ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Прочани з Закарпаття взяли участь в міжнародній прощі вервиці на Львівщині

  07 февраля 2023 вторник

  Крехівський василіанський монастир на Львівщині 13-14 жовтня вкотре об’єднав духовенство і вірних, цього разу з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, якій посвячений дерев’яний храм, та в рамках Міжнародної прощі вервиці.Вона відбулася цьогоріч у тринадцятий раз. Ця духовна подія стала останнім акордом прощ, які відбуваються в літній період аж до глибокої осені. Детальніше розповідає Ігор Скленар.

  Організатори прощі – Провінція отців Василіян в Україні та Місійне товариство свв. Кирила і Методія у Львові (заснував вже покійний п. Йозеф Марія де Вольф і який вперше започаткував такі прощі у с. Грушів на Львівщині в жовтні 1994 року) – невипадково обрали Крехівську святиню, яка стала місцем зацікавлення наших та іноземних туристів (поставити лінк про монастир з калейдоскопа). Сама атмосфера Золотої осені і чудова місцина сприяли молитовному настрою прочан, які, незважаючи не незвичну в такий час холоднечу, почали прибувати пополудні на територію монастиря. В основному це були прочани з різних кутків Західної України, в тому числі із Закарпаття, а також гості із Східної Європи, зокрема семінаристи із Хорватії.

  Традиція таких прощ усталюється з року в рік. Спочатку прочани зібралися у монастирській церкві Преображення Господнього, де була співана вервиця (радісні таїнства), а потім чисельно рушили на Хресну дорогу, яку проводив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, ігумен монастиря отців Василіян у Львові. Він виголосив 14 проповідей, частина яких стосувалася захисту життя ненародженої дитини, цю тему пропагує також, як відомо, Інститут захисту і подружнього життя в Українського Католицького Університету, про що було згадано наприкінці Хресної дороги.

  Потім вірні і духовенство зібралися на відпустовій площі, де під співану вервицю (славні таїнства) вірні роздумували над подіями із життя Христа і Богородиці. Опісля отці Василіяни відслужили св. Літургію. Кульмінаційним моментом цього дня стала програма, присвячена 90-літтю об’явлення Богоматері у Фатімі, яку підготувало марійське товариство із церкви св. Андрія у Львові «Містична троянда». Опівночі на площі була розпалена ватра. У монастирській церкві до ночі відбувалися нічні чування.

  Літургія на свято Покрови, яку відсужили отці Василіяни та священики різних єпархій УГКЦ, зібрала кілька тисяч прочан.

  Проведення таких прощ важко уявити без згадування імені п. де Вольфа, який з поміж інших чужинців неодноразово надавав матеріальну допомогу відроджуваним греко-католицьким храмам і монастирям. Покинувши комерційну діяльність в м. Кельні, де знаходився його осідок, він багато разів бував в Україні і намагався пропагувати молитву на вервиці, вважаючи її запорукою відродження духовності. Слід зауважити, що цей вид набожества характерний лише для прихожан окремих парафій і деяких чоловічих Чинів УГКЦ, які практикують її при своїх монастирях. Тому інколи виникає дискусія з цього приводу. Та прощі вервиці щоразу підтверджують, що ця молитва все-таки має місце в середовищі УГКЦ, повідомляє РІСУ.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору
  Похожие новости