ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Чергова загибель на пожежі

    23 июня 2024 воскресенье
    26 переглядів

    Закарпатська область дедалі занурюється у вогняний вир. Сьогодні, за кілька хвилин до сьомої ранку, на пожежі в селі Тячівські Лази було виявлено бездиханне тіло 62-річного Золтана, який загинув на наслідки отруєння продуктами горіння.

    Сама пожежа, як стверджують працівники органів Державного пожежного нагляду, ймовірніше за все виникла серед глибокої ночі, тоді як помітили її тільки над сам ранок, коли місцеві мешканці рушили на косовицю. На тлі дня, що тільки розпочинався, сусіди побачили відблиски полум'я у напівзакопченому склі вікна будинку, де самотньо жив Золтан.

    Кілька хвилин - й повідомлення про вогонь у будинку вже надійшло на пульт пожежного зв'язку тячівських рятувальників, які одразу виїхали до місця події. Оскільки вогонь, через обмежений доступ повітря до будинку, не надто розійшовся, місцеві мешканці наважилися спробувати справитися з вогнем самостійно. Кілька відер води й полум'я справді погасло, пошкодивши тільки ліжко частину дерев'яної підлоги і частково віконну раму.

    У кімнаті, де знаходився осередок пожежі, Золтана не було, тож всі полегшено зітхнули, вважаючи, що 62-річний пенсіонер встиг залишити місце небезпеки. Однак це полегшення тривало всього кілька хвилин, саме скільки знадобилося диму аби розвіятися. В сусідній кімнаті невеликого дерев'яного будинку перед очима постала картина, яку найбільше боялися побачити.

    За висновками фахівців, до пожежі призвело паління у нетверезому стані пенсіонера. Про це свідчила й надпита пляшка горілки, яку знайшли поруч з тілом загиблого. Як припускають пожежники, сам Золтан на момент появи вогню знаходився у кімнаті, звідки почалася пожежа. Тліюче ліжко, куди потрапила цигарка, наповнило кімнату продуктами горіння, або як їх ще називають чадним газом. Загальновідома здатність цього газу краще взаємодіяти з гемоглобіном крові, аніж кисень, який потрібен для дихання, призвела до поступового отруєння організму людини, а відтак смерті. Між тим, у певний момент пенсіонер прокинувся, однак ступінь отруєння була вже надто великою, аби немолодий чоловік знайшов в собі сили вийти на чисте повітря.

    Окрім того, як вказують дослідження, що проводилися відповідними науковими установами, в тому числі і Українським науковим-дослідним інститутом пожежної безпеки, навіть нетривале перебування в задимленому середовищі може мати для здоров'я людини серйозні наслідки, тоді як для того, щоб наповнити стандартну кімнату отруйною концентрацією чадного газу вистачає, щоб вигоріло десять квадратних дециметрів звичайного матрацу.

    Ті ж дослідники наголошують й на такому факті, що в переважної більшості людей, які гинуть на пожежах, причиною смерті є чадний газ, а не безпосередня дія вогню. Головна ж небезпека чадного газу якраз полягає в його фізичних властивостях та здатності розповсюджуватися не тільки на приміщення, де відбувається горіння, але й в сусідні. Саме тому, одне з першочергових завдань, яке стоїть перед рятувальникам на пожежі - це здійснити в найкоротші строки евакуацію людей.

    Центр громадських зв'язків Управління МНС України в Закарпатській області

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору