ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

У школах вивчатимуть мову жестів?

    21 мая 2024 вторник
    18 переглядів

    На рівні із українською та іноземною мовами українським школярам треба викладати мову жестів. На цьому наполягають представники Українського товариства глухих. Вони пореконані, що це допоможе людям з вадами слуху повноцінно спілкуватися зі здоровими людьми. Напередодні Всесвітнього дня людей з вадами слуху українські нечуючі вкотре просять якісної освіти, можливості працевлаштування та вільного доступу до засобів інформації, передає «5 канал».

    Клавдія Полтавська уникає ходити до лікарень. Але не тому, що не хворіє, а через те, що навряд чи знайде спільну мову із лікарем. З п'яти років пані Клавдія не чує. Мову жестів повинні знати якомога більше людей, каже вона. Адже майже всі держслужбовці глухих не розуміють.

    Клавдія Полтавська, нечуюча: "Скажімо, я ходила до ЖЕКу з'ясовувати щодо зменшення сплати, оскільки я інвалід. Мене не захотіли слухати, мені довелося запрошувати із собою перекладача. А є люди добросердні, вони напишуть і ми можемо письмово спілкуватися".

    Україна чи не єдина країна у світі, в якій мова жестів зоконодавчо визнається державною, – каже голова Національної Асамблеї інвалідів Валерій Сушкевич. Дактильну мову викладають у кількох спецшколах та упродовж останніх двох років запровадили у дванадцяти ВИШах. Утім, українські глухі і нині почуваються ізольованими від суспільства. Через те, що їх не розуміють, їм вкрай важко влаштуватися на роботу. До того ж, в жодній українській лікарні немає апарату, що виявляє вади слуху у немовлят.

    Валерій Сушкевич, голова Національної Асамблеї інвалідів: "Потім, коли вже людина з вдами слуху реально стає дорослою, то рівень кваліфікації надзвичайно низький. І реально щоб знайти якийсь варіант працевлаштування – це дуже і дуже важко".

    Дітей з вадами слуху потрібно навчати усної мови нарівні зі здоровими, – переконують фахівці. У такий спосіб малюки, котрі недочувають, краще розвиватимуться. Натомість, люди, які зовсім не чують, просять, щоб усіх українців навчали спілкуватися жестами. Та додають – у деяких західних країнах серед кількох іноземних мов для навчання школярам пропонують на вибір і мову жестів.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору