ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Чому не можна спалювати осіннє листя?

    26 июня 2024 среда
    29 переглядів

    Осіння пора асоціюється, як правило, із опалим листям. На жаль останнім часом не доброю традицією стало спалювання листя, сухої трави та пожнивних решток на присадибних ділянках та подвір’ях. Якщо хтось думає, що прибравши у своєму городі та спаливши сміття - це ознака доброго господаря, то таку думку потрібно відкинути. Чому саме, пояснює начальник інспекційного відділу держуправління екоресурсів Закарпатській області Любов СПІЧКЕЙ:– Дим, від спаленого листя складається з дрібних часточок, які містять компоненти-забруднювачі. При попаданні в органи дихання, ці мікроскопічні часточки можуть досягти найглибших ділянок легень і залишатися там місяцями і навіть роками. Вдихання цих часточок може призвести до виникнення респіраторних захворювань, зменшити об’єм вдихуваного повітря та зменшити здатність легень використовувати це повітря. Тверді часточки можуть також спричинити приступи астми у деяких людей.

    Спалення сміття на подвір’ї є особливо небезпечним, тому що в результаті горіння виділяються хімікати, які є стійкими у навколишньому середовищі, забруднюють повітря, їжу та водні об’єкти. Нещодавно проведені дослідження довели, що спалення сміття та деревини на одному, окремо взятому подвір’ї, може призвести до більших концентрацій діоксину ніж промисловий спалювач сміття.

    Прибираючи подвір’я, як правило потрапляють у загальну купу різні побутові відходи. Іноді ми навіть не здогадуємося який димовий коктейль піднімається в атмосферне повітря.

    Коли горить деревина, сміття, пластик з димом у навколишнє середовище виділяються токсичні речовини. Дим містить пари та тверді часточки, які залишаються у повітрі на довгий час у завислому стані. Ці часточки та токсичні гази можуть сильно впливати на здоров’я населення. В результаті можуть виникнути подразнення очей або носової порожнини, труднощі з диханням, кашель та головний біль. Люди з серцевими хворобами, астмою та іншими респіраторними захворюваннями є особливо чутливими до забруднення повітря вищезазначеними речовинами. Вплив на здоров’я в основному відбувається при концентрації забруднювачів повітря у зоні дихання.

    Спалення сміття може спричинити й довгострокові проблеми зі здоров’ям.

    Особливо уважними потрібно бути ужгородцям. Адже місто перевантажене автомільним транспортом, який дає основний показник забруднення атмосферного повітря.

    Що можна зробити, щоб зменшити забруднення повітря? Не спалюйте сміття, меблі, будівельні матеріали такі як штучно оброблена деревина або ДВП. Пам’ятайте, що заборонено спалювати такі предмети як картон, всі види пластмас, включаючи пластмасові пляшки та пластикові пакети, гуму та продукти з неї.



    Прес-служба дуржуправління екоресурсів

    у Закарпатській області

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Але коли буде наладжено вивіз і переробка такого сміття централізованим,цивилізованим методом як це робиться в цивилізованому світі.До цих пір неналаджено вивіз муслра як це можете бачити в Угорщині чи Словакії а т.д.а про який серерований відбір можна говорити.З цього повинен починати працювати всякий уряд,а не на словах іти до європейського союзу.