ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатські мільйонери з печери "Секонд хенд"

    27 апреля 2024 суббота
    18 переглядів

    Коли в минулі роки один зі знайомих мешканців обласного центру Закарпаття міста Ужгорорд приглядався в Німеччині до роботи крамниць “Секонд хенд”, то побачив там заможного місцевого мешканця. Той під’їхав упевнено до дешевого торговища на респектабельному авто “БМВ” вартістю 60 тисяч дойчмарок, а в магазині ж підібрав собі піджак усього за 15 ДМ.— Ось тому він і багатий, — прокоментував це господар “Секонд хенду”, побачивши збентеження в очах закарпатця.

    Такі магазини в Європі є в кожному міському кварталі.

    — Звідти цей вид бізнесу прийшов і в Україну, — говорить приватний підприємець Іван Шкіря (Ужгород). — Зародився він у Німеччині сто літ тому. В 1993 році я особисто ознайомився з цією діяльністю в місті Обава (Чехія). Я тоді зрозумів, що є країни-виробники “Секонд хенду” — Німеччина, Франція, Бельгія, Нідерланди. Там високий рівень життя і культури. Все використане і вже непотрібне здається за категоріями. Одяг і взуття там теж не заношується до дір, а сезонно змінюється. Стимулюється здача цього всього трохи дивно для нас. Хто донесе властям на іншого, котрий змішує одяг із, приміром, пляшками — то отримує заслужений процент від штрафу, сплаченого порушником… В Україні попервах уважали за ганебне купувати ці речі. Та зараз ситуація змінилася. Приваблює якість товару. В Європі стандарти якості такі, що їх поношений товар ліпший за новий із Туреччини чи Китаю. На цьому можна заробити і навіть створити нові робочі місця для своїх співвітчизників. В мене, наприклад, працює четверо. Маю нині свій склад на вулиці Гагаріна і чотири крамнички. Цим може практично зайнятися кожна людина. Та все залежить на старті від того, звідки візьмеш перші партії “Секонд хенду”. Якщо ти заплатиш за мішки з портових міст Північної Німеччини, а особливо з Німеччини Східної — вважай, що викинув гроші на вітер. Ненадійні й голандські фірми, найчастіше привозять “сміття”, яке не продаси, бо вони беруть “Секонд хенд” із інших країн, ліпше відбирають собі, а забраковане — в Україну.

    — А чим цікаві ужгородські підприємці? — цікавлюся в продавця Неоніли Стельмашенко на базарі по вулиці Бородіна.

    — Близькістю до Європи, що дозволяє бути присутнім на місцях збору якісного товару. Працюють вони тільки з надійними постачальниками. На жаль, з подорожчанням дизпалива зросла ціна міжнародних перевезень. Це відбилося на вартості “Секонд хенду”. Але поблизу кордонів постачальникам все виходить дешево. До того ж ужгородці самі присутні на завантаженні товару і контролюють якість, чого не скажеш про південноукраїнські фірми, що працюють з американським і канадським товаром і не можуть впливати на процес відбору його.



    Говорить підприємець Іван Шкіря (Ужгород):

    — Мій найбільш далекий клієнт — з Очакова на Херсонщині і Миколаєва , що в Одеській області. З останньої місцини за моїм оригіналом їздять на “Опелі” з причепом. Беруть саме в мене, а не в Києві чи на Півдні України. товар, бо ціни для них тут найвигідніші. Тим більше, якщо мій клієнт здалеку — то ціни для нього знижую. З мого оптового складу в Закарпатті купують до двадцяти клієнтів.



    Почали в цьому напрямі працювати в Закарпатті й закордонні інвестори. Приклад цьому — відкриття в цьогорічному липні мега-маркета “Секонд хенд”, де директорує Петра Ваврова з Чехії.

    — Вона, а, отже, і ми представляємо фірму “Gutex”, магазини якої є у всьому світі, — говорить менеджер з оптового продажу цієї фірми Наталка Ганулич. В Ужгороді є оптові склади, є маленькі магазини, але наразі маємо розмах найбільший. Наш асортимент із Швейцарії та Чехії — дорослий і дитячий одяг, постільна білизна, взуття.

    — Мені тут подобається, — повідомляє продавець Євгенія Пазяк.

    — Зарплата належна. Від виробітку не залежить.

    Мега-маркет знаходиться на території Ужгородської взуттєвої фабрики. Тамтешні ціни вповні характеризують ситуацію на закарпатському ринку “Секонд хенду”. Ціна за кілограм товару в доларах США наступна: одяг середнього класу — 0,97, дитячі речі — 1,47, постільна білизна — 2,17, взуття — 0,82, куртки упаковані пресуванням — 0,97, штани, упаковані пресуванням — 0,97, куртки та майки упаковані пресуванням — 1,22. Неперебраний чеський оригінал із Праги коштує 0,92 долара за кілограм. Продаж відбувається цілими мішками. Важить один приблизно 130 кг, а упаковка — 260 кг.



    Василь ЗУБАЧ

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору