ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ветерани Великої Вітчизняної й сьогодні серед нас

    06 мая 2024 понедельник
    Аватар пользователя Гость

    Невпинно плине час. Вже 60 років Україна живе під мирним небом. Ця святкова дата відзначатиметься 28 жовтня. Останні метри української землі Радянська Армія визволяла на території Закарпаття. Й символічно, що Всеукраїнська естафета-пам’яті ”„Слава визволителям Вітчизни!”, що стартувала в Луганській області і присвячена 60-ти річчю визволення України, завершується саме на закарпатській землі. З визволенням Ужгорода вся українська земля стала вільною від німецько-фашистської навали.

    Й сьогодні серед нас живуть учасники тих знаменних подій. Це значить, що сьогодні треба віддати шану тим, хто захистив нашу землю, хто дав нам мирне життя.

    Ветерани Великої Вітчизняної війни нашого краю об’єднані в громадські ветеранські організації. Прийняття на державному рівні законодавчих актів: ”„Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років”, ”„Про відзначення 60-ї річниці визволення України від фашистських загарбників”, а також відповідних розпоряджень голови Закарпатської обласної державної адміністрації Івана Різака сприяло активізації діяльності ветеранських організацій області.

    Найбільш чисельною є організація ветеранів України в Закарпатській області, до складу якої входять 237 тисяч осіб, в т.ч. — 11 400 ветеранів війни. Очолює обласну організацію ветеранів Іван Юрійович Бігунець. Іван Юрійович народився в селі Дубове на Тячівщині у 1923 році. В його житті були серйозні життєві випробування. В роки війни молодим юнаком брав участь у складі підпільної антифашистської групи, що діяла в Дубовому, за що був арештований і повернувся з неволі додому лише в кінці березня 1945 року.

    Після закінчення Великої Вітчизняної війни Іван Юрійович, у числі інших комсомольців, брав участь у відбудові залізниці на Тячівщині. Серед них був одним із кращих. Опісля очолив районну комсомольську організацію на Великоберезнянщині. Одночасно навчався в партійній школі у Львові й здобував вищу освіту в університеті.

    Згодом енергійний комсомольський вожак очолив Мукачівський райком комсомолу. Про справи мукачівських комсомольців йшла добра слава по всій області. Молодіжного вожака, що вже мав життєвий і професійний досвід, потім обирають головою Мукачівського виконкому. Далі — перший секретар Рахівського райкому партії, перший секретар Ужгородського міськкому партії, заступник голови облвиконкому, інструктор ЦК Компартії України — це ступені професійного росту Івана Юрійовича, висока оцінка його особистих та ділових якостей.

    З 1965 року Іван Юрійович очолив обласний комітет народного контролю і пропрацював на цій посаді до виходу на пенсію у 1990 році. Обласний комітет народного контролю, очолюваний Іваном Юрійовичем, під постійним контролем тримав в області питання якості продукції промисловості й сільського господарства, економії сировини і матеріалів, спорудження в краї важливих об’єктів — заводів, фабрик, шкіл, лікарень. Часто після засідань обласного комітету керівники різних підрозділів підходили до Івана Юрійовича й дякували за допомогу у вирішенні на місцях багатьох складних питань.

    Після виходу на пенсію Іван Юрійович не лишився осторонь суспільного життя. Весь попередній життєвий шлях привчив його завжди йти на допомогу людям й тому він весь свій досвід, енергію направив на допомогу ветеранам війни, праці. Багато років віддав Іван Юрійович роботі в обласній Раді ветеранів України, а згодом ветеранська організація обрала його своїм головою.

    Держава гідно оцінила самовіддану працю Івана Юрійовича. Він нагороджений двома орденами Червоного Прапору, двома орденами Знак Пошани, орденом Вітчизняної війни II ст., орденом Богдана Хмельницького III ст. та багатьма медалями.

    Відзначення 60-ї річниці визволення України та Перемоги у Великій Вітчизняній війні додали приємних клопотів Івану Юрійовичу, бо хочеться щоб з нагоди цих визначних дат вшанувати кожного ветерана, приділити увагу, надати допомогу. Мабуть, не легко було б це зробити, як би не допомога обласної державної адміністрації та особисто голови — Івана Михайловича Різака. Завдячуючи йому – приміщення обласної Ради ветеранів було відремонтовано, забезпечено меблями, оргтехнікою, виділяються кошти на проведення різних заходів, надається допомога в облаштуванні пам’ятників та обелісків на честь полеглих визволителів Закарпаття. Як приклад, Іван Юрійович приводить допомогу губернатора в проведенні на теренах краю Всеукраїнської естафети-пам’яті „”Слава визволителям Вітчизни” та обласної естафети пам’яті визволителям Закарпаття, започаткованої обласною Радою ветеранів.

    Щирим, теплим словом Іван Юрійович згадує колег-ветеранів, які допомагають йому в діяльності як голови Ради ветеранів: Самойловича О.Г., Рішко В.М. — членів правління; Козака А.М. — голову Виноградівської районної організації; Сабініна А.С. — голову Ужгородської міської організації; Круглякові Є.А. — голову Ужгородської районної організації; Морозова І.М. — голову Хустської районної організації, Черничко В.Ф. — голову Тячівської районної організації; Качура І.Д. — голову Мукачівської районної організації.

    Від імені Державного комітету України у справах ветеранів щиро вітаю ветеранів області з 60-ю річницею визволення України та Закарпаття й бажаю всім здоров’я, щастя, благополуччя. Михайло Чейпеш, Уповноважений представник Держкомітету України у справах ветеранів у Закарпатській області