо багато вірників у Марія Повчі, коли відбуваються храмові свята-отпусти, а їху році є тут аж три. Останній саме на св.Архангела Михайла. Я сам особисто намагаюсь хоч раз у два роки прийти сюди, аби отримати духовну відраду.

    Дуже пам'ятним для нас, закарпатців, був відпуст у 1991 р., коли ми отримали можливість бути поруч з самим Святішим Отцем Іваном Павлом II. Та було ще бага-

    то незабутніх маріяповчанських відпустів, особливо, коли святкувалося 300-річчя від того дня, коли вперше прослезилася тут ікона Божої Матері.

    Ми заходимо в храм, заповнений численними вірниками з різних русинських організацій Угорщини. А зібрав їх головний керівний орган - Вседержавна Русинська Меншинська Самоуправа, головою якої нині є онук нашого визначного художника Федора Манайла - Андрій Манайло, він тепер проживає у м.Вац.

    Величаво звучить св. Літургія східного обряду на церковно-слов'янській мові, яку супроводжує хор церкви св. Петра і Павла. Всі ми приймаємо участь у цій Службі Божій, а по її завершенню підходимо до Чудотворної Ікони, аби віддати честь і шану Матері Божій, котра є Покровителькою і нашого краю.

    Опісля всі прямують до місцевого будинку культури, де має відбутися святковий концерт. Його відкрив голова п. Андрій Манайло, звучали вітальні промови представників уряду та керівників русинських самоуправ Угорщини. Окремим були вручені відзнаки та пам'ятні подарунки. Почався концерт з виступу ансамблю «Ужгород», і ми отримали бурхливі схвальні оплески за русинські співанки і танці. Я представив колектив, нагадавши основні наші виступи на міжнародних фольклорних фестивалях в Італії, Австрії, Сербії, Польщі, Словаччині, Росії, Румуни, Угорщині та інших країнах. Ці прекрасні виступи даються завдяки копіткій праці керівника ансамблю Віктора Шостака, хореографа Рози Мацак та учасників колективу. 22 роки існує колектив, славлячи нашу культуру в багатьох країнах і на Україні. Нас ще довго на сцені затримували задоволені слухачі, нагороджуючи бурхливими оплесками.

    Але час знову в дорогу - столицю Угорщини, місто Будапешт, щоб взяти участь у щорічному Літньому фольклорному фестивалі національних меншин. Прощай, незабутній Марія Повч, прекрасне місце наших паломників. З піднесеним настроєм вирушаємо в далеку дорогу, отримавши так усім потрібну Божу благодать і можливість поспілкуватися з самою Божою Матір'ю.



    Людвіг ФІЛІП, учасник ансамблю "Ужгород", "Вісті Ужгородщини"


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору