ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

У гірській Колочаві підтоплено 5 житлових будинків

  29 мая 2024 среда
  41 переглядів

  У закарпатському присілку Меришор селища Колочава Міжгірського району гірська річка підтопила п’ять житлових будинків. Така ситуація стала можливою внаслідок скресання криги на гірських річках та утворення півкілометрового льодового затору на річці Теребля, яка протікає повз даний населений пункт. Як наслідок, через слабку пропускну здатність річки вода вийшла з берегів. Розлившись на значній території перелилася через дорогу, яка слугує свого роду „дамбою” для правобережної частини даного населеного пункту й дійшла до житлового масиву. У зоні підтоплення опинилося п’ять дворогосподарств, в яких мешкає більше десятка людей. Як повідомили “UA-Reporter.com” у Центрі пропаганди управління МНС України в Закарпатській області, критичний момент наступив близько 21:00. Саме в цей час вода перелилася через дорогу та почала невпинно наближатися до людських помешкань. На щастя, обійшлося без жертв. Як повідомляють рятувальники, що наразі перебувають на місці пригоди рівень води в підтоплених будинках сягав 1-1,2 м. Оскільки вода піднімалася поступово, то завбачливі місцеві мешканці встигли евакуювати з будівель найбільш цінні речі та відігнати худобу до сусідів, будинки яких розташовані на підвищенні.

  Близько 01:00 19 березня на Тереблі розпочався льодохід і вода спала до нульової позначки. Як зауважують в Управлінні МНС України, попри те, що вода зійшла наразі перебувати в будинках, що зазнали підтоплень, неможливо. Окрім габаритних речей, які евакуювати з будинків не вдалося і які відповідно зазнали ушкоджень, помешкання п’яти родин відсиріли. Перебування в цих будинках виключає і погодній прогноз закарпатських синоптиків, що в ніч на 20 березня очікують суттєвого похолодання, яке відчутне вже зараз (температура повітря вдень в цьому гірському районі коливається від 2 морозу до З тепла ).

  Самі мешканці підтоплених будинків очікують своєї долі в своїх родичів та сусідів, сподіваючись на допомогу місцевих органів влади, комісія якої, разом з міжгірськими рятувальниками, працює на місці пригоди.

  Зважаючи на перед паводковий стан сили управління МНС України в Закарпатській області приведені у підвищену бойову готовність та відпрацьовують механізми рятування людей, у випадку якщо така необхідність нагально виникне. Населенню області рекомендують бути пильними, а в разі підтоплень відключати воду, газ, вимикати електропобутові прилади в будинках і терміново відходити в безпечні місця. Все це робиться незважаючи на те що, згідно останніх прогнозів Закарпатського обласного центру з гідрометеорології на закарпатських річках очікується поступове зниження рівнів води та припинення повеневих процесів, що пов’язане з вже згадуваним похолоданням.

  Погляд управління МНС в Закарпатській області наразі, окрім Колочави прикутий і до таких ділянок як Уж-Ужгород, Тиса-Тячів та Боржава-Шаланки, де очікується вихід води на заплаву.


  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору