ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

З початку року правоохоронцями Закарпаття складено 95 протоколів про корупцію

  26 января 2021 вторник

  Аби протидіяти проявам корупції на теренах Закарпаття в області розроблено низку конкретних узгоджених заходів. Їх реалізація, констатувалося сьогодні в Ужгороді в ході зустрічі голови Закарпатської облдержадміністрації з керівниками правоохоронних та контролюючих органів уже приносить результати, які значно кращі минулорічних. Так, за словами прокурора Закарпатської області Володимира Лемака, наразі органами прокуратури складено 17 протоколів про корупцію, що становить майже п'яту частину від загальної кількості складених протоколів правоохоронними та контролюючими органами області. Судом розглянуто 13 протоколів, до адміністративної відповідальності притягнуті 12 осіб. Крім того, завершено розслідування 34 справ про злочини з ознаками корупційних діянь, що на 6 справ, або на 21 % більше, ніж за аналогічний період минулого року.

  Як повідомив голова СБУ в Закарпат-ській області Олександр Буковський, його підлеглими задокументовано 35 фактів корупційних діянь з боку посадових осіб, або 39 % від загальної кількості подібних протоколів. Судами винесено рішення по 23 фактах корупційних діянь та накладено штрафів на суму 8 тисяч гривень. Найпоширенішими видами правопорушень і надалі залишаються, зокрема, отримання послуг за сприяння фізичним чи юридичним особам в їх діяльності, прийняття неправомірних рішень та надання недостовірної інформації.

  В органах податкової служби, за інформацією голови ДПА в Закарпатській області Андрія Скіб'яка, за матеріалами службових перевірок складено та розглянуто судами два протоколи про пору-шення податківцями Закону "Про боротьбу з корупцією". В обох випадках суд визнав податківців винними у вчиненні правопорушен-ня та притягнув їх до адміністративної відповідальності.

  Загалом з початку року закарпатськими правоохоронцями та контролюючими органами складено 95 протоколів про корупцію. 72 справи розглянуті судами, у 51 випадку на винних осіб накладено штрафи на суму 14,5 тисячі гривень. На переконання Івана Різака, цю роботу слід не тільки продовжити, а й працювати в напрямі її посилення. Адже ще трапляються непоодинокі факти, коли серйозні порушення так і не викриваються, а якщо і викриваються, то це дріб'язкові факти, які судами у більшості випадків закриваються. Голова облдержадміністрації звернув увагу керівників правоохорон-них та контролюючих структур і на необхідності активізації профі-лактичної роботи серед своїх підлеглих. Добре було б практикувати і створення міжвідомчих оперативно-слідчих груп, які б займалися протидією корупції серед посадовців. Загалом кооординація зусиль усіх служб повинна піднестися на новий, ще більш якісний щабель. Такому суспільному злу, як корупція, в Закарпатті повинен бути поставлений серйозний заслін.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору