ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Сценарій 1994 + референдум

    03 мая 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    За яку Україну ми голосували в 1991 році? За незалежну? Безумовно. Але за яку саме незалежну Україну ми голосували? Якою ми її уявляли тоді, у 1991 році? Такою як сьогодні?

    За роки незалежності, чисельність населення в Україні скоротилась приблизно на 10%. Якщо це не є скритою формою кровопролиття, тоді чим це є? Для того, аби в країні з’явились мільярдери і мультимільйонери, мільйони українців повинні були передчасно померти, або не народитися. То невже за таку Україну ми голосували в грудні 1991 року?

    Сьогодні політичні сили в Україні піднімають питання про дострокові вибори. Але під які ідеї, ви плануєте перевибори ПАНОВЕ? Під ідею збільшення кількості мільярдерів і мільйонерів, чи під ідею збільшення багатства вже існуючих магнатів?

    Леонід Кравчук увійде в історію перш за все як автор афоризму: "маємо те що маємо". А мали ми Кравчука. Мали ми і Кучму. На початку своєї політичної кар’єри, Леонід Данилович ставив питання про те, яку Україну ми будуємо, а наприкінець витиснув з себе геніальну думку про те, що Україна це не Росія. Так Україна ж - це і не Німеччина. Перемігши на виборах 2004 року Ющенко проголосив перемогу демократії. Але чи так це насправді?

    Демократія – це баланс інтересів, і в першу чергу економічних. Співвідношення доходів 20% найбагатших і 20% найбідніших громадян країни є тим показником, який найбільш об’єктивно характеризує не лише баланс економічних інтересів, але і рівень демократії в країні. Середній показник співвідношення доходів громадян в країнах Євросоюзу не перевищує 4,8 до 1-го. У Швеції цей показник становить 3,5 до 1-го, в Україні, на думку оптимістів, співвідношення доходів 20% найбагатших і 20% найбідніших громадян є на рівні 15 до 1-го. Песимісти говорять про співвідношення 40 до 1-го. Іншими словами, на думку оптимістів, Україна є другом Мексики, де вищезгаданий показник становить 14 до 1-го. На думку песимістів Гондурас, зі співвідношенням 38 до 1-го, нам значно ближчий ніж Мексика.

    Чи можна вважати існуюче співвідношення доходів головною причиною того, що українців стало на 10% менше? Чи до такого співвідношення доходів ми прагнули, голосуючи за незалежність? Якщо питання про співвідношення доходів на референдумі 1991 року не ставилось, то чому би нам не поставити його на всенародне голосування сьогодні. Безумовно, референдум це не чарівна паличка, одним помахом якої ситуація відразу зміниться на краще. Але референдум задасть стратегічний напрямок розвитку країни. Хто би не перемагав на виборах, чи то помаранчеві, чи біло-блакитні, чи рожеві, чи голубі, всі вони будуть змушені зважати на стратегічний курс обраний народом. Референдум допоможе громадянам зрозуміти спільність власних інтересів. Саме усвідомлення спільності інтересів, творить єдину монолітну націю. Коли між багатими і бідними пролягає прірва то говорити про спільність інтересів вже не доводиться, а від так, нема підстав говорити про єдину націю.

    Яким має бути бюлетень для голосування? У бюлетені має бути два питання:

    1. Чи підтримуєте Ви національну ідею сформульовану таким чином: "Україна єдина. Добробут для всіх, розвиток для всіх"?

    2. Який показник співвідношення доходів 20% найбагатших і 20% найбідніших громадян України Ви вважаєте оптимальним: 3/1, 4/1, 5/1 і так далі?

    Проведення дострокових виборів є доцільним лише при умові одночасного проведення референдуму про співвідношення доходів громадян. Референдум визначить новий стратегічний курс розвитку країни, і саме для реалізації цього нового стратегічного курсу необхідна нова владна команда. Лише за таких умов демократія в Україні почне перетворюватись з латиноамериканської на Європейську.

    Володимир Ільків

    і[email protected]

    Volodymyr