ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: Рятувальником може бути далеко не кожен...

    23 июня 2024 воскресенье
    20 переглядів

    Імідж будь-якої організації, не залежно від форми власності, передусім залежить від кількості професіоналів, які працюють в ній. Тому й не дивно, що оперативно-рятувальна служба Закарпаття дуже вибаглива у підборі кадрів, адже вона покликана завжди приходити на допомогу людям.Про те, як вирішуються питання кадрового потенціалу служби, розповідає заступник начальника УМНС України в Закарпатській області – начальник управління по роботі з персоналом полковник внутрішньої служби Олександр БЕСПАЛЬКО.



    - Олександре Костянтиновичу, з огляду на те, що з кожним роком престиж рятувальної служби зростає, напевно серед цьогорічних випускників загальноосвітніх шкіл будуть і такі, котрі захочуть обрати славний та дуже нелегкий шлях рятувальника-вогнеборця?



    - Перший крок для молоді, котра вирішала пов’язати свою долю з фахом рятувальника та офіцерськими пагонами – це навчання в одному з вузів системи МНС України. Серед них: Академія цивільного захисту України (місто Харків), Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля та Військово-інженерний інститут Подільської державної аграрно-технічної академії (місто Кам’янець-Подільський Хмельницької області).

    Проте, найбільшою популярністю в закарпатських абітурієнтів користується Львівський інститут пожежної безпеки МНС України. Через п’ять років навчання, яке проводиться за спеціальностями: “Пожежна безпека”, “Пожежогасіння та аварійно-рятувальні роботи”, "Екологія та охорона навколишнього середовища", „Психологія”, підрозділи МНС отримують висококваліфікованих фахівців. До речі, опановувати знаннями можна стаціонарно, заочно та за дистанційною формою.



    - Пане полковнику, зараз ринок вищої освіти переповнений всілякими закладами, отож при бажанні вступити туди не дуже важко, проблематичніше після закінчення знайти за фахом роботу...



    - Перевага вузів системи МНС і полягає в тому, що на відміну від цивільних освітніх закладів, всі курсанти-випускники отримують спеціальне звання – лейтенант внутрішньої служби та забезпечуються роботою в підрозділах оперативно-рятувальної служби. Закарпатцям гарантоване працевлаштування в рідному краї й пристойна зарплатня. Не буду оригінальним, коли скажу, що для того, щоб підрозділ успішно виконував поставлені перед ним завдання, однієї техніки й оснащення замало. Потрібний відповідний кадровий потенціал. Саме з цією метою планується збільшення кількості особового складу у Перечинському, Березнянському, Воловецькому, Мукачівському й Ужгородському райвідділах ГУ МНС України в Закарпатській області. Офіцерські вакансії заповнюватимуться в основному за рахунок випускників вищих навчальних закладів.

    Варто наголосити, що далеко не кожний з випускників може стати студентом нашого вузу. Для цього потрібно, передусім, мати добре здоров’я, бо перше, що треба буде пройти вступнику – це іспит з фізичної підготовки, психологічне тестування та військово-медичну комісію у спеціалізованій поліклініці. А далі на екзаменах показати чудові знання з профілюючих предметів (в залежності від обраної спеціальності) – математики, фізики, біології та української мови.

    Окрім цього майбутні офіцери повинні мати бездоганну поведінку за місцем навчання та проживання і відповідну характеристику. До речі, це стосується і їх найближчих родичів.



    - Олександре Костянтиновичу, але ж курсантське життя – специфічне, мається на увазі проживання в казармах на військовому положенні...



    - Сьогоднішні умови проживання курсантів-рятувальників суттєво відрізняються від колишніх своєю демократичністю. Нововведення стосуються зокрема необов`язкового проживання курсантів в казармах на військовому положенні. Дозволено, крім першого року навчання, після закінчення пар вільний вихід і, навіть, розміщення на квартирах в цивільних умовах. Зроблено це для кращої адаптації майбутніх офіцерів у самостійному житті.



    - А дівчата можуть навчатися у вузах структури МНС України?...



    - Останнього часу зняті обмеження для абітурієнтів і за ознаками статі. Іншими словами представниці слабої статі мають також можливість опанувати професію рятувальника.

    Але зачисляють їх лише на заочне навчання та на контрактній, платній, основі.



    - На завершення, що б ви порадили юнакам і дівчатам, котрі вирішили цьогоріч вступати у спеціалізовані вузи?..



    - Передусім, почати цю підготовку треба вже зараз. Це дозволить завчасно пройти всі стадії підбору кандидата до вступу, а також оформити необхідний пакет документів. Фактично у травні місяці особові справи усіх претендентів направляються у відповідні навчальні заклади, де процедура вступу аналогічна Львівському спеціалізованому вузу.

    Отримати більш детальну інформацію можна за телефоном 66-12-19 або в управлінні по роботі з персоналом ГУ МНС України в Закарпатській області, що знаходиться в Ужгороді на вул. Болгарській, 2.



    Центр пропаганди ГУ МНС України в Закарпатській області.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору