ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Любителю екстріму з Київа подарували друге життя

  22 января 2021 пятница
  г.Говерла
  г.Говерла

  Карпатські гори в черговий раз нагадали, що вони не лише можуть зачаровувати красою й величчю, але й таїти в собі небезпеку, особливо для туристів, які, йдучи в гори, не дуже переймаються власною безпекою. Зараз життю 31-річного киянина вже нічого не загрожує. Однак щасливому закінченню цієї історії передували години страху й шаленої паніки, але, передусім, надії на порятунок... Адже, зрозумівши, що без сторонньої допомоги йому не вибратися з „гірського полону", чоловік у суботу по обіді зателефонував господарці готелю „Смерекова хата" (що у закарпатському м.Рахів), де він зупинявся напередодні, та повідомив, що знаходиться в районі гори Говерла, травмований, а в мобільному телефоні сідають батарейки. Після цих слів будь-який зв'язок з туристом припинився.

  Про перебіг подій жінка негайно повідомила місцевих рятувальників. Не гаючи часу, вони поспішили до можливого місцезнаходження киянина, адже він встиг сказати, що піднявся на Говерлу зі сторони Івано-Франківської області і зупинився в одній із колиб з вивіскою „Заповідна зона". Рятувальники піднялися на полонину Гропа (район Говерли), однак, на жаль, жодних слідів перебування тут людини не виявили.

  Пошуки в районі гір Говерла та Петрос продовжилися наступного дня. Частина рятувальників та лісників почали пошук зі сторони с. Богдан - полонина Рогнеска, інші з боку полонини Головческа.

  Близько дванадцятої години рятувальники Рахівського аварійно-рятувального пункту на полонині Рогнеска знайшли рюкзак горе-туриста. Стало очевидним, що людина десь неподалік. Почалося ретельне, крок за кроком, обстеження місцевості, під час якого рятувальники рухалися від колиби до колиби. Часткове полегшення відчули тільки тоді, коли натрапили й на інші сліди, які залишив мешканець столиці.

  Час невпинно стікав, на гори вже починали насуватися сутінки. Однак, рятувальники не втрачали надії... І таки, на полонині Бреску, дорогою на присілок Усть-Говерла (територія Карпатського біосферного заповідника), близько сімнадцятої години 7 листопада пошуки успішно завершилися. На щастя, життю любителя екстріму нічого не загрожувало, хоча під час своєї невдалої подорожі він отримав незначні травми. Але найгірше було позаду, а попереду - рахівська ЦРЛ і ...„нове" життя.

  Як повідомив "UA-REPORTER.COM" командир рахівських рятувальників Юрій Вербищук, 7 листопада киянин може сміло вважати своїм другим днем народження. Коли працівники МНС дізналися, що чоловік дві ночі в горах провів у холоді й голоді, бо, йдучи на штурм Говерли, навіть не взяв з собою коробку сірників, а з харчів мав лише пачку печива, то тільки подивувалися щастю чоловіка, бо за менш сприятливих умов навіть одна ночівля в горах могла мати для нього набагато гірші наслідки.

  - Такому щасливому завершенню цього невдалого сходження на Говерлу, - продовжує Юрій Іванович, - сприяли й погодні умови, адже саме ті три дні (6-8 листопада) в горах було суттєве потепління. Звичайно, не обійшлося й без вмілих дій рятувальників, яким в ході розшуків довелося в основному покладатися на власну інтуїцію, визначаючи точне місцезнаходження людини.

  Як зауважують рятувальники, що їм вже набридло читати „нотації" туристам через те, що вони не виявляють особливого бажання повідомляти про своє відлучення в гори. На жаль, як твердять працівники аварійно-рятувальних пунктів навіть серед категорійних „туристів", керівники яких повинні повідомляти про їх відлучення в гори, існує думка, що подібні повідомлення потрібні лише безпосередньо рятувальникам, а не самим любителям гірського туризму. Завдання ускладнюється й тим, що переважна більшість туристів приїздить до Закарпаття з інших куточків України. Саме вони, а не місцеві мешканці намагаються зажити якомога більшого „екстріму", який іноді має вкрай трагічні наслідки.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору