ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Чи збереже Ужгород славу міста-саду?

    27 June 2024 Thursday
    Гость's picture

    Саме воно опікується парками, скверами, вулицями та клумбами обласного центру. Розмаїття квіткових рослин на останніх можна побачити на площах Богдана Хмельницького, Дружби народів, Народній, Поштовій, біля обласного драмтеатру та в багатьох інших місцях.

    Директор КП ""Агромікс" Петро Харевич каже, що клумб могло б бути й більше, якби кошти це дозволяли, бо на одну висаджується, залежно від розмірів, від 100 до 1000 рослин. Всього ж у підприємстві зараз вирощують близько 50 видів квіткових рослин, 60-70 видів декоративних кущів і близько 200 найменувань дерев. Серед квітів, які висаджуються на клумбах міста, перевага надається чорнобривцям, жоржинам, айстрам, сальвії, вербені. Тобто тим, що добре пристосовані до наших кліматичних умов. Однак в Ужгороді можна побачити й екзотичні рослини; агератум канну, лобелію та інші. Що стосується декоративних кущів, то поміж жасмину, вереску, дроку та рододендронів уже звичним стало садити сантоліну, алкубу, вегелу, форзиції. Популярними стають і рослини для альпінаріїв, серед яких Петро Іванович вирізняє кущ хебе, якого сам колись привіз із Угорщини. Тепер він розмножився й може радувати закарпатців. З-поміж дерев перевагу в ""Агроміксі" надають туї, ялівцю, кипарисовикам. А зайняті "естетичним оформленням міста 75 чоловік, що працюють в підприємстві. Догляд за рослинами здійснюють 3 бригади працівників - розсадництва, квітникарства й озеленення.

    Попри таку приємну й благородну справу, якою займається ""Агромікс", проблем тут вистачає. Здебільшого всі вони пов'язані з коштами. Так, підприємство не може займатися вирощуванням багатолітніх рослин, бо через великі затрати на оплату газу й електроенергії це стає нерентабельним. Для прикладу лише можна назвати річний розмір плати за опалення - 60 тисяч доларів! Звичайно, що зараз є більш економні способи обігріву теплиць, однак, як каже Петро Харевич, для цього треба повністю реконструювати господарство. А це знову величезні затрати. Тому й виживають, як можуть - деякі саджанці реалізують безпосередньо з підприємства (бо торгової мережі своєї "Агромікс" не має). Та разом з цим підприємство є спонсором багатьох дитячих закладів, установ та організацій міста. Звичайно, що й допомога спонсорська в нього своєрідна - дерева, кущі чи квіти. Наталія Біленька