ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Серце до серця і вийшов мільйон!

    15 июня 2024 суббота
    21 переглядів

    В Україні підбивають підсумки благодійної акціїМинулого тижня Україна об’єдналася у бажанні допомогти дітям з вадами зору. Країна збирала доброчинні кошти на закупівлю медичної апаратури для дитячих лікарень. За попередніми підрахунками в цілому по Україні силами волонтерів зібрано 1 750 000 гривень.

    Як повідомила Оксана Пащак, голова Закарпатського штабу Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця», частка Закарпаття у цій сумі складає 37 686 гривень 75 копійок, з яких в Ужгороді зібрано 17 027 гривень, Мукачево випередило обласний центр на 300 гривень - 17 320, Виноградів зібрав 2 647 гривень, Хуст – 691 гривню. Кошти зібрані в Ужгороді та Мукачеві будуть направлені на потреби цих міст, а решта – в залежності від можливостей – якщо зібраних грошей буде достатньо для району де їх збирали, то вони будуть витрачені там, інакше кошти буде направлено на обласну дитячу лікарню. Підрахунок триває і остаточні результати оприлюднять найближчими днями. 20 квітня на вулиці Ужгорода зі скриньками для внесків вийшло 74 волонтери, 20% зареєстрованих волонтерів з різних причин не змогли прийняти участь у акції. Серед добровольців було обрано найкращих, ними стали Катерина Андрашко з Ужгорода, котра назбирала 1004 гривні та Іван Петько з Мукачева, якому вдалось назбирати 1651 гривню. Всіх волонтерів відзначено листами подяки, а кращі з кращих поїдуть до Польщі – переймати навички закордонного волонтерського руху. Волонтери також розповідають, що охочіше долучалася до пожертв саме молода категорія населення, бо старші, мовляв, не дуже вірять у добрі наміри подібних акцій.

    Та хвилюватися, щодо доцільності вкладених вами грошей не варто, запевняє Наталія Ілиньо – заступник голови, керівник з медичних питань акції. «На днях ми мали зустріч з Антоніною Пахтор, відомим дитячим офтальмологом нашого міста, і обговорили всі можливі варіанти якнайоптимальнішого використання даних грошей». Отже, зійшлися на трьох позиціях: синоптофорі – апарат для виправлення косоокості на ранніх стадіях; двох японських оправ для підбору лінз – вони зроблені з легкого пластику та краще підходять для дитячих кабінетів, аніж важкі металеві аналоги; у пригоді стане й кольоротест. Це обладнання має поступити до медичних кабінетів до кінця цього року.

    Щодо директив наступних акцій, то вони будуть визначені вже у травні, саме тоді в Києві відбудеться нарада на якій фахівці визначать, яке обладнання потрібне хворим малюкам найбільше.



    Катерина Грещишин

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору