ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Національний банк вимагає від банків забезпечити достатнє підкріплення їх обмінних пунктів готівковою валютою для продажу населенню

  24 января 2021 воскресенье

  Нацбанк, зокрема, зобов’язав банки інформувати територіальні підрозділи НБУ про розподіл купленої у центрального банку готівкової валюти, а також забезпечити постійний моніторинг ситуації з наявністю валюти в обмінних пунктах і їх підкріплення в разі необхідності. Нацбанк також наголошує, що випадки відсутності валюти в обмінних пунктах будуть кваліфікуватися як нездатність банків забезпечити їх роботу.

  Зокрема Нацбанк має намір при виявленні відсутності готівкової валюти в обмінних пунктах, які працюють за агентськими угодами, направляти відповідне попередження при першому порушенні, а при повторному порушенні відкликати довідку про реєстрацію пункту. При порушеннях в касах банків і їх власних обмінних пунктах НБУ має намір направляти відповідне попередження при першому порушенні, а при повторному порушенні штрафувати банки.

  Зараз НБУ проводить масові перевірки валютообмінних пунктів в Києві, контролюючи в першу чергу виконання 2% обмеження відхилення обмінного курсу від офіційного.

  Нагадаємо, що з 15 жовтня набрало сили рішення НБУ про продаж на міжбанку з інтервалом в декілька днів до $50-100 млн. готівкою для насичення готівкового валютного ринку і зниження курсу долара. При цьому НБУ заявив про намір направити на готівковий валютний ринок до $1 млрд. Одночасно Нацбанк ввів 2%-е обмеження відхилення курсу купівлі/продажу готівкової валюти від офіційного. Минулої п’ятниці, 22 жовтня, Нацбанк висловив занепокоєння зростанням валютних залишків в ряді українських банків і пояснив це їх прагненням підтримувати штучний дефіцит готівкової іноземної валюти і викликати ажіотаж населення.

  За даними НБУ, населення України за минулий тиждень продало готівкової іноземної валюти на суму, еквівалентну $153,1 млн., придбало – $483 млн. Загалом з початку року позитивне сальдо купівлі/продажу населенням іноземної валюти становить $171,2 млн., при цьому з початку вересня воно скоротилося на $815,7 млн.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору